Zewnętrzne rolety – sposób na komfortowe poddasze przez cały rok

Ponad 90% naszego czasu spędzamy wewnątrz budynków – tak wynika z raportu „Barometr zdrowych domów”, przeprowadzonego w 2018 roku na zlecenie grupy VELUX. Ale nawet pod dachem jesteśmy zdani na łaskę i niełaskę pogody. Temperatura, opady atmosferyczne czy nasłonecznienie na zewnątrz mogą bowiem wpływać na komfort użytkowania poddasza. W osiągnięciu optymalnych warunków wewnątrz domu pomogą Ci zewnętrzne rolety dachowe VELUX.

Każda pora roku inaczej wpływa na komfort wewnątrz budynku. Latem może nam doskwierać upał na poddaszu, wiosną i jesienią – duże opady, z kolei zimą ciepłe powietrze często ucieka na zewnątrz. Chcesz zapewnić sobie komfort na poddaszu przez cały rok? Poznaj zewnętrzne dachowe rolety chroniące przed upałem i chłodem jednocześnie, które umożliwiają też całkowite zaciemnienie wnętrza – zawsze, gdy tego potrzebujesz!

Roleta zewnętrzna VELUX SML

Zewnętrzne rolety a regulacja temperatury na poddaszu

Aby przebywanie na poddaszu było wygodne, warto zadbać o odpowiednią temperaturę we wnętrzu. Chłód lub upał na poddaszu zmuszają nasz organizm, aby dostosował się do warunków zewnętrznych, co kosztuje nas sporo energii. Dlatego sen w zimnym lub nagrzanym pomieszczeniu jest dla nas męczący. Z kolei optymalna temperatura w pokoju zwiększa efektywność i poprawia koncentrację, a nawet korzystnie wpływa na nasze relacje z bliskimi. Rolety chroniące przed upałem czy chłodem są więc na wagę złota.

Na szczęście zapewnienie optymalnej temperatury na poddaszu jest bardzo proste. Rolety zewnętrzne zatrzymują promienie słoneczne, zanim dotrą one do szyby, dzięki czemu o 94% redukują ogrzewanie słoneczne – również podczas największych upałów. Jednocześnie poprawiają izolacyjność okien nawet o 17%. W ten sposób zewnętrzne rolety dachowe VELUX zatrzymują ciepło wewnątrz pomieszczenia – jest to istotne zwłaszcza zimą, gdy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada. Poprawa izolacyjności okien dachowych wpływa także na energooszczędność dachu, która przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie.

Sprawdź też: Rolety zewnętrzne – ile kosztują?

Zewnętrzne rolety dźwiękoszczelne – ochrona przed hałasem

Zewnętrzne rolety dachowe VELUX zostały wykonane z trwałego lakierowanego aluminium i przetestowane w najbardziej ekstremalnych warunkach. Dzięki temu są odporne na gwałtowne i obfite opady atmosferyczne, takie jak:

  • deszcz,
  • śnieg,
  • grad.

Dodatkową zaletą zewnętrznych rolet dachowych jest ochrona przed hałasem – o 10 dB zmniejszają one bowiem hałas spowodowany przez obfity deszcz lub grad. Takie rolety dźwiękoszczelne o każdej porze roku umożliwią więc komfortowy i spokojny sen Tobie lub Twojemu dziecku. Dzięki swojej trwałości opuszczona roleta zewnętrzna VELUX utrudnia także sforsowanie okna przez włamywaczy. Ma to niebagatelny wpływ na poczucie bezpieczeństwa domowników.

Czytaj także: Rolety zewnętrzne – 6 faktów, o których warto wiedzieć przed zakupem

Roleta zewnętrzna VELUX SSL
Roleta zewnętrzna VELUX

Zewnętrzne rolety – sposób na całkowite zaciemnienie wnętrza

Aby przebywanie na poddaszu przez cały rok było jeszcze przyjemniejsze, warto zadbać również o odpowiednie zaciemnienie wnętrza. Lakierowane aluminium, z którego są wykonane zewnętrzne rolety VELUX, nie przepuszcza światła – dlatego umożliwia całkowite zaciemnienie wnętrza zawsze, gdy tego potrzebujesz. W tym celu wystarczy opuścić roletę - możesz to zrobić za pomocą naściennego przycisku lub aplikacji VELUX ACTIVE (rolety elektryczne SML i solarne SSL).

Planujesz zakup zewnętrznych rolet dachowych? W wyborze odpowiedniego produktu oraz jego montażu pomogą Ci Eksperci Rolet Zewnętrznych – doświadczeni partnerzy VELUX. Skorzystaj też z naszej wyszukiwarki, by znaleźć zaufanego montażystę w Twojej okolicy!