Znamy zwycięzcę konkursu na projekt społeczny „Lighthouse – latarnia morska” 

26 maja na terenie fabryki okien dachowych VELUX w Gnieźnie odbył się piknik z okazji 20-lecia produkcji VELUX w Polsce. Podczas wydarzenia ogłoszono również laureata konkursu na projekt społeczny „Lighthouse”, który ufundowała Fundacja Pracownicza VKR. Zwycięzcą zostało Stowarzyszenie Ośla Ławka wraz z pomysłem na rewitalizację przestrzeni publicznej przy Jeziorze Jelonek.

Przy ocenie nadesłanych projektów, Fundacja Pracownicza brała pod uwagę kilka najważniejszych kryteriów. Przede wszystkim patrzono na wpływ i znaczenie dla społeczności lokalnej, długofalową korzyść, a także faktyczną możliwość realizacji przedsięwzięcia.

Zwycięski projekt polega na rewitalizacji przestrzeni publicznej przy Jeziorze Jelonek, inaczej zwanym gnieźnieńską „Wenecją” i stworzeniu miejsca spotkań mieszkańców. Głównym celem jest aktywizacja lokalnej społeczności poprzez organizację zajęć czy warsztatów zarówno o charakterze kulturowym, jak i edukacyjnym. Planowane są koncerty lokalnych zespołów, spotkania z interesującymi ludźmi z okolic Gniezna (np. aktorów czy podróżników), warsztaty edukujące jak dbać o środowisko czy przeciwdziałać smogowi, a także projekcje filmów w ramach tzw. kina sąsiedzkiego. Ma to być miejsce wymiany doświadczeń i wiedzy, jednocześnie służące do odpoczynku.

Projekt planowo ma ruszyć na początku czerwca i potrwa do końca września.

Więcej informacji na temat grantu dla Gniezna w biurze prasowym 


20_lat_produkcji_VELUX_gniezno
Grant_dla_Gniezna_zwycieski_projekt
Grant_dla_Gniezna_20_lat_produkcji_VELUX