Fabryka VELUX Gniezno spółki siostrzane w Polsce
Fabryka VELUX Namysłów spółki siostrzane w Polsce
okna dachowe z górnym otwieraniem
okna dachowe VELUX w domu jednorodzinnym balkon CABRIO
okna dachowe obrotowe VELUX z dolnym otwieraniem
okno dachowe do sypialni VELUX
Mapa fabryk VELUX w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentem i eksporterem okien dachowych  w Polsce. Zatrudniają  w sumie ponad 4000 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa.

Oferta firmy VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy, okien do płaskiego dachu, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku.

Spółka handlowa VELUX Polska w Warszawie

Fabryki w Gnieźnie

Fabryka okien w Namysłowie
Fabryka okien pionowych w Wędkowach koło Tczewa 

Nagrody i wyróżnienia

Lider Rynku Stolarki 2017

Firma VELUX otrzymała nagrodę Lider Rynku Stolarki 2017 w kategorii "Okna dachowe". Nagroda została przyznana przez Centrum Analiz Branżowych na podstawie analizy przychodów przedsiębiorstw branży stolarki budowlanej.

Ranking Liderów Rynku Stolarki, organizowany przez Centrum Analiz Branżowych, ma już kilkunastoletnią tradycję i opracowywany jest na podstawie wyników sprzedaży w minionym sezonie. Na jego kształt mają wpływ wyłącznie liczby – klienci kupujący produkty danego dostawcy, decydują o rynkowej pozycji firmy.

Laur Konsumenta 2017

 Marka VELUX zdobyła 76% głosów, a co za tym idzie uplasowała się na I miejscu w XIII edycji ogólnopolskiego plebiscytu popularności "Laur Konsumenta 2017" w kategorii "Okna dachowe". Trzykrotnie najwyższe podium w konkursie daje firmie VELUX najwyższe odznaczenie w konkursie Laur Konsumenta Grand Prix 2017. 

Jest to wyróżnienie szczególne, ponieważ przyznawane przez samych Konsumentów. W sondażu wskazują oni te produkty, których jakość weryfikują każdego dnia i którym ufają. Ich werdykt znajduje odzwierciedlenie w decyzjach zakupowych. Zwycięzcy „Lauru Konsumenta” wyłaniani są cyklicznie. Najlepsi, wzorem olimpijskim, otrzymują złoto, srebro i brąz.


Employer Branding Excellence Awards 2017

Spółka handlowa VELUX Polska otrzymała wyróżnienie w konkursie Employer Branding Excellence Awards 2017 w kategorii "Wewnętrzna kampania wizerunkowa 2017". Konkurs jest organizowany przez Instytut HRM. 

W czasie konferencji Employer Branding Summit 2018 zostały wręczone nagrody i wyróżnienia pracodawcom, których projekty employer brandingowe były najlepsze. Przyznano 7 nagród głównych w 7 kategoriach oraz aż 27 wyróżnień. Do konkursu zostało zgłoszonych 127 projektów, co jest dowodem na coraz większe zainteresowanie firm w dziedzinie zarządzania wizerunkiem pracodawcy.

Top Kaizen 2017

W 2017 roku fabryka VELUX w Namysłowie otrzymała nagrodę Top Kaizen Award, przyznawaną przez Kaizen Institute za dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem z wyjątkową pasją i otwartością podczas działań organizowanych przez Kaizen Institute Poland. 

Supply Chain Designer 2017

Fabryka VELUX w Namysłowie otrzymała nagrodę główną badania Supply Chain Designer za program poszukiwania optymalnego przepływu w łańcuchu dostaw realizowany w namysłowskiej fabryce. 

Badanie Supply Chain Designer zwraca uwagę na stronę generującą popyt na usługi logistyczne. Na podstawie dogłębnej analizy powstaje wyselekcjonowana grupa kilkudziesięciu firm najbardziej zaawansowanych w zakresie outsourcingu. Następnie na podstawie opinii uzyskanych od menedżerów firm logistycznych na temat współpracy z tymi przedsiębiorstwami, wyłonieni zostają liderzy outsourcingu logistycznego, oddzielnie w przemyśle i w handlu.

Mecenas Polskiej Kultury 2016 i 2017

Zakłady VELUX w Gnieźnie otrzymały miano i wyróżnienie Mecenasa Polskiej Kultury od Prezydenta Miasta Gniezna za wkład w rozwój kultury, będąc nieodzownym partnerem lokalnych projektów, m.in. "Miasto Królów", "Koronacja Królewska" czy "Bieg Europejski".