30 lat firmy VELUX w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentami okien w kraju. Wypracowują około 1/5 wartości eksportu branży. Firma jest obecna w Polsce od 1990 roku. Zatrudnia ponad 4790 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Oferta firmy VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy, okien do płaskiego dachu, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku.

Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich 10 lat Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce 900 mln zł w modernizację i rozwój fabryk.

Raport Zrównoważonego Rozwoju VELUX

Społeczna odpowiedzialność to koncepcja, która stanowi podstawę działalności biznesowej firmy VELUX. W Raporcie Zrównoważonego Rozwoju VELUX zostały zaakcentowane cztery obszary oddziaływania firmy na otoczenie zewnętrzne – środowisko, miejsce pracy, wkład w gospodarkę i zaangażowanie społeczne. Grupa VELUX jest prekursorem w branży stolarki w zakresie raportowania społecznego – regularnie podsumowuje swoje działania w zakresie odpowiedzialności społecznej, co dwa lata publikując Raport Zrównoważonego Rozwoju.
Raport VELUX odpowiedzialny biznes

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce

Firma VELUX jest obecna w Polsce od 1990 roku. Zatrudnia ponad 4300 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa.

Nasza marka

Marka VELUX jest jedną z najsilniejszych na świecie w branży budowalnej. Logo firmy zarejestrowane jest w 100 krajach.
Logo VELUX flaga