Okna dachowe Grudziądz - dystrybutorzy VELUX

 Dobrze zaplanowane i jasne poddasze to jeden z wnętrzarskich hitów. Bardzo ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę podczas urządzania powierzchni, są okna dachowe. Na terenie Grudziądza znajdziesz punkty dystrybucyjne marki VELUX, która posiada w swojej ofercie wiele rodzajów okien dachowych.

Okna dachowe Grudziądz – najlepsze dla Twojego poddasza 

Okna dachowe to doskonałe rozwiązanie na doświetlenie i zapewnienie odpowiedniej wentylacji na poddaszu. Wiele osób uważa, że urządzanie tej części domu jest trudne i bardzo wymagające. Kluczem do sukcesu mogą być dobrze wybrane i odpowiednio zamontowane okna dachowe. Poddasze użytkowe może zostać przekształcone w stylowy salon, pokój dziecięcy, a nawet kuchnię. Wystarczy zadbać o odpowiednie zaplanowanie przestrzeni i doprowadzenie naturalnego światła. . W tym przypadku warto wybrać dobre okna dachowe. Firma VELUX to specjaliści, którzy posiadają szeroką ofertę okien dachowych, zróżnicowaną pod względem materiałów, z których zostały wykonane oraz sposobu otwierania.

Okna dachowe Grudziądz – jakie wybrać?

Wybierając okna dachowe, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj pomieszczenia oraz jego przeznaczenie. Zazwyczaj jeśli decydujemy się na urządzenie naszego poddasza jako powierzchni użytkowej, zależy nam na jak najlepszym świetle. Aby pomieszczenie było dobrze doświetlone, warto pomyśleć o montażu kilku okien w zespoleniu. Takie rozwiązanie umożliwi także skuteczną wentylację. Najczęściej spotykanym zestawem okiennym są dwa okna zamontowane obok siebie. W przypadku łączenia okien w zestawy przestrzegamy zasady: w poziomie łączymy okna tej samej wysokości, ale w praktyce są najczęściej tych samych rozmiarów. Natomiast w pionie łączymy okna o tej samej szerokości, ale aby urozmaicić architekturę wnętrza mogą być różnej długości. W przypadku łączenia okien w zestawy warto jest zadbać o prawidłowy rozstaw krokwi już na etapie projektowania lub stawiania więźby dachowej ponieważ oprócz zapewnienia zalecanej odległości pomiędzy ościeżnicą okna a krokwią (na umieszczenie izolacji termicznej) musimy wziąć również pod uwagę odległość pomiędzy oknami w zestawie. Jeżeli okna są instalowane pojedynczo, a więźba nie jest przygotowana pod konkretne wielkości okien, to przy standardowych rozstawach krokwi nie stanowi to większego problemu. Najbardziej popularne szerokości okien zamontujemy bez problemu.

Okna dachowe Grudziądz – dobierz odpowiednią wysokość

Najlepszym wyjściem będzie zamontowanie okien w wysokości ok. 100-140 cm od podłogi. Przy wyborze okien dachowych warto zwrócić także uwagę na sposób ich otwierania. Firma VELUX jako jedyny producent w Polsce oferuje możliwość wyboru okien dachowych z górnym lub dolnym systemem otwierania. Co więcej, niezależnie od wybranego sposobu otwierania, okno kupimy w tej samej cenie. Górny system sprawdzi się w przypadku, gdy dół ościeżnicy jest na wysokości ok. 100 cm. , a Tobie zależy na szerokim polu widzenia oraz otwieraniu okna bez konieczności schylania się. Pod oknem można również ustawić biurko lub sofę, gdyż meble nie utrudnią jego otwierania. Z kolei dolny system to dobry wybór w przypadku wysokiej ścianki kolankowej. W tym przypadku musimy mieć swobodny dostęp do okna, więc nie możemy pod nim ustawić mebli. 

Okna dachowe Grudziądz który materiał będzie najlepszy?

W ofercie marki VELUX znajdziesz okna drewniane oraz drewniano-poliuretanowe, które są odporne na wilgoć i nie wymagają konserwacji przez wiele lat użytkowania.. Wszystkie dostępne okna zostały wyposażone w energooszczędne 3-szybowe pakiety, dzięki którym utrzymanie ciepła w pokoju będzie jeszcze łatwiejsze, a rachunki za ogrzewanie niższe. Konstrukcja ThermoTechnology i dodatkowa uszczelka, gwarantują wysoką izolacyjność termiczną oraz wyższą dźwiękochłonność. Znajdź dystrybutora VELUX w Grudziądzu i ciesz się najwyższym komfortem w doskonałej cenie!