Ulga termomodernizacyjna - wymień okna dachowe wraz z systemami montażowymi
Na energooszczędność okna wpływają przede wszystkim jego konstrukcja, parametry szyby oraz sposób montażu. W celu ograniczenia strat ciepła najlepiej wybierać trzyszybowe okna dachowe o niskim współczynniku przenikania ciepła Uw równym 1,1 (W/m2K), które spełniają wymagania aktualnych przepisów. Takie okna zapewniają także wysoki stopień pozyskania energii słonecznej, wyrażony współczynnikiem przepuszczalności energii całkowitej g=0,55, gwarantujący korzystny bilans energetyczny.
Wymiana okien jest też dobrą okazją do zwiększenia przeszkleń i dostępu do światła dziennego w pomieszczeniach. Zamiast jednego okna można zdecydować się na montaż dwóch okien obok siebie. Montaż nowych okien to także szansa na zmianę aranżacji i poprawę estetyki poddasza. Zmiany, które zostały wprowadzone w technologii i konstrukcji okien dachowych wynikają nie tylko z wymogu poprawy efektywności energetycznej budynków, ale też z potrzeb funkcjonalnych i estetycznych klientów. Teraz mamy do wyboru okna drewniane i drewniano-poliuretanowe – białe i w pełni odporne na wilgoć, a dodatkowo możemy zdecydować się na okna z górnym lub dolnym otwieraniem w tej samej cenie.
W obecnej ofercie znajdziemy także okna sterowane elektrycznie lub solarnie współpracujące z systemami inteligentnego zarządzania domem sprzyjającymi oszczędzaniu energii. Jeśli zależy nam na energooszczędności musimy pamiętać też o prawidłowym montażu i odpowiedniej izolacji połączenia okna z dachem. Nawet najlepsze okna nie ochronią domu przed stratami ciepła, jeśli będą źle zamontowane. Możliwość odliczenia w zeznaniu podatkowym nie tylko okien połaciowych, ale także systemów montażowych jest kluczowa z punktu widzenia przeprowadzenia efektywnej termomodernizacji. Kompleksowy system montażu obejmuje: kołnierz uszczelniający dopasowany do rodzaju pokrycia dachowego oraz produkty izolacyjne gwarantujące wykonanie tzw. ciepłego i szczelnego montażu.