Każda zmiana zwiększająca komfort codziennego życia jest warta rozważenia, niezależnie od tego, czy planujesz drobne modyfikacje, renowację czy też adaptację poddasza na pełną skalę.

Aranżacja poddasza

Drobne zmiany mają nie tylko znaczenie praktyczne, lecz także cieszą oczy i duszę. Nawet drobne zmiany mogą całkowicie odmienić wygląd i klimat wnętrza. Spójrz na swoje poddasze z innej perspektywy. Jeśli masz ciemne ściany, zastanów się nad zmianą ich koloru na jaśniejszy. Jeśli masz wrażenie, że jest zbyt ciemno, dodaj więcej okien. To o wiele łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Istnieje mnóstwo sposobów adaptacji poddasza.

Renowacja poddasza

Być może mieszkasz na starym poddaszu od dekady lub dłużej i masz poczucie, że Twoje mieszkanie nie jest nowoczesne lub po prostu nie czujesz się w nim dobrze. Zastanów się wtedy nad renowacją, patrząc na nią z szerszej perspektywy. Sprawdź stan dachu oraz izolacji, a jeśli stwierdzisz, że wymagają one modernizacji, uwzględnij to w planie. Koszt tej inwestycji zwróci się w kilka lat. To samo dotyczy systemu ogrzewania, podłóg i okien. A może warto też rozważyć zbudowanie nowego wejścia do domu?

Adaptacja poddasza

Szukasz sposobu na powiększenie metrażu niewielkim kosztem? Jeśli masz nieużywane poddasze, możesz od razu zacząć projektowanie jego adaptacji. To najłatwiejszy sposób na wykorzystanie poddasza niezależnie od budżetu i powierzchni. Przemyślana adaptacja poddasza pomoże Ci też zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną.

Czy wiesz, że…?

Czy wiesz, że istnieją różne sposoby na pokrycie kosztów renowacji domu?
Tutaj możesz sprawdzić najaktualniejsze informacje o dotacjach.

"Światło zmienia się przez całą dobę, tworząc niepowtarzalny nastrój.

Luigi, właściciel domu

Dekarz montujący nowe okno dachowe VELUX na dachu pokrytym czarną dachówką.