Zewnętrzne rolety dachowe – 3 powody, dla których warto zamontować je na poddaszu

Rolety zewnętrzne są idealne na każdą porę roku. Latem chronią przed przegrzaniem, zimą przed chłodem, a przez cały rok – przed nadmiernym hałasem. Dowiedz się więcej na temat tego, co możesz dzięki nim zyskać!

Rolety zewnętrzne to jedyne wyposażenie okna dachowego, które blokuje jednocześnie światło, ciepło i hałas z zewnątrz. Warto wiedzieć, że osiągnięcie takiego zestawienia funkcji nie jest możliwe za pomocą żadnego innego rodzaju wyposażenia okna.

Rolety zewnętrzne VELUX ochrona przed nasłonecznieniem

1. Roleta zewnętrzna odbijająca promienie słoneczne – ochrona przed zbytnim nasłonecznieniem

Rolety zewnętrzne VELUX są wykonane z trwałego lakierowanego aluminium. Dzięki temu mamy pewność co do ich długoletniej bezawaryjności, bez względu na warunki atmosferyczne, na które mogą być narażone.

Jednym z tych warunków jest silne nasłonecznienie, które może być dokuczliwe podczas pracy na komputerze, czytania i wykonywania wielu innych czynności. Opuszczona roleta zewnętrzna blokuje promienie w 100%. Oznacza to, że nawet w czasie najbardziej słonecznego dnia możesz uzyskać całkowite zaciemnienie pomieszczenia na poddaszu. To funkcja szczególnie przydatna w przypadku rodzin z małymi dziećmi, którym ciemność ułatwia zaśnięcie o dowolnej porze dnia.

2. Rolety zewnętrzne – ochrona przed upałem i chłodem

Z ochroną przed zbyt dużym nasłonecznieniem, którą gwarantują rolety zewnętrzne, związana jest jeszcze jedna, najważniejsza korzyść. Rolety sprawiają, że promienie słoneczne odbijają się od ich powierzchni i w rezultacie nie docierają do okna – więc temperatura w pomieszczeniu nie wzrasta. To oznacza przyjemny chłód na poddaszu, nawet podczas największych upałów.

Ze względu na funkcję termoregulacyjną zewnętrzne wyposażenie okien zimą odgrywa analogiczną rolę, czyli chroni pomieszczenie przed stratami ciepła. W chłodniejszych okresach roku zyskujesz izolację nawet o 17% wyższą w porównaniu do okien bez rolet. To korzyść, która w dłuższej perspektywie przełoży się na oszczędność energetyczną, a co za tym idzie – także finansową.

Rolety zewnętrzne VELUX ochrona przed upałem i chłodem
Rolety zewnętrzne VELUX redukują hałas

3. Rolety zewnętrzne – dodatkowa funkcja redukcji hałasu

Odgłosy deszczu, gradu czy ruchliwej ulicy mogą pogarszać komfort przebywania w domu. Dlatego kolejną ważną funkcją, którą pełni roleta zewnętrzna, jest wyciszanie hałasu. Stabilna i mocna konstrukcja aluminiowa zapewni Ci spokój na poddaszu.

Roleta zewnętrzna jest w stanie zmniejszyć słyszalność odgłosów z zewnątrz o nawet 10 dB w stosunku do okna bez wyposażenia zewnętrznego. To duża ulga dla domowników, którzy mogą się cieszyć znacznie lepszym komfortem pracy, nauki czy odpoczynku na poddaszu.

Jeśli w Twoim domu z poddaszem potrzebujesz regulacji ilości światła dziennego, ciepła i hałasu, skorzystaj z usług ekspertów od rolet zewnętrznych VELUX. To nasi doświadczeni partnerzy, dzięki którym z łatwością znajdziesz idealny produkt. Pracownicy nie tylko doradzą Ci w sprawie wyboru rolety, ale także zapewnią profesjonalną usługę montażu.

Aby jeszcze lepiej poznać rodzaje rolet zewnętrznych, systemy sterowania i inne ważne kwestie, koniecznie zajrzyj także do naszego poradnika.