Ekologiczne i oszczędne wyposażenie okna – jak działają markizy solarne z funkcją zaciemniania wnętrza?

Z pewnością znasz już klasyczną markizę, która skutecznie blokuje ciepło przed przedostaniem się na poddasze – dzięki niej odczuwasz przyjemny chłód nawet w największy upał. Jeśli masz ją w swoim domu, z pewnością doceniasz też fakt, że jej przezroczysty materiał nie przysłania widoku na zewnątrz. A co jeśli powiemy Ci, że nowe markizy solarne do okien dachowych nie tylko blokują ciepło, ale też nadmiar światła? Te nowoczesne osłony zewnętrzne zaciemniają pomieszczenie bez wrażenia całkowitego odcięcia od otoczenia. To połączenie idealne! Dowiedz się więcej o ich zaletach.
Wyobraź sobie piękny, upalny sobotni poranek. Odpoczywasz po ciężkim tygodniu pracy. Wiesz, że nie musisz się nigdzie spieszyć, więc zostajesz jeszcze w łóżku. Reszta domowników nadal śpi, dlatego masz przyjemną chwilę dla siebie. Słońce zaczyna nieśmiało zaglądać do Twoich okien, ale Ty jeszcze przez tych kilka chwil nie chcesz, aby wypełniło całe wnętrze. Sięgasz zatem po telefon i jednym kliknięciem zasłaniasz solarną markizę zaciemniającą, która delikatnie zaciemnia wnętrze, ale nie odcina Cię od widoku na zewnątrz. Leżysz, relaksujesz się i już wiesz, że to będzie dobry dzień!

Markizy solarne na poddasze – wyjątkowa konstrukcja

O tym, że zewnętrzne wyposażenie okien dachowych jest niezwykle przydatne, nie trzeba chyba przekonywać żadnego właściciela domu z poddaszem. Klasyczne markizy blokują ciepło i nie przysłaniają widoku na zewnątrz, rolety zewnętrzne zapewniają całkowite zaciemnienie i hamują nagrzewanie, a solarne markizy zaciemniające… łączą to wszystko w przemyślany sposób!

Markiza z baterią słoneczną, tak jak wszystkie inne wymienione osłony, zatrzymuje promienie, zanim jeszcze dotrą one do pomieszczenia. Ze względu na swoją unikalną konstrukcję i zaciemniający materiał efektywnie zaciemnia poddasze – jednak bez wrażenia odcięcia się od otoczenia za oknem. Solarna markiza zaciemniająca jest wykonana z trwałego materiału, odpornego na warunki atmosferyczne. Posiada aluminiowe elementy, które pozwalają na wygodne składanie, oraz szyny boczne i górną obudowę z tego samego tworzywa. Wszystkie te elementy występują w uniwersalnym ciemnoszarym kolorze, a sama markiza zawsze pasuje do okien VELUX jak ulał.
Markizy solarne zaciemniające na poddaszu
Markizy solarne zaciemniające VELUX

Markizy solarne oszczędności i wygoda

Funkcjonalna i trwała konstrukcja to jednak nie jedyne zalety solarnych markiz z funkcją zaciemnienia. Jeśli cenisz sobie produkty, które pozwalają Ci dbać o środowisko naturalne, a jednocześnie w dłuższej perspektywie oszczędzać pieniądze – właśnie znalazłeś wyposażenie okna idealnie dopasowane do Twoich potrzeb!

Markiza solarna posiada fabrycznie wbudowany silnik, który jest zasilany naturalną i ekologiczną energią słoneczną. Nie martw się, że w pochmurne dni będziesz mieć kłopot z opuszczeniem czy podniesieniem markizy. Bateria posiada akumulator, który zapobiega całkowitemu rozładowaniu, a w pełni naładowana wystarcza na aż 100 cykli podnoszenia i opuszczania.

Dzięki silnikowi z łatwością obsłużysz osłonę zdalnie – za pomocą wygodnej klawiatury naściennej lub aplikacji w Twoim telefonie. Druga z wymienionych opcji wymaga połączenia Twoich produktów zdalnie sterowanych z aplikacją VELUX ACTIVE. Ten inteligentny system pozwala Ci sterować oknem i akcesoriami, a dodatkowo samodzielnie kontroluje klimat na poddaszu – dzięki informacjom pobranym z pobliskich stacji pogodowych oraz własnych czujników. To nowoczesna wygoda, którą pokochasz!

Markizy solarne – cena i montaż

Jeśli po zapoznaniu się z licznymi zaletami solarnej markizy zaciemniająej na poddasze wiesz już, że to produkt dla Ciebie, czas na garść informacji praktycznych związanych z jej kupnem. Ceny katalogowe solarnej markizy zaciemniającej zaczynają się od 1772 zł brutto. Pamiętaj, że jest to inwestycja w ekologiczne i energooszczędne rozwiązanie, które w dłuższej perspektywie przyniesie Ci spore oszczędności!

Profesjonalny montaż markizy ze zdalnym sterowaniem zapewnią fachowcy, którzy przeszli szkolenie w zakresie konkretnych produktów. Skorzystaj z lokalizatora Rekomendowanych Wykonawców VELUX i zobacz, gdzie szukać profesjonalisty w Twojej okolicy.

 

Wygoda i oszczędność – to dwa słowa, którymi można w skrócie opisać solarne markizy zaciemniające. Przejdź do działania i zamów je do swojego domu! Zyskasz komfort przebywania na poddaszu, który docenisz zarówno latem, jak i przez cały rok.

Markiza solarna zaciemniająca VELUX