Wyróżnienie dla raportu społecznego VELUX „Tworzymy wspólną wartość”

Forum Odpowiedzialnego Biznesu na corocznej Gali Raportów Społecznych, która odbyła się on-line 15 października br., nagrodziło raport społeczny Grupy VELUX za lata 2018-2019. Grupa VELUX jako jedna z nielicznych firm w branży stolarki od 2016 roku podsumowuje swoje działania społeczne w cyklicznych publikacjach. W tegorocznej edycji jury konkursu doceniło naszą ambitną Strategię Zrównoważonego Rozwoju, o której można przeczytać na str. 22-23 w najnowszym raporcie.

„Za działanie ponad standard, za modelowe przestawienie w raporcie ambitnych, konkretnych działań zaplanowanych do roku 2030, a szczególnie zobowiązania do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Wyróżnienie w kategorii Raporty Społeczne otrzymuje Grupa VELUX” – powiedziała podczas transmisji on-line Marzena Strzelczak, Prezeska Zarządu i Dyrektorka Generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

„Odpowiedzialne podejście do pandemii Covid-19 sprawiło, że zmuszeni byliśmy zrezygnować z bezpośredniego spotkania, niemniej jednak szczerze dziękujemy za udział w Konkursie, gratulujemy udanego raportu i cieszymy się, że dołącza on do grona publikacji będących wzorem dla kolejnych firm chcących raportować kwestie niefinansowe na najwyższym poziomie – w liście gratulacyjnym napisał Tadeusz Joniewicz, Koordynator konkursu Raporty Społeczne, Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Konkurs Raporty Społeczne odbywa się od 2007 roku. Jego organizatorami są Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte.  Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: raportyspoleczne.pl 

Raport społeczny VELUX dostepny jest na stronie www.

Nagroda FOB