Rolety zewnętrzne – 6 faktów, o których warto wiedzieć przed zakupem

Dom powinien być naszą oazą spokoju i miejscem, w którym czujemy się najbezpieczniej. Aby dodatkowo zwiększyć poczucie intymności, wiele osób decyduje się na zamontowanie rolet zewnętrznych na oknach dachowych! Sprawdź, jakie zalety posiadają te rolety i co powinieneś wiedzieć przed ich zakupem.

Obecnie coraz częściej traktujemy rolety na okna pionowe jako niezbędny element wykończenia domu. Równie wiele, jeśli nie więcej zalet posiadają modele rolet do okien dachowych, montowane na zewnątrz. Aby nie kupować w ciemno, warto przed decyzją o wyborze konkretnego modelu poznać najważniejsze informacje o tym rodzaju rolet. Dla ułatwienia przygotowaliśmy krótkie zestawienie 6 najważniejszych informacji o roletach zewnętrznych

Rolety zewnętrzne VELUX na poddaszu

Sterowanie roletami zewnętrznymi - jakie wybrać?

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych udogodnień technologicznych jako klient marki VELUX masz dziś do wyboru aż trzy opcje sterowania roletami zewnętrznymi.

  • Sterowanie manualne - czyli podstawowa metoda obsługi rolety obrotowej. Aby ją podnieść, należy wykonać obrót okna o 180 stopni. Odwrotny ruch spowoduje natomiast zasłonięcie rolety. To najprostsze rozwiązanie, ale też dziś najrzadziej wybierane
  • Zdalne sterowanie i zasilanie elektryczne - to bardzo intuicyjne rozwiązanie, umożliwiające zdalną obsługę rolet za pomocą klawiatury naściennej. Możesz zdecydować się na ten mechanizm, nawet jeśli nie posiadasz zasilanego elektrycznie okna dachowego.
  • Zdalne sterowanie i zasilanie solarne - działa na podobnej zasadzie, jak poprzedni mechanizm, ale zamiast zasilania elektrycznego wykorzystuje energię słoneczną. To opcja dobra dla budynków, w których wcześniej nie doprowadzono przewodów elektrycznych do okien. Bezinwazyjny montaż rolet pozwala na oszczędność czasu i kosztów instalacji.

Idąc z duchem czasu, marka VELUX wprowadziła jeszcze jedno udogodnienie dotyczące obsługi rolet dachowych rolet zewnętrznych . Teraz, prócz sterowania za pomocą przycisku naściennego, możesz również obsługiwać je za pomocą aplikacji mobilnej VELUX ACTIVE w Twoim telefonie.


Rolety zewnętrzne montaż - okna VELUX

Ze względu na wysokie położenie okien dachowych rolety zewnętrzne w tym miejscu powinien montować wyłącznie specjalista. Szczegółowe instrukcje znajdują się na naszej stronie internetowej. Tobie pozostaje wybór modelu, co okazuje się bardzo proste - wystarczy znaleźć oznaczenie typu okna VELUX, które znajduje się na ramie okiennej (widoczne do otwarciu) oraz określić sposób obsługi rolety. Zebrane informacje wystarczy podać podczas składania zamówienia w sklepie stacjonarnym, online lub telefonicznie.

Solarne rolety zewnętrzne VELUX

Rolety zewnętrzne na okna dachowe - czy to się opłaca?

Rolety zewnętrzne są droższe od swoich wewnętrznych odpowiedników. Warto jednak podkreślić, że ze względu na ich wysoką odporność na uszkodzenia jest to inwestycja na wiele lat, a nawet na całe życie. Dlatego jeżeli budujesz lub urządzasz dom z poddaszem, uwzględnij zakup rolet tego typu w swoim budżecie.

Rolety zewnętrzne to najskuteczniejsza metoda zapewnienia wysokiego komfortu przebywania na poddaszu, niezależnie od pogody. Dają możliwość kontrolowania temperatury, natężenia światła oraz hałasu. Jeżeli więc planujesz zagospodarowanie tej części domu, sprawdź ofertę rolet zewnętrznych VELUX!