Pomysły na pokój dziecięcy
- jak wyczarować idealne miejsce 

Urządzanie pokoju dziecięcego to świetna zabawa, zarówno dla rodzica, jak i malucha. Istnieje mnóstwo trików, które pomogą Ci zamienić pokój dziecka w funkcjonalną przestrzeń sprzyjającą kreatywności.  

Pokój dziecka powinien stymulować rozwój i zapewniać odpowiednie warunki do nauki, a przede wszystkim - być bezpiecznym królestwem, w którym dziecko lubi przebywać. Istnieje tak wiele wspaniałych pomysłów na urządzenie pokoju dla dziecka, że wybór najlepszej opcji może być nie lada wyzwaniem. Przeczytaj poniższe propozycje. Być może któraś z nich Cię zainspiruje.  

5 trików, jak stworzyć przyjemny i zachęcający do zabawy pokój dziecięcy

Pomaluj pokój na ulubiony kolor dziecka 

Zacznijmy od czegoś naprawdę łatwego - zmiany koloru! Twoje dziecko na pewno ma swój ulubiony kolor. Namaluj na ścianie pasmo górskie, chmury, zwierzęta lub krajobraz. Pokryj ściany kolorową farbą i stwórz przytulną atmosferę. Wybierz delikatne tony, aby stworzyć jasną przestrzeń zachęcającą do zabawy. Bardzo przyjemny i radosny efekt zapewnią odcienie żółci. 

Wybierz tapetę w zabawny wzór  

Wybór tapet jest tak ogromny, że daje praktycznie nieograniczone możliwości dekoracyjne. Na pewno dobierzesz idealny wzór dla swojego dziecka. Jeśli zdecydujesz się na błyszczący lub świecący deseń, połóż tapetę tylko na jednej ścianie akcentowej.  

Puść wodze fantazji - rozważ ścianę do pisania kredą, dziurkowane tablice do zawieszania różnych przedmiotów lub kącik tematyczny związany z hobby dziecka)

Jeśli dziecko uwielbia rysować po ścianach, przygotuj tablicę do pisania kredą. Dziecko będzie mogło rysować co tylko zechce wszystkimi kolorami tęczy. Inną ciekawą opcją jest tablica z dziurkami, na której dziecko może zawieszać wybrane dekoracje według własnego uznania.   

Warto też inspirować się hobby dziecka i stworzyć pokój tematyczny. Cieszcie się wspólną pracą i zabawą! 

Zrób wystawę prac plastycznych dziecka

Prywatny wernisaż w pokoju? Dlaczego nie? Twoje dziecko może zostać gwiazdą we własnej galerii. Powieś rysunki dziecka na ścianach i zobacz dumny wyraz twarzy małego artysty. Możecie wspólnie pomalować ramki obrazków i udekorować je muszelkami, makaronem lub brokatem! 

Przechowywanie nie musi być nudne  

Zbuduj, pomaluj i udekoruj swój system półek i przechowywania. Wykorzystaj swoje umiejętności majsterkowania i pozwól, aby dziecko Ci pomagało! 

3 korzyści ze światła słonecznego

Słońce poprawia humor  

Naturalne światło sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, zdrowsi i sprawniej myślimy. Dlatego warto urządzić kącik do zabawy lub nauki blisko okna w dobrze oświetlonym miejscu.  

Lepszy sen  

Dzieci są bardzo zajęte w ciągu dnia. Dlatego regenerujący sen jest niezbędny, aby mogły się prawidłowo rozwijać. W zależności od wieku dziecko powinno spać od 9 do 13 godzin na dobę. Dostęp do naturalnego światła dziennego i jakość snu są ze sobą powiązane. Duża ilość światła dziennego pozwala regulować cykl snu i czuwania. Ciemniejszy pokój wieczorem ułatwia zasypianie.    

Zdrowy klimat wewnętrzny 

Odpowiednia wentylacja jest bardzo ważna dla utrzymania dobrego klimatu wewnętrznego. Dopływ świeżego powietrza przynosi wiele korzyści - poprawia samopoczucie, wzmacnia układ odpornościowy i wspomaga prawidłową pracę mózgu. Jeśli masz okna dachowe, możesz otworzyć je po przeciwnych stronach pokoju, aby poprawić cyrkulację i zapewnić stały dopływ świeżego powietrza. Jest to jeden ze sposobów, by zdrowiej mieszkać.  

Stwórz zdrową przestrzeń pełną naturalnego światła dzięki oknom dachowym VELUX

Wypełnij pokój światłem słonecznym i chroń prywatność

Zamontowanie okien dachowych w sypialni dziecka to fantastyczny sposób na wprowadzenie do niej większej ilości zdrowego światła dziennego. Dzięki oknom dachowym można nie tylko zaoszczędzić cenną przestrzeń na ścianie; okna dachowe wpuszczają więcej światła, w miarę, gdy słońce przesuwa się po niebie, zatem pokój jest oświetlony naturalnym światłem przez więcej godzin w ciągu dnia. Okna dachowe pozwalają także zadbać o prywatność, gdyż można montować je wysoko na suficie. 

Postaw na rolety, aby lepiej spać 

Światło dzienne jest nieocenione w ciągu dnia, ale rodzice nie przepadają za pobudkami o świcie. Dlatego we wszystkich oknach dachowych VELUX można zainstalować rolety zaciemniające, które utrzymają pokój w niemal całkowitej ciemności aż do momentu, gdy nadejdzie czas na obudzenie malucha. Rolety zaciemniające VELUX są dostępne również w wersjach zasilanych energią solarną lub elektryczną do okien zamocowanych poza zasięgiem ręki. 

Pokój dziecka powinien stymulować rozwój i zapewniać odpowiednie warunki do nauki, a przede wszystkim — być bezpiecznym królestwem, w którym dziecko lubi przebywać. Istnieje tak wiele wspaniałych pomysłów na urządzenie pokoju dla dziecka, że wybór najlepszej opcji może być nie lada wyzwaniem! 

Powiązane artykuły

Dlaczego VELUX?

Wnętrza pełne światła

Nasze rozwiązania dostarczają do pomieszczeń dużą ilość światła dziennego, niezbędnego do codziennego funkcjonowania, a także tworzą komfortową przestrzeń do życia na poddaszu.

Wyższa wartość domu

Możesz mieć pewność, że Twoja inwestycja z rozwiązaniami VELUX zwiększy wartość nieruchomości i zwróci się w przyszłości.

Pewne i niezawodne rozwiązania

Dzięki naszej szerokiej ofercie rolet i części zamiennych zapewniamy, że produkty VELUX będą Ci służyły przez lata.

Wsparcie na każdym etapie

Jesteśmy zaangażowani w tematy i pytania naszych klientów. Chcemy zapewnić im pełną satysfakcję, od momentu pierwszego kontaktu, poprzez doradztwo, aż po instalację.

Bezkompromisowa jakość

Twoje potrzeby wyznaczają naszą ścieżkę działań. Nieustannie się rozwijamy i doskonalimy produkty tak, aby służyły przez lata.

Odpowiedzialny wybór

Możesz poprawić jakość swojego życia dzięki zrównoważonym rozwiązaniom, które są dobre dla Ciebie i planety.