Ile kosztują rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne na oknach pionowych to popularne rozwiązanie. Według badań ponad 60% inwestorów decyduje się na ich montaż. Z kolei rolety do okien dachowych dopiero zyskują na popularności. Sprawdź, jakie mogą być ceny rolet zewnętrznych na okna dachowe i dlaczego ich zakup się opłaca.

Rolety zewnętrzne VELUX - redukcja ogrzewania słonecznego

Rolety zewnętrzne to skuteczna ochrona przed wysoką temperaturą na poddaszu – nawet o 94% redukują ogrzewanie słoneczne. Jednocześnie poprawiają izolacyjność okien dachowych, dlatego zimą zmniejszają straty ciepła. A gdy są zasłonięte, całkowicie odcinają dostęp światła, dzięki czemu ułatwiają zasypianie.

Zobacz: Rolety zewnętrzne – 6 faktów, które warto o nich wiedzieć przed zakupem

Zakup rolet zewnętrznych to inwestycja na wiele lat. Przeczytaj, ile kosztują rolety zewnętrzne i od czego to zależy!

Ceny rolet zewnętrznych – jak je sprawdzić?

Rolety zewnętrzne VELUX możesz zakupić już od 1875 zł za sztukę. Aby oszacować, ile kosztuje roleta zewnętrzna, która Cię interesuje, warto sprawdzić katalog lub dopytać dystrybutora.

Zobacz sklep z roletami VELUX

Pierwszą wycenę możesz również sprawdzić, konfigurując produkt w sklepie online. Konfigurator krok po kroku przeprowadzi cię przez ten proces. Wcześniej przygotuj sobie informacje o typie i rozmiarze okna z tabliczki znamionowej (znajdziesz ją na wewnętrznej stronie skrzydła okna dachowego). Następnie zostaniesz poproszony o wybór sposobu obsługi rolety. Finalnie otrzymasz katalogową cenę wybranego produktu.

Rolety zewnętrzne - cena
Rolety zewnętrzne - jaki jest ich koszt?

Cena rolet zewnętrznych u dystrybutora – czy różni się od ceny, którą oferuje sklep internetowy VELUX?

Tak, ponieważ dystrybutorzy naszych produktów posiadają swój indywidualny cennik, który w większości przypadków różni się od cen producenta. Dodatkowym atutem zakupu rolet zewnętrznych u dystrybutora jest możliwość zakupu rolety wraz z montażem. Hurtownie budowlane mają swoich zaufanych montażystów, którzy w pewny i szybki sposób zamontują nowy zakup, dlatego przede wszystkim polecamy kupować u naszych Ekspertów Rolet Zewnętrznych. Są to doświadczeni partnerzy, dzięki którym z łatwością znajdziesz idealny produkt na swoje poddasze. W ich salonach na ekspozycji możesz zobaczyć rolety zewnętrzne przed zakupem. Pracownicy punktu doradzą Ci w sprawie wyboru produktu, a także zapewnią usługę montażu.

Znajdź salony Ekspertów Rolet Zewnętrznych VELUX

Rolety zewnętrzne – inwestycja warta uwagi?

Zazwyczaj przy wyborze wyposażenia okien dachowych większość osób rozważa zakup samych rolet wewnętrznych. Choć są to produkty, które mogą skutecznie ochronić wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem, nie są w stanie regulować temperatury na poddaszu tak skutecznie jak wyposażenie zewnętrzne. Rolety zewnętrzne doskonale sprawdzą się w roli kontrolera domowego klimatu. „Pracują” dla nas przez cały rok – latem nie dopuszczają do przegrzewania się poddasza, zimą natomiast blokują uciekające ciepło. Efekt? Znacznie większa energooszczędność pomieszczenia. Koszt inwestycji może więc Ci się łatwo zwrócić.

Rolety zewnętrzne VELUX zimą