Rolety dzień i noc - montaż, zalety, zastosowanie

Okna dachowe zapewniają dwa razy więcej światła niż okna fasadowe tej samej wielkości. W pochmurne dni jest to ich bardzo duża zaletą, zaś latem, gdy słońce jest mocne trzeba zdecydować się na montaż rolet.
Roleta dzień i noc

Rolety wewnętrzne dzień i noc

Rolety wewnętrzne „dzień i noc” są świetnym wyborem ze względu na ich szeroką kontrolę ilości światła wpadających do naszych wnętrz - od całkowitego zaciemnienia, po rozpraszanie promieni słońca.

Rolety dzień i noc dają szerokie możliwości funkcjonalne – w lecie chronią przed nadmiarem słońca i przegrzewaniem wnętrz, natomiast zimą są dodatkową barierą przed ucieczką ciepła przez okna. Ponadto, idealnie sprawdzą się przy tworzeniu niepowtarzalnych stylizacji wnętrz, łącząc w sobie ciekawą kolorystykę tkanin z unikalnym wzornictwem.  Całość uzupełnia estetyczna, wąska górna kaseta oraz wąskie prowadnice.

Rolety plisowane dzień i noc

Szczególnie modne są plisy, w nich zarówno kolor i faktura materiału są niezwykle dekoracyjne. Funkcje rolety dzień noc na okna dachowych mogą pełnić rolety zaciemniające i rolety 2 w 1 czyli rolety zaciemniająco-plisowane, które dostępne są w szerokiej gamie kolorów i wzorów.

Poznaj wszystkie rolety i markizy VELUX

Funkcje rolet dzień i noc

Efekt rozproszenia lub zaciemnienia światła dziennego możemy uzyskać stosując rolety wewnętrzne materiałowe zaciemniające lub zaciemniająco-plisowane. Rolety zaciemniające blokują 99,9% światła docierającego do wnętrza. To rolety idealne do sypialni i pokoi dziecięcych. Sprawdzą, w przypadku, kiedy będziemy chcieli odpocząć i zapewnić sobie komfortowe warunki do snu nawet w środku słonecznego dnia.

Rolety zaciemniające VELUX dostępne są w 24 standardowych wzorach oraz w linii dziecięcej z bohaterami bajek Disney. Warto pamiętać, że stworzenie przytulnego miejsca w domu w dużej mierze zależy od wybranych przez nas kolorów. Decydując się na rolety z linii Colour by You mamy do wyboru paletę aż 1800 kolorów. 

Z kolei, rolety zaciemniająco-plisowane to połączenie dwóch tkanin: mamy możliwość stosować je zamiennie i jeszcze lepiej regulować ilość wpadających do pokoju promieni słonecznych. Rozwiązanie zapewnia 98% zaciemnienia, a połączenie dwóch funkcji w jednej rolecie pozwala nam nie tylko niemal całkowicie zaciemnić wnętrze, ale też zmniejszyć niepożądane odbicie światła. Gdy potrzebujemy drzemki w ciągu dnia możemy sprawdzi się tkanina zaciemniająca, zaś gdy chcemy lekkiego przyciemnić pokój możemy rozwinąć jedynie plisę.

Rolety zaciemniające podwójne DFD VELUX
Roleta VELUX dzień i noc

Montaż rolet dzień i noc

Rolety dzień noc VELUX to nie rolety zaciemniające na wymiar. W tym przypadku roleta do okna dachowego może być idealnie dopasowana mimo, że nie trzeba robić samodzielnie pomiarów. Pomiar rolet nie jest w ogóle konieczny. Wystarczy otworzyć okno dachowe i sczytać z metalowej tabliczki umieszczonej na skrzydle symbol okna i na tej podstawie złożyć zamówienie.

Można z łatwością samodzielnie wykonać montaż rolety dzień noc dzięki systemowi Pick&Click®. Koszty montażu rolet będą zerowe, bo zrobimy to sami – a przy obecnych cenach robocizny to znaczna oszczędność pieniędzy. Jeśli jednak nie jesteśmy typem majsterkowicza – każdy fachowiec zrobi montaż rolet VELUX z łatwością.

Każde okno dachowe VELUX jest wyposażone na etapie produkcji w fabryce w zaczepy montażowe do rolet. Montaż rolety VELUX jest niezwykle prosty i zajmie nam nie więcej niż 30 minut. Prosty montaż rolety nie zwalnia nas z konieczności zapoznania się z instrukcją dołączoną do produktu lub filmami instruktażowymi, aby uniknąć ewentualnej pomyłki montażowej.

Rolety dzień i noc - bezpieczeństwo

Obydwa warianty rolet "dzień i noc" są w pełni bezpieczne dla zdrowia domowników, co potwierdza certyfikat Oeko-Tex®. Jest on gwarancją, że użyte do produkcji rolet materiały nie zawierają szkodliwych substancji. Wąskie aluminiowe prowadnice, na których zamontowana jest roleta są trwałe, a zarazem subtelne – zatem można w pełni cieszyć się z walorów dekoracyjnych rolety. 

Rolety dzień i noc - instrukcja montażu