Fabryka VELUX Gniezno spółki siostrzane w Polsce
Fabryka VELUX Namysłów spółki siostrzane w Polsce
okna dachowe z górnym otwieraniem
okna dachowe VELUX w domu jednorodzinnym balkon CABRIO
okna dachowe obrotowe VELUX z dolnym otwieraniem
okno dachowe do sypialni VELUX

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentem i eksporterem okien dachowych  w Polsce. Zatrudniają  w sumie ponad 3500 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa.

Oferta firmy VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy, okien do płaskiego dachu, jak również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, zestawy izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Produkty te pomagają stworzyć zdrowy klimat wewnętrzny, idealny do pracy, nauki, zabawy i odpoczynku.

Spółka handlowa VELUX Polska w Warszawie

Fabryki w Gnieźnie

Fabryka okien w Namysłowie
Fabryka okien pionowych w Wędkowach koło Tczewa 

Nagrody i wyróżnienia

Lider Rynku Stolarki 2016

W 2016 roku Grupa VELUX i spółki siostrzane zostały uhonorowane podwójnym tytułem „Lidera Rynku Stolarki 2016” w dwóch kategoriach produkcja okien dachowych oraz produkcja okien drewnianych.

„Lider Rynku Stolarki” to prestiżowy ranking organizowany przez Centrum Analiz Branżowych, firmę badawczą, która specjalizuje się w analizie rynku stolarki budowalnej w Polsce. Tytuły Lider Rynku Stolarki są przyznawane w oparciu o wyniki sprzedaży firm z sektora stolarki.

Wyróżnienie w konkursie Regionalne Orły Eksportu 2016

W 2016 roku Grupa VELUX została doceniona za wkład w polski eksport i otrzymała wyróżnienie w konkursie Regionalne Orły Eksportu Województwa Wielkopolskiego.

Konkurs Regionalne Orły Eksportu organizowany jest przez dziennik „Rzeczpospolita” i ma charakter ogólnopolskiego cyklu wydarzeń. Celem przedsięwzięcia jest promocja eksportu i zachęcanie firm do otwierania się na zagraniczne rynki. 


I miejsce w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”

W 2015 roku fabryka okien i kołnierzy w Namysłowie zajęła I miejsce w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”, przyznawanym przez Państwową Inspekcję Pracy, wśród przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 250 pracowników w województwie opolskim. Docenione zostały zarówno działania związane bezpośrednio z poprawą bezpieczeństwa pracy w ciągu ostatnich 3 lat, jak również przestrzeganie prawa pracy i świadczenia socjalne dla pracowników.

Lider rynku stolarki 2015

W 2015 roku Grupa VELUX i spółki siostrzane otrzymały trzy tytuły Lidera Stolarki, w następujących kategoriach: rynek okien dachowych, produkcja okien drewnianych, eksport okien.

„Lider Rynku Stolarki” to prestiżowy ranking organizowany przez Centrum Analiz Branżowych, firmę badawczą, która specjalizuje się w analizie rynku stolarki budowalnej w Polsce. Tytuły Lider Rynku Stolarki są przyznawane w oparciu o wyniki sprzedaży firm z sektora stolarki.

Wyróżnienie za działalność eksportową przez redakcję Rzeczpospolitej

W ramach plebiscytu zorganizowanego w 2015 roku przez redakcję „Rzeczpospolitej” Grupa VELUX została wyróżniona w kategorii najbardziej innowacyjny eksporter. Blisko pół tysiąca przedsiębiorców typowało firmy wyróżniające się w działalności eksportowej. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz patronatem Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej.

Złoty Laur Konsumenta 2015

W 2015 roku Klienci zdecydowali, że to właśnie firma VELUX otrzyma Laur Konsumenta. Jest to wyróżnienie szczególne, ponieważ przyznawane przez samych Konsumentów. W sondażu wskazują oni te produkty, których jakość weryfikują każdego dnia i którym ufają. Ich werdykt znajduje odzwierciedlenie w decyzjach zakupowych. Zwycięzcy „Lauru Konsumenta” wyłaniani są cyklicznie. Najlepsi, wzorem olimpijskim, otrzymują złoto, srebro i brąz.

Budowalna Firma Roku 2015

W 2015 roku miesięcznik Builder wyróżnił firmę VELUX tytułem „Budowlana Firma Roku 2015” Kapituła konkursu doceniła dobre wyniki, innowacyjność proponowanych rozwiązań oraz rzetelność i stabilność prowadzonej działalności firm z branży budowlanej.

Wyróżnienia "Budowlana Firma Roku" przyznano w kategoriach pracownie projektowe, generalni wykonawcy, deweloperzy, dostawcy i producenci materiałów budowlanych, a wśród nich znalazła się firma VELUX Polska, lider w produkcji i sprzedaży okien dachowych.