Drużyna VELUX w meczu „Na Tak”

2 marca 2019 roku w Czempiniu odbyła się II edycja charytatywnego meczu piłki halowej, w której zawodnicy walczyli między sobą o puchar Burmistrza miasta i gminy Czempiń. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie „Na Tak” we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy oraz gminą Czempiń. Wszystkie drużyny dawały z siebie wszystko, jednak to naszym zawodnikom z gnieźnieńskich fabryk VELUX udało się ostatecznie wygrać turniej! Łącznie z zawodnikami 10-ciu drużyn, podczas wydarzenia wzięło udział 250 osób!

Celem meczu była nie tylko integracja przedstawicieli branży budowlanej, ale przede wszystkim wsparcie Stowarzyszenia Na Tak, które niemal od 30 lat pomaga osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Podczas meczu swoje umiejętności zaprezentowały fantastyczne drużyny: NB Polska VELUX, Ruukki, Dek-Pol, Dach-Bud, Europrofil, Siepa Dachy, Blach-Bud Maćkowiak, rodzice i opiekunowie podopiecznych Stowarzyszenia Na Tak oraz gość specjalny - drużyna Olimpiady Specjalne Wielkopolskie Poznań. Zwycięską drużyną okazała się firma VELUX! Nasi panowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Pokonali drużynę Dek-Pol oraz Europrofil.

Podczas wydarzenia zostały przewidziane liczne atrakcje dla najmłodszych, jak animacje czy pokaz Kangoo Jump. Na pozostałych gości czekała z kolei degustacja wypieków, pamiątkowe zdjęcia, a także balony i upominki. Celem inicjatywy było zapewnienie niesamowitej, rodzinnej atmosfery, rywalizacji i integracji ponad podziałami, ale również zebranie środków finansowych na cele statutowe dla podopiecznych Stowarzyszenia Na Tak. Łącznie z wpisowym drużyn, zebrano prawie 7000 złotych, które przekazano na ręce Prezes  Stowarzyszenia – Pani Ewie Kowańskiej.

Stowarzyszenie Na Tak wspiera osoby  z niepełnosprawnością intelektualną na każdym etapie życia. Rocznie pomaga około 1000 osobom z różnymi stopniami niepełnosprawności i ich rodzinom. Dzięki ich pomocy, podopieczni mają szansę rozwijać własne zainteresowania i talenty w ramach grup tanecznych, teatralnych i sportowych.


Mecz Na Tak
Mecz Na Tak
Mecz Na Tak
Mecz Na Tak