Ostrzeżenia produktowe VELUX

1. Ryzyko spontanicznego pęknięcia szkła

Na podstawie prowadzonych statystyk serwisowych zarejestrowaliśmy nieco wyższy od przeciętnego poziom spontanicznego pękania szkła w specyficznych typach małych rozmiarów szyb produkowanych i sprzedawanych w latach 1997-2003. Przy określonych warunkach, zwłaszcza w okresie zimowym istnieje niewielkie ryzyko spontanicznego pęknięcia szyby wewnętrznej i wypadnięcia fragmentów szkła.

Ponieważ przywiązujemy ogromną wagę do jakości naszych produktów, zdecydowaliśmy się opublikować ostrzeżenie produktowe, w celu poinformowania naszych klientów. Kliknij tutaj, aby przejść do strony z ostrzeżeniem produktowym. Możesz również do nas zadzwonić pod nr 22 33 77 000, a my doradzimy telefonicznie.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane.

 
 
Okna oddymiające - ostrzeżenie produktowe

2. Ostrzeżenie produktowe – okna oddymiające

Grupa VELUX wydała ostrzeżenie produktowe skierowane do klientów, dotyczące okien oddymiających typu GGL/GGU xxxx xx xx40, związane z możliwością wypięcia się pierścienia blokującego.

Okna, o których mowa były sprzedawane między 1 marca 2015 roku, a 10 stycznia 2016 roku.

Przedmiotowa wada polega na tym, że w sytuacjach dużego obciążenia okna śniegiem, pierścień blokujący może samoistnie odłączyć się podczas otwierania, a tym samym okno się nie otworzy. W przypadku braku obciążenia śniegiem lub gdy obciążenie jest umiarkowane, okno otworzy się nawet z uszkodzonym pierścieniem blokującym.

Na górnej części skrzydła okna oddymiającego znajduje się tabliczka znamionowa. Jest ona widoczna po otwarciu okna za pomocą uchwytu lub centrali sterującej. Jeśli w przypadku danego okna oddymiającego występuje opisana wada, w lewym górnym rogu skrzydła na tabliczce znamionowej znajdują się następujące informacje:

Ostrzeżenie produktowe - okna oddymiające, tabliczka znamionowa
Ostrzeżenie produktowe - okna oddymiające, numer seryjny

Jeśli posiadają Państwo okno oddymiające z jednym z powyższych numerów seryjnych, prosimy o niezwłoczny kontakt telefoniczny pod numerem +48 22 33 77 000 lub e-mailowy pod adresem kontakt@velux.pl. Grupa VELUX zorganizuje naprawę tej usterki.