Firma VELUX w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentem i eksporterem okien dachowych w Polsce. Oferta firmy VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy, okien do płaskiego dachu, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku.

Firma VELUX aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, wspierające organizacje społeczne, które realizują projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. 

Podstawą działalności firmy jest społeczna odpowiedzialność, której koncepcja i obszary działania zostały przedstawione w lokalnym raporcie CSR - dostępnym tutaj
Fabryka okna dachowe VELUX opis firmy

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce


Firma VELUX jest obecna w Polsce od 1990 roku. Zatrudnia ponad 4300 osób, w tym większość
w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa.
fabryka VELUX Namysłów

Odpowiedzialny Biznes


Społeczna odpowiedzialność to koncepcja, która stanowi podstawę działalności biznesowej firmy VELUX. W raporcie CSR zostały zaakcentowane trzy obszary oddziaływania firmy na otoczenie zewnętrzne – środowisko, miejsce pracy oraz wkład w gospodarkę i zaangażowanie społeczne. Grupa VELUX jest prekursorem w branży stolarki w zakresie raportowania społecznego – po raz pierwszy wydała raport w 2016 r. 
Raport CSR VELUX 2018

Sponsoring sportowy


Firma VELUX promuje energooszczędne, zdrowe i komfortowe budownictwo, ale także aktywny i zdrowy tryb życia. Od wielu lat angażuje się w sponsoring wydarzeń sportowych. Od 2010 roku jest sponsorem tytularnym Ligi Mistrzów Piłkarzy Ręcznych „VELUX EHF Champions League”, wspiera także lokalne aktywności sportowe.

Firma VELUX sponsorem piłki ręcznej producentem okien dachowych