VELUX ArchiTips

Witaj w VELUX ArchiTips, miejscu stworzonym dla architektów przez architektów!
ArchiTips - porady dla architektów VELUX

Naszym celem jest dostarczanie merytorycznej wiedzy, która pozwoli Ci skuteczniej oferować optymalne rozwiązania swoim Klientom, spełniać ich oczekiwania funkcjonalne i estetyczne, a także zadbać o komfort i zdrowe warunki dla użytkowników obiektów, które projektujesz.

W ramach przygotowywanych przez nas artykułów i merytorycznych ściągawek, a także materiałów video, poruszamy tematy związane ze zrównoważonym budownictwem, kształtowaniem zdrowych i komfortowych przestrzeni, prawidłowym doświetleniem pomieszczeń i optymalnym wykorzystaniem rozwiązań VELUX. Przybliżamy kwestie techniczne związane z prawidłowym montażem i doborem najlepszych rozwiązań, a także prezentujemy funkcjonalności narzędzi oraz programów do analiz i wizualizacji usprawniających pracę architekta.

Warto być na bieżąco - zachęcamy do subskrypcji i śledzenia naszego kanału!

Wskazówki

Artykuły

Filmy

Rola światła dziennego i okien dachowych w nowoczesnym domuArchitekt Tomasz Głowacki z pracowni PAG Pracownia Architektury Głowacki podpowiada jak stworzyć doskonale doświetlony dom blisko natury na wymagającej działce.

Dowiemy się, jak ważnym zadaniem w jego pracy jest zapewnienie użytkownikom budynków odpowiedniego komfortu świetlnego i dobrego klimatu wewnętrznego. 

Tomasz Głowacki opowiada o analizach doświetlenia wnętrz światłem dziennym przeprowadzanych na etapie przygotowania koncepcji, a także o znaczeniu kontaktu z otoczeniem i otwarciu się na otaczającą przyrodę. 

Dom na Biskupinie we Wrocławiu prezentowany w filmie jest doskonałym przykładem realizacji tych idei. Jego ważnym elementem jest drzewo usytuowane w centralnej części domu. W projekcie zwraca uwagę sposób wprowadzenia natury i światła dziennego do wnętrz oraz otwarcie strefy dziennej na otaczający ogród bez pozbawienia mieszkańców prywatności.

Jak obliczyć poziom natężenia światła w projektowanym pomieszczeniu?VELUX Daylight Visualizer to proste narzędzie do symulacji i analiz natężenia światła dziennego na etapie projektowania budynku. Umożliwia łatwe modelowanie i szybkie generowanie modeli 3D, a użytkownicy mogą również importować modele 3D generowane przez programy CAD.

Program pomaga obliczyć poziom natężenia światła dziennego oraz wartość współczynnika światła dziennego.

Film pokazuje możliwości i główne funkcje programu, który usprawni Twoją pracę projektową.