Modernizacja oświetlenia w fabrykach VELUX

Nowe, energooszczędne oświetlenie w fabrykach VELUX w Polsce

Modernizacja oświetlenia w fabrykach VELUX w Polsce

Grupa VELUX zdecydowała się na wymianę oświetlenia w swoich fabrykach w Gnieźnie i Namysłowie

Inwestycja polega na kompleksowej wymianie oświetlenia na źródła światła typu LED. Działania modernizacyjne obejmują wymianę oświetlenia na stanowiskach roboczych, halach produkcyjnych, magazynach, biurach, przejściach i korytarzach, oświetlenie terenu, opracowanie nowego systemu oświetlenia awaryjnego, a także zintegrowanego systemu sterowania oświetleniem. Całkowita wartość inwestycji w trzech zakładach produkcyjnych: Gnieźnie w Namysłowie to blisko 14,5 mln złotych.

Projekt zrealizowano dzięki finansowemu wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu o nazwie „1.2 Promowanie efektywności energetycznej i korzystania z odnawialnych źródeł energii w przedsiębiorstwach oś priorytetowa I Zmniejszenie emisyjności gospodarki Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.”

Spółki z Grupy VELUX realizują następujące programy:

Wszelkie informacje o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych związanych z tym projektem prosimy kierować na adres e-mail: naduzycia.POIS@miir.gov.pl.

Po modernizacji całkowite roczne rachunki za energię elektryczną spadną o około 8%, zaś biorąc pod uwagę tylko koszty energii zużywanej na oświetlenie to szacujemy, że może być to nawet 40-50%. Szacowany okres zwrotu z inwestycji to około 4-5 lat. Planowane zakończenie wszystkich prac wykonawczych to 20 grudnia 2019 roku.

Gwarancją powodzenia tego przedsięwzięcia jest zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie ekologicznego oświetlenia zakładów produkcyjnych. W przetargu wybrano produkty Industria 3 i zintegrowany system sterowania VERTEX polskiej firmy ES-System, specjalizującej się w dostawie profesjonalnej techniki oświetleniowej dla obiektów budownictwa ogólnego, architektonicznego, mieszkalnego, przemysłowego, specjalistycznego i zewnętrznego.

Fundusze Europejskie, Infrastruktura i Środowisko, Fundusz Spójności