ROZWIĄZANIA DLA ZRÓWNOWAŻONEGO ŻYCIA:

Nasze okna dachowe mogą stworzyć lepszą i zdrowszą przestrzeń we wnętrzach dla przyszłych pokoleń. Są produkowane z myślą o trwałości i wykonane z certyfikowanego drewna. Przez ostatnie 80 lat, od samego momentu powstania firmy, zawsze staraliśmy się ulepszać nasze okna dachowe i tworzyć produkty użyteczne dla społeczeństwa. Ale możemy zrobić jeszcze więcej. Dlatego wyznaczyliśmy sobie ambitne cele. Do 2041 roku zrealizujemy założenia inicjatywy Lifetime Carbon Neutral, jednocześnie kładąc nacisk na zrównoważony rozwój naszych produktów. Dodamy nowe funkcje i ulepszymy używane materiały, aby nasze okna dachowe były bardziej inteligentne i minimalizowały ich ślad węglowy. W 2030 roku okno dachowe VELUX będzie zawierać 50% mniej CO2, a jego opakowanie nie będzie zawierało plastiku i będzie wykonane z jednego materiału w całości nadającego się do recyklingu.

Dlaczego? Ponieważ działamy zgodnie z naszą strategią „ It’s our Nature”.

WWF | Strategia Zrównoważonego Rozwoju 2030 VELUX - Dożywotnia Neutralność Węglowa

Razem z organizacją WWF (World Wide Fund for Nature) zneutralizujemy naszą historyczną emisję CO2 poprzez ochronę lasów. Zmniejszymy również naszą przyszłą emisję dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości zgodnie z postanowieniami Porozumienia Paryskiego w zakresie ograniczenia ocieplenia do 1,5˚C.

Ta inicjatywa nosi nazwę Dożywotniej Neutralności Węglowej (Lifetime Carbon Neutral).


Ograniczenie emisji dwutlenku węgla

„Zobowiązujemy się do zrealizowania inicjatywy Lifetime Carbon Neutral do 2041 r., neutralizując emisję CO2 powstałą w ciągu 100 lat naszej działalności i zmniejszając nasz przyszły ślad węglowy”.

— David Briggs, CEO Grupy VELUX

Projekty leśne podejmowane wspólnie z WWF dotyczące odbudowy i ochrony lasów w celu wychwytywania dwutlenku węgla
Strategia Zrównoważonego Rozwoju 2030 - ograniczenie ocieplenia do 1,5°C
WWF | Strategia Zrównoważonego Rozwoju 2030 VELUX - Dożywotnia Neutralność Węglowa