Bez wiatraków. Bez okularów.

Kontroluj ciepło i światło na swoim poddaszu z solarnymi markizami zaciemniającymi VELUX

Wybierz komfortowe rozwiązanie na upalne dni

Letnie dni są nie tylko piękne, ale i upalne... Zamiast szukać sztuczek ochładzających poddasze, wyposaż swoje okna dachowe VELUX w solarne markizy zaciemniające, które ochronią Twoje poddasze przed wpadającym ciepłem i zapewnią skuteczne zaciemnienie. Markizy zablokują promienie słoneczne zanim dotrą do szyby, dzięki czemu utrzymasz przyjemną temperaturę w pomieszczeniach.

Połączenie doskonałej ochrony cieplnej ze skutecznym zaciemnieniem w atrakcyjnej cenie - poznaj solarne markizy zaciemniające VELUX

Doskonała ochrona przed nagrzewaniem

Markizy blokują promienie słoneczne po zewnętrznej stronie okien i nie pozwalają im dostać się do pomieszczenia, dzięki czemu redukują temperaturę latem nawet o 5.5°C, zapewniając wyższy komfort.

Zaciemnienie i redukcja hałasu powodowanego przez deszcz

To innowacyjne rozwiązanie pozwala na kontrolę ilości wpadającego światła na poddaszu. Dzięki swoim funkcjom zaciemnienia i redukcji hałasu gwarantują lepszy sen, bez względu na to, czy jest dzień, czy noc.

Trwała konstrukcja

Gruba tkanina poliestrowa zapewnia trwałe, niewymagające konserwacji użytkowanie. Możesz być spokojny, że Twoja solarna markiza zaciemniająca zachowa swój kształt i właściwości przez długi czas. 

Czy wiesz, że możesz obniżyć koszty, instalując markizę samodzielnie? Jeśli jednak nie czujesz się pewnie w montażu tego typu produktów możesz skorzystać z pomocy certyfikowanego instalatora.


Połączenie doskonałej ochrony cieplnej ze skutecznym zaciemnieniem w atrakcyjnej cenie - poznaj solarne markizy zaciemniające VELUX

Mniej ciepła, więcej komfortu

Blokując promienie słoneczne, zanim dostaną się do domu, produkty zewnętrzne VELUX zatrzymują ciepło po zewnętrznej stronie okien i chronią dom przed przegrzaniem latem.

Więcej czy mniej światła?

Solarne markizy zaciemniające VELUX oferują innowacyjne rozwiązanie umożliwiające kontrolę naturalnego światła na poddaszu. Możliwość zaciemnienia zapewnia lepszy sen, niezależnie od tego, czy jest dzień, czy noc. Ciesz się spokojem i komfortem i stwórz przytulne poddasze.

Gruba tkanina poliestrowa odporna na każde warunki pogodowe

Solarna markiza zaciemniająca VELUX została zaprojektowana tak, aby sprostać wyzwaniom natury, zapewniając trwałość na lata. Możesz być spokojny, że markiza zachowa swój kształt i właściwości przez długi czas. 

Jej trwałość zapewniają nasze liczne testy i 5-letnia gwarancja.

Kto może je zainstalować? Ty.

Jeśli jesteś majsterkowiczem, poradzisz sobie z instalacją nawet przy minimalnej wiedzy na temat zasad montażu. Instalację można wykonać z wnętrza pomieszczenia, a dzięki wbudowanym panelom słonecznym proces montażu jest krótszy i łatwiejszy, ponieważ nie ma potrzeby stosowania dodatkowego okablowania.

Czy wiesz, że...? Możesz obniżyć koszty, instalując markizę samodzielnie. Jeśli jednak nie czujesz się pewnie w montażu tego typu produktów, możesz skorzystać z pomocy certyfikowanego instalatora.

Chcesz zobaczyć, jak to zrobić? Tak, obejrzyj film tutaj!

Poznaj akcesoria VELUX do ochrony przed nagrzewaniem

Każdy rodzaj rolet i markiz oferuje inne funkcje, które możesz dobrać odpowiednio do swoich potrzeb. Zapoznaj się z naszą ofertą produktów.

Rolety zewnętrzne VELUX

SML: Roleta elektryczna
SSL: Roleta solarna


Kompleksowe rozwiązanie na cały rok, zapewniające zaciemnienie i ochronę przed nagrzewaniem.
 • Utrzymaj przyjemną temperaturę w pomieszczeniu i ciesz się czasem spędzanym na poddaszu - niższa temperatura latem nawet o 5.5°C*
 • Całkowite zaciemnienie i redukcja ciepła - doskonała kombinacja na letnie poranki.
 • Poczuj się komfortowo także zimą - rolety izolują od zimna z zewnątrz, zapewniając przytulniejszy i bardziej energooszczędny dom.
 • Redukcja hałasu zapewnia spokój i komfort - rolety są trwałe i odporne na najtrudniejsze warunki pogodowe, redukując hałas deszczu nawet o ~30% (7dB).
 • Komfort bez zbędnych zmartwień dzięki 5-letniej gwarancji
 • Możesz połączyć ją z dekoracyjną roletą wewnętrzną

Solarna markiza zaciemniająca VELUX

SSS: sterowanie solarne

Pokonaj upał dzięki markizom solarnym 2 w 1, które gwarantują zarówno doskonałą ochronę przed upałem, jak i zaciemnienie.

 • Zmniejsza nagrzewanie poddasza i obniża temperaturę latem nawet o 5.5°C*
 • Ciesz się relaksującym snem przy mniejszej ilości światła wpadającego z zewnątrz
 • Gruba tkanina poliestrowa zapewnia trwałe, niewymagające konserwacji użytkowanie
 • Oszczędność pieniędzy - możliwość samodzielnej instalacji od wewnątrz pomieszczenia
 • Komfort bez zbędnych zmartwień dzięki 5-letniej gwarancji
 • Można połączyć ją z dekoracyjną roletą wewnętrzną

Markiza VELUX

MHL: markiza z obsługą ręczną
MSL: markiza zasilana energią słoneczną
MML: markiza z napędem elektrycznym

Rozwiązanie to ogranicza nagrzewanie wnętrza i umożliwia delikatne zacienienie przy jednoczesnym zachowaniu dostępu światła dziennego i widoczności.

 • Większy komfort na poddaszu dzięki niższej temperaturze latem nawet o 4.4°C*
 • Przezroczysta siatka - zacienia wnętrze, jednocześnie przepuszczając światło
 • Markizy manualne są łatwe do samodzielnego montażu bez pomocy profesjonalistów
 • Dla większej wygody można wybrać wersję ze zdalnym sterowaniem
 • Komfort bez zbędnych zmartwień dzięki 5-letniej gwarancji (MML/MSL)
 • Można połączyć z roletą zaciemniającą i moskitierą
*Dane z symulowanego pomieszczenia o orientacji południowej z dwoma najczęściej sprzedawanymi oknami dachowymi VELUX GLL 61, w rozmiarze MK06 (780 x 1178 mm). Dane pobrane w Warszawie między lipcem, a sierpniem na potrzeby badań VELUX 2023 dotyczących wpływu akcesoriów podczas lata.

Gotowy na zakup rozwiązań VELUX?

Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci znaleźć najbliższego sprzedawcę i podać kontakt do certyfikowanego instalatora, jeśli nie czujesz się komfortowo z samodzielną instalacją.