Fabryka VELUX Gniezno spółki siostrzane w Polsce
Fabryka VELUX Namysłów spółki siostrzane w Polsce
okna dachowe z górnym otwieraniem
okna dachowe VELUX w domu jednorodzinnym balkon CABRIO
okna dachowe obrotowe VELUX z dolnym otwieraniem
okno dachowe do sypialni VELUX
Mapa fabryk VELUX w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentem i eksporterem okien dachowych  w Polsce. Zatrudniają  w sumie ponad 4000 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa.

Oferta firmy VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy, okien do płaskiego dachu, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku.

 Biuro VELUX Polska VELUX Polska Sp. z o.o.
spółka handlowa
ul. Krakowiaków 34
02-255 Warszawa
tel.: +48 22 33 77 00
e- mail ogólny: kontakt@velux.pl

Została założona w 1990 roku w Warszawie. Firma prowadzi sprzedaż okien dachowych VELUX do sieci hurtowni na terenie całej Polski. Działa również w segmencie e-commerce, oferując klientom indywidualnym bogatą gamę rolet w swoim sklepie internetowym veluxshop.pl. Doradcy techniczni firmy służą poradami odnośnie zastosowania produktów VELUX, a także świadczą usługi serwisowe. Dział marketingu i PR odpowiada za wszystkie działania komunikacyjne w prasie, TV, radio, Internecie, a także w mediach społecznościach. W strukturach spółki funkcjonuje również Centrum Usług Wspólnych, obsługujące wiele innych rynków Europy Wschodniej. Pracują w nim wysokiej klasy specjaliści z zakresu prawa podatkowego i księgowości, biegle władający wieloma językami.
  Fabryka okien w Gnieźnie
ul. Słoneczna 29
62-200 Gniezno
tel.: +48 61 42 39 500
e-mail: rekrutacja.nbpl@velux.com
 VELUX-fabryka okuć Gniezno Fabryka okuć w Gnieźnie
ul. Kolejowa 7
62-200 Gniezno
tel.: +48 61 42 39 600
e-mail: rekrutacja.nbpl@velux.com 

W pierwszej stolicy Polski działają dwa zakłady należące do spółki NB Polska. Grupa VELUX jest największym pracodawcą w mieście, zatrudniającym ponad 900 osób. Przy ulicy Słonecznej, znajduje się fabryka okien drewnianych, a przy ulicy Kolejowej fabryka metalowych komponentów do okien dachowych VELUX, gdzie wytwarzane jest ponad 500 różnego rodzaju produktów.  Grupa VELUX jest aktywnym uczestnikiem lokalnego życia społecznego. Od wielu lat wspiera m. in. największe wydarzenie sportowe na terenie miasta – „Bieg Europejski” i festiwal kulturalny „Miasto Królów”. 

  Fabryka okien w Namysłowie
ul. Oleśnicka 12
46-100 Namysłów
tel.: +48 77 403 71 00
e-mail ogólny: olesnicka@velux.com

Fabryka okien i kołnierzy aluminiowych w Namysłowie zatrudnia ponad 800 osób, a jej powierzchnia – blisko 70 tysięcy metrów kwadratowych, zajmuje obszar kilkunastu boisk piłkarskich. Zakład w Namysłowie jest cenionym miejscem pracy. Fabryka otrzymała także tytuł „wiodącego przedsiębiorstwa we wdrażaniu procesów ciągłego doskonalenia” podczas Międzynarodowego Kongresu Gemba Kaizen. W Namysłowie znajduje się również centrum dystrybucji Grupy VELUX na rynek polski i europejski. 


  Fabryka okien pionowych w Wędkowach koło Tczewa
DOVISTA Polska Sp. z o.o.
Wędkowy
83-115 Swarożyn
tel: +48 58 530 77 00
e-mail: sekretariatwv@dovista.com
 

Na Pomorzu działa należący do spółki Dovista zespół 6 fabryk, z których każda posiada swój własny profil wyrobów. Ze względu na zajmowany obszar – 32 hektarów, liczbę zatrudnionych osób - ponad 2400 oraz charakter produkowanych wyrobów, miejsce to nosi nazwę „Wioski Okiennej”. W Wędkowach produkowanych jest rocznie łącznie ponad 650 tysięcy najwyższej jakości okien drewnianych. 

 

Nagrody i wyróżnienia

Lider Rynku Stolarki 2017

Firma VELUX otrzymała nagrodę Lider Rynku Stolarki 2017 w kategorii "Okna dachowe". Nagroda została przyznana przez Centrum Analiz Branżowych na podstawie analizy przychodów przedsiębiorstw branży stolarki budowlanej.

Ranking Liderów Rynku Stolarki, organizowany przez Centrum Analiz Branżowych, ma już kilkunastoletnią tradycję i opracowywany jest na podstawie wyników sprzedaży w minionym sezonie. Na jego kształt mają wpływ wyłącznie liczby – klienci kupujący produkty danego dostawcy, decydują o rynkowej pozycji firmy.

Laur Konsumenta 2017

 Marka VELUX zdobyła 76% głosów, a co za tym idzie uplasowała się na I miejscu w XIII edycji ogólnopolskiego plebiscytu popularności "Laur Konsumenta 2017" w kategorii "Okna dachowe". Trzykrotnie najwyższe podium w konkursie daje firmie VELUX najwyższe odznaczenie w konkursie Laur Konsumenta Grand Prix 2017. 

Jest to wyróżnienie szczególne, ponieważ przyznawane przez samych Konsumentów. W sondażu wskazują oni te produkty, których jakość weryfikują każdego dnia i którym ufają. Ich werdykt znajduje odzwierciedlenie w decyzjach zakupowych. Zwycięzcy „Lauru Konsumenta” wyłaniani są cyklicznie. Najlepsi, wzorem olimpijskim, otrzymują złoto, srebro i brąz.


Employer Branding Excellence Awards 2017

Spółka handlowa VELUX Polska otrzymała wyróżnienie w konkursie Employer Branding Excellence Awards 2017 w kategorii "Wewnętrzna kampania wizerunkowa 2017". Konkurs jest organizowany przez Instytut HRM. 

W czasie konferencji Employer Branding Summit 2018 zostały wręczone nagrody i wyróżnienia pracodawcom, których projekty employer brandingowe były najlepsze. Przyznano 7 nagród głównych w 7 kategoriach oraz aż 27 wyróżnień. Do konkursu zostało zgłoszonych 127 projektów, co jest dowodem na coraz większe zainteresowanie firm w dziedzinie zarządzania wizerunkiem pracodawcy.

Top Kaizen 2017

W 2017 roku fabryka VELUX w Namysłowie otrzymała nagrodę Top Kaizen Award, przyznawaną przez Kaizen Institute za dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem z wyjątkową pasją i otwartością podczas działań organizowanych przez Kaizen Institute Poland. 

Supply Chain Designer 2017

Fabryka VELUX w Namysłowie otrzymała nagrodę główną badania Supply Chain Designer za program poszukiwania optymalnego przepływu w łańcuchu dostaw realizowany w namysłowskiej fabryce. 

Badanie Supply Chain Designer zwraca uwagę na stronę generującą popyt na usługi logistyczne. Na podstawie dogłębnej analizy powstaje wyselekcjonowana grupa kilkudziesięciu firm najbardziej zaawansowanych w zakresie outsourcingu. Następnie na podstawie opinii uzyskanych od menedżerów firm logistycznych na temat współpracy z tymi przedsiębiorstwami, wyłonieni zostają liderzy outsourcingu logistycznego, oddzielnie w przemyśle i w handlu.

Mecenas Polskiej Kultury 2016 i 2017

Zakłady VELUX w Gnieźnie otrzymały miano i wyróżnienie Mecenasa Polskiej Kultury od Prezydenta Miasta Gniezna za wkład w rozwój kultury, będąc nieodzownym partnerem lokalnych projektów, m.in. "Miasto Królów", "Koronacja Królewska" czy "Bieg Europejski".