Jakie okna dachowe wybrać?

Rodzaje i typy okien dachowych

Górne czy dolne otwieranie?

Okna dachowe z górnym uchwytem otwierającym

Górny uchwyt otwierający zapewnia wygodne otwieranie i zamykanie okna, nawet jeżeli poniżej okna ustawione są meble. Zalecane do pomieszczeń ze ścianką kolankową do wysokości do 130 cm.

Okna dachowe z klamką w dolnej części okna

Klamka w dolnej części skrzydła umożliwia otwarcie okna zamontowanych wysoko. Rekomendowane do pomieszczeń z wysoką ścianką kolankową (powyżej 130 cm).  Aby mieć dostęp do klamki, nie należy ustawiać mebli pod oknem.

Chcesz wymienić swoje stare okno dachowe VELUX?

Pozytywne efekty wymiany starego okna dachowego na nowe mogą Cię naprawdę zaskoczyć. Proces wymiany jest zaskakująco szybki i prosty oraz wcale nie jest tak kosztowny, jak myślisz.

 Stworzyliśmy ten poradnik, aby pomóc Ci w podjęciu decyzji wyboru najlepszego rozwiązania VELUX do Twojego domu oraz aby dać Ci dalsze wskazówki, jak te pomysły zrealizować.

Okno dachowe obsługiwane ręcznie czy sterowane z aplikacji w Twoim telefonie?

Okna dachowe zdalnie sterowane VELUX ACTIVE

Steruj swoim oknem dachowym za pomocą aplikacji w Twoim telefonie

 

Jeżeli zamierzasz zamontować okno poza zasięgiem lub oczekujesz najwyższego poziomu komfortu, rozwiązaniem dla Ciebie są elektryczne produkty VELUX. Do okien dachowych VELUX z górnym otwieraniem można domontować sterowanie elektryczne, umożliwiające obsługę oknem i akcesoriami, takimi jak rolety dekoracyjne i zewnętrzne, z dowolnego miejsca w domu.

Okna dachowe specjalnego przeznaczenia

Oferujemy szeroką gamę okien dachowych VELUX, które pełnią funkcje specjalne, np. okna do domów pasywnych, antywłamaniowe, ewakuacyjne, oddymiające i wiele innych. Tutaj możesz zapoznać się z całą naszą ofertą.

Martwisz się możliwością wtargnięcia nieproszonych gości?

Bezpieczne okna antywłamaniowe

W oknach dachowych VELUX o właściwościach antywłamaniowych zastosowano jednocześnie szyby z hartowanego szkła oraz szyby laminowane, w połączeniu ze wzmocnioną konstrukcją i dodatkowymi zamkami.

Balkon czy taras dachowy?

okno balkonowe gel

Wyjdź na zewnątrz i podziwiaj widok

Otwarta przestrzeń na poddaszu, jeszcze więcej słońca i świeżego powietrza dzięki balkonowi dachowemu lub oknom balkonowym. Te niezwykłe rozwiązania w wyjątkowym stylu zapewniają bezpośredni kontakt ze światem zewnętrznym.

Jedno czy więcej okien dachowych?

Więcej światła dzięki większej liczbie okien dachowych

Połączenie wielu okien w zdumiewający sposób odmienia pomieszczenie i daje fantastyczny efekt w postaci oświetlenia słonecznego, świeżego powietrza oraz widoczności. Powstaje jasny, przewiewny i przestronny pokój.

Niewymagające konserwacji okna dachowe VELUX

Białe, niewymagające konserwacji i łatwe do utrzymania w czystości

Okno pokryte jest jednolitą, szczelną powłoką z białego poliuretanu, która chroni drewniany rdzeń. Nie wymaga konserwacji i jest wodoodporne, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem do pomieszczeń o wysokim poziomie wilgotności, takich jak łazienki i kuchnie, lub w przypadku, kiedy pożądana jest biała, czysta kolorystyka.

Zużywaj mniej energii

Nasze okna charakteryzują się wyjątkową wydajnością energetyczną

Dzięki smukłym ramom, obszernym przeszkleniom oraz technologii VELUX ThermoTechnology™ okna dachowe VELUX zapewniają jeszcze więcej światła i ciepła niż kiedykolwiek wcześniej. Podczas konstruowania okien korzystamy z materiałów o najlepszych parametrach, co poprawia izolację termiczną oraz szczelność produktów.


Bilans energetyczny możesz poprawić jeszcze bardziej wybierając jeden z naszych specjalnych, energooszczędnych pakietów szybowych, które są dostępne w wielu typach oferowanych przez nas okien dachowych. Decyzję o wyborze takiej właśnie szyby możesz podjąć podczas wyboru okna dachowego VELUX do swojego domu.

Przeszkadza Ci hałas padającego deszczu?

Zmniejsz poziom hałasu padającego deszczu

Wszyscy marzymy o spokojnym i przyjemnym śnie. Nasz zespół akustyków opracował okno dachowe z innowacyjną konstrukcją chroniącą przed nadmiernym hałasem deszczu. Okno to zmniejsza słyszalny we wnętrzu hałas deszczu o 7 dB w porównaniu ze standardowym oknem dachowym VELUX.