Okna dachowe Siemianowice Śląskie -dystrybutorzy  VELUX

Wybór odpowiednich okien dachowych, które będą spełniały wszystkie nasze oczekiwania, stanowi niemałe wyzwanie. Zależy nam przecież nie tylko na tym, by okna miały określony rozmiar. Istotne jest także to, ile światła pozwolą wpuścić do naszego domu i czy wybrane modele będą chroniły dom przed stratami ciepła.

Okna dachowe idealne na użytkowe poddasze

Do montażu okien dachowych niezbędny jest kołnierz uszczelniający, który należy dobrać do rodzaju pokrycia dachowego. W ofercie firmy VELUX dostępne są kołnierze uszczelniające, które pasują do wszystkich rodzajów pokryć dachowych i zapewniają szczelne i proste wbudowanie okna w połać dachu. Należy również zwrócić uwagę na kąt nachylenia dachu oraz wysokość profilu pokrycia dachowego. Przykładowo, do dachu o nachyleniu 20-90 stopni i wysokości profilu pokrycia dachowego do 45 mm, pokrytego blachodachówką lub dachówkami ceramicznymi, odpowiednim kołnierzem będzie EDZ, natomiast w dachach wykończonych płaskimi materiałami pokryciowymi, takimi jak gont bitumiczny lub papa i  dachu kącie o nachylenia 15-90 stopni, najlepiej sprawdzi się kołnierz EDS. Pamiętaj również, że aby mieć dobry widok przez okno, należy wziąć pod uwagę kąt nachylenia dachu oraz wielkość okna. Im mniejszy spadek dachu tym dłuższe powinno być okno. Pozwoli to uzyskać najlepszy widok zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Optymalnie jest zamontować okno na wysokości 90 cm nad podłogą.

Okna dachowe - szczelność i izolacja termiczna

Okno dachowe jest istotnym elementem dachu, dlatego powinno być ściśle z nim połączone i odpowiednio ocieplone. W tym celu najlepiej skorzystać z systemu ciepłego montażu VELUX BDX. Gwarantuje on szczelne połączenie okna z konstrukcją dachu i ocieplenie. To innowacyjne rozwiązanie zapewnia ochronę przed tworzeniem się mostków termicznych, czyli luk w strukturze dachu, które prowadzą do nadmiernych strat ciepła, a przez to – do wychłodzenia pomieszczenia i… podniesienia rachunków za ogrzewanie! Ile razy kwota na fakturze przekraczała znacząco Twoje przewidywania? Często to właśnie utraty ciepła odpowiadają za jej zwiększanie. 
Okno dachowe zamontowane z systemem ciepłego montażu będzie także dodatkowo chronione przed gromadzeniem się wilgoci, a zatem – przed powstawaniem szkodliwych pleśni i grzybów, które mogą zaszkodzić Twojemu zdrowiu. Dodatkowo, jeśli choćby odrobina wody dostanie się na powierzchnię systemu, dzięki wbudowanej rynience zostanie w pełni odprowadzona. W takim przypadku izolacja okienna nie niszczeje i może służyć domownikom przez wiele kolejnych lat. Jeśli chcesz kupić okna dachowe w Siemianowicach Śląskich, nasi doradcy przeprowadzą Cię przez cały ten proces. Podpowiedzą, jakie okna będą najbardziej pasowały do Twoich potrzeb i upodobań, a także pomogą dobrać odpowiednie rozmiary, by doświetlana powierzchnia pomieszczeń na poddaszu była jak najbardziej komfortowa dla domowników.