Okna dachowe Jelenia Góra - dystrybutorzy VELUX

Jeśli właśnie planujesz aranżację poddasza i zastanawiasz się, w jaki sposób zapewnić odpowiedni dopływ powietrza i światła do Twojego pomieszczenia, postaw na wysokiej jakości okna dachowe. Firma VELUX to wiodący producent okien dachowych, systemu doświetleń modułowych, rolet dekoracyjnych, osłon przeciwsłonecznych, rolet zewnętrznych oraz systemów i rozwiązań stosowanych w inteligentnych domach. Na terenie Jeleniej Góry znajdziesz punkty dystrybucyjne tej marki. 

Bezpieczne antywłamaniowe okna dachowe - Jelenia Góra 

Mimo że włamania przez okna dachowe zdarzają się niezwykle rzadko, niekiedy również i one bywają pokusą dla nieproszonych gości. Jeżeli martwisz się o swoje bezpieczeństwo, postaw na wysokiej jakości okna antywłamaniowe firmy VELUX. Dodatkowa ochrona została zapewniona poprzez zastosowanie w oknach wzmocnionej konstrukcji oraz ochronnego szkła laminowanego klasy P4A. Klasa P4A oznacza, że szyba może wytrzymać uderzenie stalową kulą o masie 4,1 kg upuszczoną trzykrotnie bezpośrednio na powierzchnię szyby z wysokości dziewięciu metrów. Okna dachowe VELUX posiadają najwyższą klasę zabezpieczenia antywłamaniowego dostępną na rynku (klasa 2 według wymogów ochrony antywłamaniowej i normy klasyfikacyjnej EN 1627Panel szybowy jest przyklejony do skrzydła okna i dzięki czemu niemożliwe jest sforsowanie okna poprzez jego demontaż. . Dzięki temu możesz czuć się w swoim domu wyjątkowo bezpiecznie. 

Okna dachowe Jelenia Góra - otwieranie od góry

Marka VELUX posiada zróżnicowaną i szeroką ofertę okien dachowych z najnowocześniejszymi funkcjami oraz sposobem otwierania okien. W zależności od Twoich potrzeb możesz wybrać okna otwierane od góry, od dołu, klapowo-obrotowe( otwierane za pomocą uchwytu u góry i klamki u dołu) lub sterowane elektrycznie. Górny sposób otwierania jest przeznaczony do okien, które zostały zamontowane stosunkowo nisko (dolna krawędź znajduje się na wysokości od 80 do 130 cm). Uchwyt otwierania jest dzięki temu na wyciągnięcie ręki, a bezpośrednio pod nim znajdują się meble. Ten sposób otwierania sprawdzi się także w pokojach dziecięcych urządzonych na poddaszu, gdyż dziecko nie będzie w stanie sięgnąć do zamontowanego wysoko uchwytu i otworzyć okna bez pomocy starszej osoby.

Okna dachowe Jelenia Góra - otwierania od dołu

Okna otwierane od dołu najczęściej są montowane w miejscach, w których nie planujemy ustawienia mebli zaraz pod oknem Dolna krawędź okna znajduje się na wysokości od 130 do 150 cm. 
Okna klapowo-obrotowe VELUX zapewniają panoramiczny widok – można je otworzyć aż  do kąta 45° i zatrzymać w dowolnej pozycji. Takie okna są wyposażone w uchwyt otwierający od góry, jak i na dole.  Wszystkie okna dachowe VELUX mają możliwość obrotu skrzydła o 180 stopni, dzięki czemu nie będziesz mieć najmniejszego problemu z ich umyciem. 

Okna dachowe Jelenia Góra - sterowanie elektryczne

Elektryczne okna dachowe VELUX sterowane elektrycznie to sposób na zapewnienie sobie dodatkowego komfortu. Możesz sterować nimi za pomocą przycisku naściennego lub z aplikacji na swoim smartfonie (jeśli zostaną połączone z inteligentnym systemem sterowania np. VELUX App Control). Działają niemal bezgłośnie, a Ty możesz je z łatwością otwierać i zamykać. Ten system będzie niezastąpiony, jeśli planujesz zamontować okna w trudno dostępnych miejscach.