VELUX na Konwencie SNB

21 stycznia braliśmy udział w V edycji Konwentu Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki. W tym roku tematem przewodnim debat była ochrona środowiska w wymiarze praktycznych aspektów użytkowania budynków.

Zmiana perspektywy budownictwa – od spojrzenia inżynieryjnego do spojrzenia na budownictwo oczami użytkowników – stała się podstawą wielu interesujących wystąpień, a także ciekawych rozmów kuluarowych. Jak co roku, wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród ekspertów, inżynierów i architektów budownictwa. 

Nasza prezentacja koncentrowała się na kwestii jakości materiałów budowalnych i ich wpływie na efektywność energetyczną budynku. Praktyka rynkowa pokazuje, że nie wszystkie materiały budowlane dostępne na rynku spełniają parametry deklarowane przez ich producentów. Przekonywaliśmy, że tylko dzięki konsekwentnemu egzekwowaniu deklaracji parametrów materiałów możemy wpłynąć na poprawę efektywności energetycznej budynków. Zaostrzanie formalnych wymogów, bez poprawy nadzoru nad rynkiem nie poprawi stanu budownictwa.

Stoisko VELUX Konwent SNB
Konwent SNB
Prezentacja VELUX Konwent SNB