Praca w VELUX

Życie pełne światła

To najważniejsze zadanie Grupy VELUX. Dosłownie i w przenośni. Dzięki światłu dziennemu i świeżemu powietrzu nasze rozwiązania tworzą zdrowe warunki mieszkalne w domach. Możliwość pracy w VELUX daje ludziom szansę na rozwój i świetną przyszłość. Grupa VELUX została założona przez ludzi, którzy odważyli się zapytać: "A co, jeśli...". Ta ciekawość i zaangażowanie wciąż jest naszym wyznacznikiem. W VELUX ludzie i ich pomysły otrzymują szansę rozwoju. Każdy - od pracownika hali produkcyjnej po sprzedawcę naszych rozwiązań - może zgłosić pomysł na nowy produkt lub proces, a firma stwarza możliwość jego realizacji. W ten sposób najlepsze rozwiązania - i wielkie talenty - rozwijają się.

Jesteśmy międzynarodową organizacją o globalnym zasięgu. Nieważne czy jesteś pracownikiem produkcji we Francji czy sprzedaży w Polsce, jesteś częścią międzynarodowego zespołu, który działając wspólnie wyznacza nowe standardy. Dla zdrowych i komfortowych warunków mieszkalnych. Dla osiągnięcia zrównoważonych rozwiązań na przyszłość. Podobnie jak w przypadku innych firm, nasza działalność zależy od ludzi, którzy dla nas pracują. Zaangażowanych w swoją pracę pracowników, którzy kreują nowe pomysły i posiadają umiejętności do ich realizacji. Zaangażowanie naszych pracowników, ich innowacyjność i talent potrzebują odpowiednich warunków, aby się rozwijać. To powiedział nasz założyciel, Villum Kann Rasmussen już w 1985 roku. Zapoznaj się z fascynującą historią o tym, jak firma zajmująca się wentylacją i światłem („VE-LUX") rozwinęła się w międzynarodową markę w branży materiałów budowlanych.

Dołącz do nas

Szukamy kolejnych talentów

Oferty pracy

Zawsze z radością zatrudnimy na wolnych stanowiskach w naszej firmie osoby, których pasja i talenty będą pozwalały im rozwijać się razem z nami. Z niecierpliwością czekamy na wiadomość od Ciebie!

Aktualne oferty pracy

Poznaj naszych pracowników

Dla wielu ludzi marka VELUX jednoznacznie kojarzy się z oknami dachowymi. Natomiast praca w Grupie VELUX oznacza znacznie więcej. W Grupie VELUX, wierzymy, że ludzi należy obdarzać zaufaniem i odpowiedzialnością. Każdy pracownik jest wyjątkowy i ma wpływ na to, w jakim kierunku chce się rozwijać, tworząc tym samym swoją ścieżkę kariery. Jeden projekt zwykle prowadzi do następnego, stanowiąc kolejny krok do nowego stanowiska w organizacji.

Ponieważ jesteśmy firmą międzynarodową oraz liderem w branży, stwarzamy wiele możliwości rozwoju kariery. Kariery, która rozwija się w otoczeniu ludzi pełnych pasji, dbających zarówno o siebie nawzajem jak i o produkty, które wprowadzają na rynek.

Grupa VELUX

Nasze placówki

VELUX w Polsce mapa

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentem i eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi blisko 2 mld zł. Zatrudniają w sumie ponad 4000 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa.

Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich lat (2016-2018) Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce 220 mln zł w modernizację i rozwój fabryk oraz dostosowanie ich do produkcji Nowej Generacji okien VELUX.

Grupa VELUX aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, które przekazały ponad 131 mln zł na wsparcie organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Podstawą działalności firmy VELUX jest społeczna odpowiedzialność, której koncepcja i obszary działania zostały przedstawione w lokalnym raporcie CSR, będącym jednocześnie pierwszym takim raportem w branży stolarki.

 Biuro VELUX Polska VELUX Polska Sp. z o.o.
spółka handlowa
ul. Krakowiaków 34
02-255 Warszawa
tel.: +48 22 33 77 00
e- mail ogólny: kontakt@velux.pl
e- mail HR: hr.v-pl@velux.com

Spółka handlowa VELUX Polska została założona w 1990 roku w Warszawie.  Oferta firmy VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy, okien do płaskiego dachu, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku.
 
Firma prowadzi sprzedaż okien dachowych VELUX do sieci hurtowni na terenie całej Polski. Działa również w segmencie e-commerce, oferując klientom indywidualnym bogatą gamę rolet w swoim sklepie internetowym veluxshop.pl. Doradcy techniczni firmy służą poradami odnośnie zastosowania produktów VELUX, a także świadczą usługi serwisowe. Dział marketingu i PR odpowiada za wszystkie działania komunikacyjne w prasie, TV, radio, Internecie, a także w mediach społecznościach. W strukturach spółki funkcjonuje również Centrum Usług Wspólnych, obsługujące wiele innych rynków Europy. Pracują w nim wysokiej klasy specjaliści z zakresu prawa podatkowego i księgowości, biegle władający wieloma językami.
 

  Fabryka okien w Gnieźnie
ul. Słoneczna 29
62-200 Gniezno
tel.: +48 61 42 39 500
e-mail: rekrutacja.nbpl@velux.com

Firma NB Polska Sp. z o.o. w Gnieźnie, należy do Duńskiego koncernu VELUX. 

W Gnieźnie znajdują się dwie fabryki koncernu. W fabryce produkcji okien wytwarzane są drewniane okna dachowe. Fabryka istnieje od 2000 roku i zachowuje najwyższe standardy jakościowe. Jako firma modelowa dbamy również o wysoki poziom bezpieczeństwa zatrudnionych pracowników poprzez rozwiązania techniczno-organizacyjne i budowanie świadomości kultury bezpiecznej pracy. Skupiamy się na aspektach środowiskowych, dbamy o jak najlepsze wykorzystanie drewna, które pozyskujemy tylko od certyfikowanych dostawców.  Mottem które nam przyświeca w codziennej pracy, jest dostarczanie produktów które dostarczają światło dzienne i świeże powietrze.
  Fabryka okuć w Gnieźnie
ul. Kolejowa 7
62-200 Gniezno
tel.: +48 61 42 39 600
e-mail: rekrutacja.nbpl@velux.com


Dział Hardware firmy NB Polska Sp. z o.o., znajdującej się w Gnieźnie zajmuje się produkcją okuć okiennych i plastikowych części do okien VELUX.

Fabryka ta powstała w 1998 roku przy ul. Słonecznej 29 i w roku 2002, w związku z dynamicznym rozwojem, została przeniesiona na ul. Kolejową 7. Na dział okuć okiennych (Hardware) składają się obecnie 4 hale produkcyjne oraz 1 hala magazynowa. Liczba aktualnie zatrudnionych pracowników w działach produkcyjnych oraz około produkcyjnych (takich jak jakość, logistyka, utrzymanie ruchu, administracja) wynosi ponad 320 osób. Gnieźnieńskie zakłady oferują pracownikom wiele dodatkowych atrakcji. Istnieje bowiem wiele grup pasjonatów zrzeszających np. fanów piłki ręcznej czy wędkarstwa. Dodatkowo, pracownicy stworzyli piłkarską Drużynę VELUX, która dumnie reprezentuje naszą firmę w turniejach piłkarskich. 

  Fabryka okien w Namysłowie
ul. Oleśnicka 12
46-100 Namysłów
tel.: +48 77 403 71 00
e-mail HR: hr.nmpl@velux.com

Fabryka okien i kołnierzy aluminiowych w Namysłowie zatrudnia blisko 800 osób, a jej powierzchnia –  niemal 70 tysięcy metrów kwadratowych zajmuje obszar kilkunastu boisk piłkarskich. Zakład w Namysłowie jest cenionym miejscem pracy. Fabryka zajęła I miejsce w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”, a także otrzymała tytuł „wiodącego przedsiębiorstwa we wdrażaniu procesów ciągłego doskonalenia KAIZEN”.
W Namysłowie znajduje się centrum dystrybucji Grupy VELUX na rynek polski i europejski.

 

Jak ubiegać się o pracę?

Złóż precyzyjne CV. Jeśli chcesz, możesz też dołączyć list motywacyjny.

Rekrutacja obejmuje zwykle dwa spotkania. 

Wybieramy najlepszego kandydata na dane stanowisko, do zespołu i naszej firmy.

Pytania i odpowiedzi

Szukamy ludzi, którzy chcą coś zmienić. Jesteśmy organizacją międzynarodową, więc musisz myśleć globalnie i być zdolny do współpracy z kolegami ponad granicami, zarówno zawodowymi jak i geograficznymi. Wartości Grupy VELUX są integralną częścią naszej firmy. Nadają one kierunek naszemu sposobowi prowadzenia biznesu jak i współpracy. Chcemy byś identyfikował się z naszymi wartościami i wdrażał je w codziennych kontaktach ze współpracownikami, klientami i dostawcami.
Językiem używanym powszechnie w naszej firmie jest angielski. Jeśli ubiegasz się o stanowisko średniego lub wyższego szczebla zarządzania, oczekujemy wysokiego poziomu znajomości języka angielskiego, gdyż będziesz komunikować się z kolegami z innych krajów.

Językiem naszej firmy jest angielski, więc aplikacja powinna być napisana po angielsku.

Jeśli jednak starasz się o pracę w jednym z naszych lokalnych zakładów produkcyjnych lub w jednej z naszych firm handlowych, aplikacja może być napisana w języku lokalnym – taką informację znajdziesz w ogłoszeniu o pracę.

W przypadku stanowisk biurowych przyjmuje się wyłącznie aplikacje online. Sprawdź w ogłoszeniu o pracę, jak przesłać swoją aplikację.
W przypadku stanowisk produkcyjnych sprawdź w ogłoszeniu o pracę, w jakiej formie przyjmowane są aplikacje.

Po przesłaniu aplikacji automatycznie otrzymasz potwierdzenie. Jeśli go nie otrzymasz, spróbuj ponownie wysłać swoją aplikację, lub skontaktuj się z działem HR:

rekrutacja.nbpl@velux.com - Zakład produkcyjny w Gnieźnie (ul. Słoneczna)

kolejowa@velux.com - Zakład produkcyjny w Gnieźnie (ul. Kolejowa)

hr.nmpl@velux.com - Zakład produkcyjny w Namysłowie

hr.v-pl@velux.com - Spółka handlowa w Warszawie

W przypadku każdej oferty pracy prowadzimy kompleksowy proces rekrutacji, aby upewnić się, że znajdziemy najlepszego kandydata na dane stanowisko. Proces ten może się różnić w zależności od obszaru biznesu i stanowiska, o które się ubiegasz.

Zwykle proces prowadzony jest przez Dział HR i menedżera działu/ zespołu. Proces rekrutacji jest starannie zaprojektowany, aby upewnić się, że wszyscy kandydaci są weryfikowani na sprawiedliwych i równych zasadach. Naszym priorytetem jest, by wszyscy kandydaci wynieśli pozytywne doświadczenia z procesu rekrutacji.

Po złożeniu aplikacji, Twój profil zostanie zweryfikowany przez menedżera i dział HR w celu określenia, czy spełnia on wymagania stanowiska, o które się ubiegasz. Po zidentyfikowaniu najbardziej odpowiednich kandydatów, z każdym z nich zostanie nawiązany bezpośredni kontakt - przez telefon lub mail - oraz zostaną oni zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.

Bez problemu rozpatrzymy Twoje podanie na więcej niż jedno stanowisko w Grupie VELUX. Prosimy przesłać podanie na każde stanowisko i wskazać w każdym podaniu stanowiska oraz lokalizacje, których dotyczą pozostałe podania.

W przypadku większości stanowisk biurowych stosujemy w zależności od potrzeby narzędzia oceny osobowości i uzdolnień lub inne metody. Oceny te stanowią podstawę dla dialogu o twoim podejściu do zadań, profesjonalnym zachowaniu oraz nastawieniu. Nasze oceny są zawsze uzupełniane przez rozmowę kwalifikacyjną.

Jeśli znajdujesz się wśród kandydatów zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjną, to znaczy, że posiadasz kwalifikacje, których szukamy oraz profil, który uznaliśmy za interesujący. Teraz nadszedł czas, aby się spotkać.

Rozmowa kwalifikacyjna jest dla nas okazją, aby dowiedzieć się więcej o sobie nawzajem. Masz szansę opowiedzieć nam o sobie oraz o tym, dlaczego chcesz pracować w Grupie VELUX. My mamy szansę powiedzieć Ci więcej o naszej firmie i pracy - co mamy do zaoferowania i czego oczekujemy od ciebie.

>Chcemy, aby nasze rozmowy kwalifikacyjne były przyjemnymi spotkaniami, podczas których obie strony mają okazję dowiedzieć się, czy spełniają swoje oczekiwania. Najważniejsze jest więc to, aby być sobą. To właśnie Ciebie chcemy poznać.

Przyjmujemy aplikacje wyłącznie za pośrednictwem naszego systemu rekrutacyjnego. Przed wysłaniem aplikacji sprawdź aktualne informacje o dostępnych ofertach pracy w Grupie VELUX.