Świetliki dachowe ceny – jaki jest koszt świetlików tunelowych?

Dachowe świetliki tunelowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie można zamontować okien dachowych. Dzięki nim w prosty sposób doprowadzisz na swoje poddasze naturalne światło, które rozjaśni pomieszczenie. Będzie ono miało pozytywny wpływ na Twoje samopoczucie i… Twoje rachunki. Ile mogą kosztować świetliki? O czym warto pamiętać, gdy sprawdzasz ich cenę?

Dom inteligentny to nie tylko nowoczesny, elektroniczny sprzęt do sterowania budynkiem. To także funkcjonalne rozwiązania, dzięki którym Twój komfort spędzania czasu we własnym domu znacząco rośnie. Aby zadbać o swoje dobre samopoczucie, warto, żebyś miał kontakt z naturalnym światłem przez jak najdłuższy czas. W końcu to ono jest źródłem cennej witaminy D, która poprawia humor, dodaje energii, a nawet zwiększa odporność. Co jednak zrobić, jeśli w części pomieszczeń na poddaszu nie możesz zamontować okien? W takich sytuacjach sprawdzą się dachowe świetliki tunelowe VELUX. Dowiedz się, ile mogą one kosztować.

Zobacz też: Dachowe świetliki tunelowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Świetlik dachowy VELUX

Świetliki dachowe cena – od czego zależy koszt świetlików VELUX?

Dachowe świetliki tunelowe to konstrukcje zbudowane z kilku elementów, m.in. modułu dachowego, tunelu doprowadzającego światło oraz elementu sufitowego. W zależności od ich rodzaju ceny świetlików mogą się między sobą różnić. Inny będzie bowiem koszt zakupu:

  • świetlika z tunelem elastycznym i tunelem sztywnym,
  • świetlika tunelowego do dachów skośnych i do dachów płaskich.

Do świetlików możesz także zamówić oświetlenie LED, dzięki czemu nowy element w dachu przyda Ci się nie tylko za dnia, ale też wieczorem i w nocy. Gdy zdecydujesz się na to rozwiązanie, będziesz mógł skorzystać ze specjalnego pakietu VELUX, który jest bardzo atrakcyjny cenowo.

Świetlik dachowy cena – o czym warto pamiętać przy zakupie?

  • Na stronie i w kalkulatorze VELUX podane wartości są cenami katalogowymi producenta. Dokładną cenę zakupu możesz ustalić w hurtowniach i składach budowlanych.
  • Hurtownie ze świetlikami VELUX obsługują także klientów indywidualnych. Jeśli chcesz z nich skorzystać, zapytaj od razu o polecanego wykonawcę. Możesz też znaleźć montażystę przez lokalizator dekarzy dostępny na stronie VELUX.

Zobacz też: Dachowy świetlik tunelowy – jak go zamontować?

Świetlik tunelowy cena – gdzie i jak kupić świetliki dachowe?

Montaż świetlików dachowych najlepiej powierzyć specjaliście, który wie, w jakim miejscu założyć świetlik, jak poprowadzić tunel i zamontować prawidłowo wszystkie części. Przy wyborze odpowiedniego świetlika również pomocne będzie skorzystanie z usług profesjonalisty. Dlatego dachowe świetliki tunelowe VELUX możesz zamówić u polecanego dystrybutora, który doskonale zna wszystkie sposoby działania i montażu świetlików. Dystrybutor może Ci także polecić montażystę mającego doświadczenie w instalacji tego typu sprzętu.

Gdzie możesz zakupić świetliki dachowe? Poszukaj polecanych dystrybutorów VELUX w swojej okolicy za pomocą wirtualnej mapy. Każdy z działających punktów jest oznaczony łatwą do zlokalizowania pineską. Obok mapki znajdziesz też szczegółowe dane dotyczące adresu dystrybutora oraz numeru telefonu, jeśli przed wizytą będziesz chciał się z nim skontaktować.

Montaż świetlika dachowego VELUX
Świetlik dachowy VELUX w łazience

Świetliki dachowe tunelowe cena – nie tylko wydatki, ale też oszczędności

Cena świetlika dachowego mieści się w granicy 1600–2800 zł. Warto jednak pamiętać, że w tym koszcie zawierają się nie tylko Twoje wydatki, ale też przyszłe oszczędności. Doświetlając pomieszczenia, w których wcześniej nie było możliwości zamontowania okien, sprawiasz, że:

  • wydajesz mniej na oświetlenie domu – nie musisz korzystać ze sztucznego światła w ciągu dnia w swojej garderobie lub korytarzu. Prawidłowo zamontowany świetlik zapewni Ci odpowiednią ilość światła;
  • oszczędzasz energię – jeśli zdecydujesz się na montaż świetlika wraz z oświetleniem LED, będzie ono zużywać znacznie mniej prądu niż tradycyjne żarówki elektryczne.

Miej też na uwadze inne pośrednie korzyści, które niosą za sobą oszczędności. Gdy masz dłuższy kontakt ze światłem naturalnym, jesteś bardziej wypoczęty i pełen energii. Pracujesz więc lepiej, czujesz się zdrowiej, a nawet mniej chorujesz!