{{property.PropertyName}}
{{property.casePropertiesSelected[0].PropertyValue}}
Adaptacja nieużywanych obiektów zabudowy miejskiej

Znalezienie mieszkania lub nowo stawianego budynku z możliwością dowolnej aranżacji wnętrz w Berlinie graniczy z cudem. „Dlaczego więc nie kupić starego poddasza i nie zaadaptować go do własnych potrzeb?” — pomyślała rodzina Schneiderów. I tak też zrobili! W zaledwie osiem miesięcy urzeczywistnili swoje dekoratorskie marzenia, wpisując się tym samym w zyskujący na popularności trend adaptacji nieużywanej zabudowy miejskiej. Polega on na zagospodarowywaniu pustych połaci wewnątrz istniejących społeczności miast. Pozwala to tworzyć nowe powierzchne mieszkalne w już istniejących budynkach, dopasowane do nowoczesnych potrzeb bez naruszania historycznej tkanki okolicy. Schneiderowie kupili taką pustą przestrzeń, którą zagospodarowali według własnych potrzeb niczym pionierzy na nowo odkrywający stary Berlin! Zrealizowali marzenie o idealnym domu, a wszystko dzięki wpuszczeniu na stare poddasze naturalnego światła i świeżego powietrza, które stworzyły zupełnie niepowtarzalne miejsce do życia.

Główne zalety okien dachowych VELUX

Okna o dużej powierzchni utrzymują ciepło wewnątrz domu w chłodne dni. „W sezonie grzewczym włączamy kaloryfery o wiele później niż część znajomych” — mówi Marko Schneider w odniesieniu do efektywności korzystania z energii solarnej.

Okna VELUX są wyposażone w specjalne wentylatory Balanced Ventilation zapewniające wymianę powietrza według normy DIN 1946-6, co oznacza, że nie jest wymagana żadna dodatkowa wentylacja z oddzielnym sterowaniem. „To daje nam spore oszczędności w postaci niezużytej energii” — zachwala właściciel domu.

Poza oczywistymi i bardziej technicznymi zaletami światła dziennego dzieci Sherina’y i Marko kochają ogromne okna w swoich pokojach. „Nasza córka często kładzie się na dywanie pod oknem i bawi się, albo po prostu patrzy się w niebo, odgadując kształty zwierząt w chmurach” — opowiada jej matka.

Stylowa konwersja

Powierzchni dachu od strony ulicy nie można było bardzo zmienić; dlatego tarasy i lukarny zostały zamontowane od północy po stronie podwórka. Schneiderowie również i z tego zrobili użytek i postanowili połączyć kilka okien dachowych VELUX w pokojach od południa. W ten sposób, nie tylko zachowali zgodność z przepisami, lecz za pomocą okien utworzyli podstawę zaprojektowanego przez nich nowatorskiego systemu energetycznego.

Uchylne okna dachowe VELUX z elegancką klamką zapewniają nieograniczony widok na panoramę miasta i maksymalny dopływ naturalnego światła. Zasilane energią solarną i elektryczną okna dachowe VELUX doskonale nadają się do montażu w niedostępnych miejscach, takich jak sklepienia. Ten innowacyjny system zdalnego sterowania oknami, roletami i żaluzjami pozwala otwierać i zamykać je za pomocą prostego przełącznika ściennego. Jest to idealne rozwiązanie do miejsc będących poza zasięgiem, zapewniające dostęp świeżego powietrza i lepszy komfort w pomieszczeniach.

"W sezonie grzewczym włączamy kaloryfery o wiele później niż wielu naszych znajomych."
— Marko Schneider, właściciel domu
Życie rodzinne pod wspólnym dachem

„Czujemy się tu bardzo dobrze - zarówno w mieszkaniu, jak i śród sąsiadów” — mówi Sherina Schneider. Wypełniony światłem salon stał się ulubionym miejscem spotkań rodziny. „Latem nie włączamy świateł do późnych godzin wieczornych, ponieważ okna dachowe wypełniają pokój światem dziennym”.
Rodzina mieszka teraz w wymarzonym domu, odpowiadającym ich potrzebom, a przy remoncie nie ucierpiał stary charakter okolicy ani budynku. Adaptacja poddasza pozwoliła im pozostać w mieście i stworzyć przy tym coś nowego, oryginalnego i odpowiadającego ich potrzebom.

Polecane produkty VELUX
Klapowo-obrotowe okno VELUX (GPU)
Przejdź do produktu
Rolety zaciemniające (DKL)
Przejdź do produktu

Solarne rolety zewnętrzne (SSL)
Przejdź do produktu