ROZWIĄZANIA DLA ZRÓWNOWAŻONEGO ŻYCIA:

Nasze okna dachowe mogą stworzyć lepszą i zdrowszą przestrzeń we wnętrzach dla przyszłych pokoleń. Są produkowane z myślą o trwałości i wykonane z certyfikowanego drewna. Od 80 lat udoskonalamy nasze okna dachowe, aby chronić nasze zdrowie i środowisko. Dlatego wyznaczyliśmy sobie ambitne cele. Do 2041 roku staniemy się dożywotnio neutralni pod względem emisji dwutlenku węgla. Nasze okna dachowe są trwałe i wykonane z certyfikowanego drewna. Ale możemy zrobić jeszcze więcej. Możemy zwiększyć ekologiczność naszych produktów i udoskonalić materiały, z których wykonane są okna dachowe, minimalizując w ten sposób ich ślad węglowy. W 2030 roku okno dachowe VELUX będzie zawierać 50% mniej CO2, a jego opakowanie nie będzie zawierało plastiku i będzie wykonane z jednego materiału w całości nadającego się do recyklingu.

Dlaczego? Ponieważ działamy zgodnie z naszą strategią „ It’s our Nature”.

WWF | Strategia Zrównoważonego Rozwoju 2030 VELUX - Dożywotnia Neutralność Węglowa

Razem z organizacją WWF (World Wide Fund for Nature) zneutralizujemy naszą historyczną emisję CO2 poprzez ochronę lasów. Zmniejszymy również naszą przyszłą emisję dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości zgodnie z postanowieniami Porozumienia Paryskiego w zakresie ograniczenia ocieplenia do 1,5˚C.

Ta inicjatywa nosi nazwę Dożywotniej Neutralności Węglowej (Lifetime Carbon Neutral).


Ograniczenie emisji dwutlenku węgla

„Zobowiązujemy się do zrealizowania inicjatywy Lifetime Carbon Neutral do 2041 r., neutralizując emisję CO2 powstałą w ciągu 100 lat naszej działalności i zmniejszając nasz przyszły ślad węglowy”.

— David Briggs, CEO Grupy VELUX

Dążymy do wyeliminowania plastiku z naszych opakowań

Właśnie osiągnęliśmy milowy krok! 90% okien dachowych opuszczających dziś nasze fabryki będzie w opakowaniach bez plastiku.

Udało nam się wyeliminować plastik z opakowań i zastąpić go papierowymi elementami wykonanymi z tektury posiadającej certyfikat FSC.

Naszą ambicją jest zero plastiku w opakowaniach! Jest to część naszego ogólnego celu, jakim jest wykorzystanie w opakowaniach 100% materiałów nadających się do recyklingu do roku 2030.

Więcej przeczytasz o naszych opakowaniach po angielsku.

Projekty leśne podejmowane wspólnie z WWF dotyczące odbudowy i ochrony lasów w celu wychwytywania dwutlenku węgla
Strategia Zrównoważonego Rozwoju 2030 - ograniczenie ocieplenia do 1,5°C
WWF | Strategia Zrównoważonego Rozwoju 2030 VELUX - Dożywotnia Neutralność Węglowa