30 lat firmy VELUX w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentami okien w kraju. Wypracowują około 1/5 wartości eksportu branży. Firma jest obecna w Polsce od 1990 roku. Zatrudnia ponad 4000 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Oferta firmy VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy, okien do płaskiego dachu, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku.

Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich 10 lat Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce 900 mln zł w modernizację i rozwój fabryk.

Raport społeczny

Społeczna odpowiedzialność to koncepcja, która stanowi podstawę działalności biznesowej firmy VELUX. W raporcie CSR zostały zaakcentowane trzy obszary oddziaływania firmy na otoczenie zewnętrzne – środowisko, miejsce pracy oraz wkład w gospodarkę i zaangażowanie społeczne. Grupa VELUX jest prekursorem w branży stolarki w zakresie raportowania społecznego – regularnie podsumowuje swoje działania w zakresie odpowiedzialności społecznej, co dwa lata publikując raport CSR.
Raport CSR VELUX

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce

Firma VELUX jest obecna w Polsce od 1990 roku. Zatrudnia ponad 4300 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa.
fabryka VELUX Namysłów

Sponsoring sportowy

Firma VELUX promuje energooszczędne, zdrowe i komfortowe budownictwo, ale także aktywny i zdrowy tryb życia. Od wielu lat angażuje się w sponsoring wydarzeń sportowych. Od 2010 roku jest sponsorem tytularnym Ligi Mistrzów Piłkarzy Ręcznych „VELUX EHF Champions League”, wspiera także lokalne aktywności sportowe.
Firma VELUX sponsorem piłki ręcznej producentem okien dachowych

Nasza marka

Marka VELUX jest jedną z najsilniejszych na świecie w branży budowalnej. Logo firmy zarejestrowane jest w 100 krajach.
Logo VELUX flaga