Informujemy, że Grupa VELUX zidentyfikowała problem z bezpieczeństwem w jednym z produktów – oknie do płaskiego dachu nowej generacji VELUX CVU zasilanym elektrycznie.

Zaobserwowaliśmy, że w pewnych okolicznościach kondensacja w konstrukcji okna do płaskiego dachu VELUX CVU może stworzyć środowisko o wysokiej wilgotności. W rzadkich przypadkach części metalowe okna CVU do płaskiego dachu  – takie jak łańcuch, przycisk RESET i czujnik deszczu – mogą zacząć przewodzić prąd o napięciu 230 V, w związku z czym może dojść do porażenia prądem.

Jak sprawdzić, czy masz okno do płaskiego dachu VELUX CVU?

Potencjalnie dotknięty awarią produkt to okno elektryczne do dachu płaskiego VELUX CVU nowej generacji, którego premiera miała miejsce w kwietniu 2022 roku (zdjęcie poniżej). Wszystkie rozmiary tego typu okna mogą potencjalnie zostać dotknięte awarią.

Ryzyko awarii dotyczy tylko okna do płaskiego dachu VELUX CVU zasilanego energią elektryczną. Wersja okna do płaskiego dachu zasilana energią słoneczną nie jest dotknięta opisywanym problemem. Podobnie modele okien do płaskiego dachu VELUX poprzedniej generacji są całkowicie bezpieczne.

Co zrobić, jeżeli posiadasz okno do płaskiego dachu VELUX CVU?

Obsługa okien do płaskiego dachu VELUX CVU, które mogą być potencjalnie dotknięte opisywanym problemem, za pomocą pilota jest całkowicie bezpieczna. Zalecamy jednak, aby nie otwierać i nie zamykać tych okien ręcznie oraz nie wykonywać żadnych czynności, które wymagają kontaktu z produktem. Eliminuje to ryzyko porażenia prądem.

Jeżeli posiadasz okno do płaskiego dachu VELUX CVU, prosimy o kontakt z firmą VELUX:

e-mail: kontakt@velux.pl lub tel: 22 33 77 000. 

Zorganizujemy wtedy bezpłatną wizytę serwisanta, który sprawdzi okno i upewni się, czy  produkt jest bezpieczny.