Zapisy do konkursu International VELUX Award

Ostatni dzwonek na rejestrację w konkursie. Studenci architektury, którzy chcą wziąć udział w prestiżowym konkursie International VELUX Award 2024 mają czas na rejestrację tylko do 14 kwietnia.

Daylight Talks – prelekcje architektów o świetle

Inicjatywa „Daylight and Architecture”, której pomysłodawcą i organizatorem jest Grupa VELUX, we współpracy z Królewską Duńską Akademią, gościła architekta Omara Gandhiego, który wygłosił niezwykłą prelekcję o świetle naturalnym. Wykład ten odbył się podczas światowego kongresu Międzynarodowej Unii Architektów (International Union of Architects, UIA) 2023 w Kopenhadze i był jednym z trzech spotkań w ramach „Daylight Talks”

11 edycja konkursu International VELUX Award

Grupa VELUX już po raz jedenasty zaprasza studentów architektury do udziału w międzynarodowym konkursie International VELUX Award, którego tematem przewodnim jest światło naturalne. Konkurs ma ugruntowaną pozycję i od lat cieszy się dużą popularnością wśród polskich studentów, którzy kilkakrotnie zdobyli Grand Prix. W ostatniej edycji zwyciężył projekt zespołu z Politechniki Poznańskiej. Zapisy już ruszyły i potrwają do 1 kwietnia 2024 roku.

Polki nagrodzone w konkursie architektonicznym

Studentki Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej - Zuzanna Sazonow i Aleksandra Pytka - zdobyły nagrodę regionalną w prestiżowym konkursie International VELUX Award 2022. Ich projekt „TIP — Time Indicate Protection” zyskał uznanie międzynarodowego jury i zwyciężył w kategorii „Światło naturalne w budynkach” w regionie Europa Wschodnia i Bliski Wschód.

Zapisy do konkursu International VELUX Award

Rozpoczęła się jubileuszowa, dziesiąta edycja międzynarodowego konkursu International VELUX Award dla studentów architektury. Jego stałym motywem przewodnim jest światło dzienne. 

Polskie akcenty na konferencji

Multidyscyplinarna konferencja VELUX „Build for Life”, która odbyła się w formule on-line 15-17 listopada, zgromadziła przed ekranami komputerów ponad 24 000 odbiorców ze 170 krajów. 

Architektoniczno-budowlana konferencja Build for life

W listopadzie w Kopenhadze, odbędzie się pionierska oraz multidyscyplinarna konferencja architektoniczno-budowlana VELUX „Build for life”. Wykłady, prelekcje, debaty, prezentacje multimedialne i ponad 90 wyjątkowych ekspertów z całego świata dostarczą ogromnej dawki wiedzy i inspiracji.

 
 

Daylight Formum 2021 - debata ekspertów o świetle dziennym

20 października, w Warszawie odbyła się po raz pierwszy zorganizowana przez firmę VELUX, prestiżowa konferencja DAYLIGHT Forum 2021 poświęcona zagadnieniu światła dziennego w budownictwie mieszkaniowym. 

Polscy studenci nagrodzeni Grand Prix VELUX Award 2020

23 czerwca 2021 roku jury, złożone ze światowej sławy architektów, wyłoniło głównych zwycięzców konkursu International VELUX Award 2020. Wśród nich znalazł się projekt „Teatr światła” młodych architektów z Politechniki Śląskiej. To ogromy sukces polskich studentów, których projekt wygrał rywalizację z blisko 600 pracami z całego świata.

"Teatr Światła" - zwycięstwo polskich studentów w IVA 2020

Julia Giżewska, Dominik Kowalski i Paweł Białas – studenci Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach znaleźli się w gronie laureatów regionalnych prestiżowego konkursu International VELUX Award 2020. Ich projekt "Teatr światła" zyskał uznanie międzynarodowego jury i zwyciężył w kategorii „Badania nad światłem naturalnym” w regionie Europa Wschodnia i Bliski Wschód. To piąty sukces polskich studentów w tym największym konkursie architektonicznym.

Wywiad z laureatami regionalnymi w konkursie IVA 2020

Julia Giżewska, Paweł Białas, Dominik Kowalski - studenci Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach zostali laureatami regionalnymi w międzynarodowym konkursie International VELUX Award 2020. Tym samym znaleźli się w gronie 10 zwycięskich zespołów wyłonionych spośród prawie 600 uczestników. Czym się inspirowali, jakie są główne założenia i przesłanie nagrodzonego projektu, co myślą o świetle dziennym w architekturze – oto co nam odpowiedzieli.

Wywiad z opiekunem naukowym laureatów IVA 2020

Opiekunem naukowym zwycięskiego zespołu studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, nagrodzonych za projekt „Teatr światła” w International VELUX Award 2020, był dr inż. arch. Jerzy Wojewódka, prof. Politechniki Śląskiej. Co myśli o udziale studentów w konkursach? Jak ocenia prace nad nagrodzonym projektem? Jakie znaczenie ma światło we współczesnej architekturze? Oto co nam odpowiedział.

Przesunięcie terminu rejestracji konkursu VELUX Award

Studenci architektury, którzy chcieliby wziąć udział w międzynarodowym konkursie International VELUX Award 2020, a nie zdążyli się zarejestrować, mają jeszcze na to czas. Termin rejestracji został bowiem przesunięty do 15 kwietnia.

Architektoniczne sławy będą oceniać w konkursie

Trwa rejestracja do największego studenckiego konkursu architektonicznego International VELUX Award, która zakończy się 1 kwietnia 2020 r. Prace studentów architektury z całego świata będzie oceniać znamienite jury złożone z uznanych na arenie międzynarodowej architektów.

International VELUX Award 2020

Zapraszamy studentów architektury do udziału w IX edycji największego międzynarodowego konkursu International VELUX Award 2020!

Webinarium Archi-Vizje, adaptacje i renowacje - 22.10

Zapraszamy na webinarium dla architektów VELUX Archi-Vizje, które odbędzie się 22 października 2019 roku o godz. 11:00.

Rozmowy z architektami o roli światła dziennego w architekturze

Zapraszamy do obejrzenia cyklu wywiadów z architektami w ramach programu Archi-Vizje.

Konferencja 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ

W marcu odbyła się konferencja poświęcona tematyce zrównoważonego rozwoju w architekturze i urbanistyce miast. Naszą firmę reprezentował Jacek Siwiński - prezes oraz Monika Kupska-Kupis - architekt VELUX.

Firma VELUX rewolucjonizuje rynek trzyszybowych okien dachowych

Firma VELUX wprowadza do podstawowej oferty nowe, energooszczędne okna dachowe z pakietem trzyszybowym. Dzięki atrakcyjnym cenom nowych okien, stają się one dostępne dla szerokiego grona odbiorców.

Jak powiększyć przestrzeń na poddaszu? Nowa kolekcja firmy VELUX

Poczucie przestrzeni, panoramiczny widok, niezwykłe możliwości aranżacji i komfortowe miejsce do życia – tak wiele można zyskać, wykorzystując na poddaszu nowatorskie rozwiązania firmy VELUX z nowej kolekcji „Więcej przestrzeni”. Kategoria obejmuje lukarnę, balkon dachowy, okno balkonowe oraz elementy doświetlające.

Sukces polskich studentów w International VELUX Award 2016

Firma VELUX zaprasza studentów architektury do udziału w siódmej edycji konkursu International VELUX Award. Rejestracja trwa tylko do końca marca 2016.

Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem

Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem typu ZOV ogrzewa świeże powietrze napływające do domu ciepłem odzyskanym z powietrza wywiewanego z pomieszczenia. Dzięki zaawansowanej technologii, urządzenie zapewnia rekuperację na poziomie około 75%

Logo akcji Wspieramy Polską architekturę

VELUX Mecenasem Polskiej Architektury

Ruszyła IV edycja Konkursu dla Młodych Architektów i po raz kolejny firma VELUX objęła ją swoim mecenatem. Celem Konkursu jest wspieranie studentów wydziałów architektury oraz młodych architektów w ich zawodowym rozwoju.

Jeszcze więcej przestrzeni na poddaszu – lukarna VELUX

W przeciwieństwie do standardowej lukarny, instalacja rozwiązania VELUX nie wiąże się z budową skomplikowanej konstrukcji na dachu. Okna dachowe montowane są w formie lukarny, dzięki wykorzystaniu gotowego zestawu wysokiej jakości elementów instalacyjnych, idealnie dopasowanych do okien. Od zewnątrz całość wygląda bardzo estetycznie i uatrakcyjnia bryłę budynku – okna wystają maksymalnie 60 cm ponad dachem. Dla użytkowników największa różnica widoczna jest jednak od środka pomieszczenia, które zyskuje dużo więcej przestrzeni.

okno do płaskiego dachu konkurs VELUX wygraj okno do płaskiego dachu

Konkurs dla architektów i inwestorów

Płaski dach? Ty projektujesz, VELUX promuje, Klient zyskuje