Poznaj 5 historii o tym, jak światło dzienne potrafi zmienić przestrzeń w Twoje ulubione miejsce

Światło dzienne, w przeciwieństwie do światła sztucznego, ujawnia naturalne kolory

Stwórz najlepszą przestrzeń dla swoich dzieci. Odpowiednia orientacja i optymalne oświetlenie miejsca pracy oraz widok na zewnątrz,  to niezbędne elementy dobrze zaprojektowanego pokoju dziecięcego. 

Światło dzienne sprawia, że pokój stale zmienia się wizualnie

W salonie spędzamy większość naszego czasu będąc w domu, dlatego dostęp do światła dziennego jest bardzo ważny. Zmiana jego intensywności i koloru w ciągu dnia, może zmniejszyć uczucie zmęczenia, a także wydłużyć sam dzień.

Światło dzienne tworzy atmosferę w pomieszczeniu

Nowoczesne domy parterowe oferują mnóstwo światła skierowanego do miejsc, z których najczęściej korzystamy. Oświetlenie górne to idealny sposób na doświetlenie centralnej części domu. Otwarty sufit na kalenicy zapewnia doskonały design.

Wprowadzanie światła dziennego do budynku to obowiązek architekta

Adaptacja poddasza w atrakcyjne mieszkanie daje wiele możliwości, ale tylko wystarczająca ilość światła  dziennego i piękny widok przez okno mogą nadać wyjątkowy urok.

Każde pomieszczenie potrzebuje dostępu do naturalnego światła

Naturalnie oświetlona łazienka to marzenie niemal wszystkich. Ostatnia kondygnacja daje możliwość doświetlenia światłem dziennym przez okno do dachu płaskiego, bez utraty poczucia prywatności. Ta niewielka zmiana nie tylko zadowoli mieszkańców, ale także podniesie wartość nieruchomości.


Strategia dystrybucji światła dziennego jest decydującym czynnikiem między dobrym a złym projektem pomieszczenia

Do efektywnej pracy potrzebujesz czegoś więcej niż tylko biurka z komputerem w gabinecie. Najważniejsze to wystarczająco dużo światła dziennego, świeżego powietrza i odpowiedniego zacienienia