VELUX Polska nagrodzone podczas szczytu COP24

 

COP24 jest to szczyt klimatyczny Narodów Zjednoczonych, składający się z serii globalnych konferencji, podczas których omawiane są działania na rzecz polityki klimatycznej. Podczas wydarzenia, firma VELUX została wyróżniona za działania na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju United Nations Global Compact.

Szczyt klimatyczny ONZ: COP24 jest to największe światowe forum, którego głównym celem jest wspólne wypracowanie polityki na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu. Tegoroczne wydarzenie to obok negocjacji delegacji rządowych, także szereg wydarzeń i spotkań, które mają na celu promowanie inicjatyw próbujących zmienić funkcjonowanie miast, zachowań proekologicznych, a także rozwiązań wspomagających redukcję dwutlenku węgla.

W czasie trwającego szczytu klimatycznego COP24 VELUX został wyróżniony nagrodą za działania na rzecz realizacji celów zrównanego rozwoju United Nations Global Compact. Zwrócono szczególną uwagę na działania firmy VELUX Polska w zakresie efektywności energetycznej budynków, a w szczególności zdrowych domów.  Nagrodę przyznało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju wspólnie z Global Compact Network Poland.

W wydarzeniu, które łącznie trwa ponad dwa tygodnie, uczestniczy ok. 20 tysięcy osób ze 190 krajów, w tym politycy, reprezentanci organizacji pozarządowych oraz środowisk naukowych i sfery biznesu.


Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24)
Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24)