Rozmowy z architektami o roli światła dziennego w architekturze

Zapraszamy do obejrzenia cyklu wywiadów z architektami w ramach programu Archi-Vizje.

Konferencja 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ

W marcu odbyła się konferencja poświęcona tematyce zrównoważonego rozwoju w architekturze i urbanistyce miast. Naszą firmę reprezentował Jacek Siwiński - prezes oraz Monika Kupska-Kupis - architekt VELUX.

Jak powiększyć przestrzeń na poddaszu? Nowa kolekcja firmy VELUX

Poczucie przestrzeni, panoramiczny widok, niezwykłe możliwości aranżacji i komfortowe miejsce do życia – tak wiele można zyskać, wykorzystując na poddaszu nowatorskie rozwiązania firmy VELUX z nowej kolekcji „Więcej przestrzeni”. Kategoria obejmuje lukarnę, balkon dachowy, okno balkonowe oraz elementy doświetlające.

Firma VELUX rewolucjonizuje rynek trzyszybowych okien dachowych

Firma VELUX wprowadza do podstawowej oferty nowe, energooszczędne okna dachowe z pakietem trzyszybowym. Dzięki atrakcyjnym cenom nowych okien, stają się one dostępne dla szerokiego grona odbiorców.

Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem

Naokienna wentylacja VELUX z rekuperatorem typu ZOV ogrzewa świeże powietrze napływające do domu ciepłem odzyskanym z powietrza wywiewanego z pomieszczenia. Dzięki zaawansowanej technologii, urządzenie zapewnia rekuperację na poziomie około 75%

Sukces polskich studentów w International VELUX Award 2016

Firma VELUX zaprasza studentów architektury do udziału w siódmej edycji konkursu International VELUX Award. Rejestracja trwa tylko do końca marca 2016.

Jeszcze więcej przestrzeni na poddaszu – lukarna VELUX

W przeciwieństwie do standardowej lukarny, instalacja rozwiązania VELUX nie wiąże się z budową skomplikowanej konstrukcji na dachu. Okna dachowe montowane są w formie lukarny, dzięki wykorzystaniu gotowego zestawu wysokiej jakości elementów instalacyjnych, idealnie dopasowanych do okien. Od zewnątrz całość wygląda bardzo estetycznie i uatrakcyjnia bryłę budynku – okna wystają maksymalnie 60 cm ponad dachem. Dla użytkowników największa różnica widoczna jest jednak od środka pomieszczenia, które zyskuje dużo więcej przestrzeni.

VELUX Mecenasem Polskiej Architektury

Ruszyła IV edycja Konkursu dla Młodych Architektów i po raz kolejny firma VELUX objęła ją swoim mecenatem. Celem Konkursu jest wspieranie studentów wydziałów architektury oraz młodych architektów w ich zawodowym rozwoju.

okno do płaskiego dachu konkurs VELUX wygraj okno do płaskiego dachu

Konkurs dla architektów i inwestorów

Płaski dach? Ty projektujesz, VELUX promuje, Klient zyskuje