VELUX Daylight Visualizer - program wizualizacyjny dla architektów

VELUX Daylight Visualizer -  to profesjonalne narzędzie przeznaczone dla architektów i studentów architektury, które umożliwia przeprowadzenie symulacji i analiz natężenia światła dziennego już na etapie projektowania budynku. Jest to bardzo intuicyjne narzędzie do modelowania, które umożliwia szybkie generowanie modeli 3D, a użytkownicy mogą również importować modele 3D generowane przez programy CAD.  

Program wizualizacyjny pozwala na łatwe stworzenie realistycznej symulacji rozkładu światła dziennego w pomieszczeniu w oparciu o rysunki CAD i modele lub indywidualnie wprowadzane parametry.

Program można wykorzystać także do obliczenia poziomów natężenia oświetlenia i współczynnika światła dziennego.
Wizualizacja pomieszczenia - program dla architektów
Wizualizacja pomieszczenia- program dla architektów
Program VELUX Energy and Indoor Climate Visualizer - umożliwia przeprowadzenie analiz energetycznych, a także dotyczących wentylacji i klimatu wewnętrznego pomieszczeń w budynkach już na etapie projektu. Może być stosowany w przypadku budynków nowych, jak również domów poddawanych renowacji.

Program umożliwia stworzenie raportu pokazującego temperatury wewnętrzne i wyznaczającego przedział temperatur określających poczucie komfortu w ciągu całego dnia, tygodnia, a nawet całego roku. Pozwala to łatwo wyznaczyć okresy, w których następuje przegrzewanie lub wychłodzenie pomieszczeń i należy np. użyć przesłon okiennych.
Wizualizacja pomieszczenia - program dla architektów
Przykład pokazuje zyski cieplne pomiędzy od godziny 10:00 do 12:00
Program do wizualizacji dla architektów
Przykład użycia przesłon okiennych. Ilustracja po lewej pokazuje sytuację bez przesłon, zaś ilustracja po prawej  pokazuje jak wykorzystanie przesłon okiennych ogranicza przegrzewanie pomieszczeń.