Rozstrzygnięcie konkursu Remont Roku 2018


Remont Roku 2018 to już kolejna edycja konkursu organizowanego przez magazyn Murator, w którym czytelnicy mogą zaprezentować swoje pomysły na remont i modernizację mieszkania lub domu. 28 lutego miało miejsce oficjalne wręczenie nagród finalistom konkursu, w którym firma VELUX jest sponsorem strategicznym.

15 grudnia 2018 roku zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń, co naturalnie wiązało się z rozpoczęciem obrad jury i ostatecznym wyłonieniem zwycięzców. Zespół decyzyjny składał się z 6 członków, przewodniczącej dr inż. architekt Ewy Widery, Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Piotra Laskowskiego, redaktora naczelnego Muratora, Agnieszki Gruszczyńskiej-Hyc, redaktor naczelnej miesięcznika M jak Mieszkanie, architekta wnętrz Joanny Wichniewicz, architekta Marcina Rubik, Anny Okołowska, szefa działu Architektura i wnętrza Muratora. Spośród ponad 400 zgłoszeń, ostatecznie wyłowieni zostali laureaci w czterech kategoriach: Poddasze, Przebudowa, Termomodernizacja oraz Wnętrza.

Do organizatorów wpłynęło wiele fantastycznych projektów, tym bardziej więc wybór finalistów był trudny. Ostatecznie przyznano 3 nagrody główne, każda o wartości 10 tyś. zł oraz aż pięć wyróżnień. Jury oceniało nie tylko kwestie techniczne i wizualne, ale też nowatorskie rozwiązania, kwestie ekonomiczne, a także poszanowanie przestrzeni. W Remoncie Roku wzięte zostały pod uwagę zarówno projekty wykonane współpracy z architektami, jak i te, w które swoje serce i wysiłek włożyli sami inwestorzy. Poniżej zachęcamy do zapoznania się z finałową ósemką.

Nagrodę główną w kategorii poddasze otrzymał projekt „Poddasze z odsłoniętą konstrukcją dachu”, którego inwestorem i architektem był Michał Podgórzyk – pracownia Pobereżny | Podgórczyk.

Nagrodę główną w kategorii Termomodernizacja otrzymała praca „Termomodernizacja i przebudowa stropodachu”. Inwestorem był Pan Adam Nocoń, który współpracował z architektem Adamem Wawocznym z biura Wawoczny Architekt.

W kategorii Przebudowa zwycięskim projektem okazała się „Rozbudowa niewielkiego domu” wykonana przez Piotra Graczyka we współpracy z biurem architektonicznym PL+ Paweł Litwinowicz.

Wyróżnienie w kategorii Poddasze otrzymała praca „W duchu upcyklingu” – Inwestorzy i architekci: Aleksandra Rabowska i Dawid Leopold; Wyróżnienie w kategorii Przebudowa otrzymała praca „Z fińskiego na nasze” - Inwestorka: Sylwia Lubowicka, Architekt: Adam Wawoczny - Wawoczny Architekt; Wyróżnienie w kategorii Przebudowa „Odbudowa kamienicy” - Inwestor i architekt: Rafał Kołodziej - e+r architekci; Wyróżnienie w kategorii Wnętrza „Ceglana ściana, stare piece kaflowe” - Inwestorka i architekt: Agnieszka Czajczyńska - Pracownia Zew; Wyróżnienie w kategorii Wnętrza „Nowoczesne poddasze i prywatne studio” - Inwestor: Jan Byłka, architekt: Atelier Strzak Strebicki

Gratulujemy zwycięzcom, a jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z projektami poniżej oraz na stronie Remont Roku
Remont Roku 2018

Nagroda główna w kategorii
Poddasze

Remont Roku 2018

Nagroda główna w kategorii
Termomodernizacja

Remont Roku 2018

Nagroda główna w kategorii
Przebudowa

Remont Roku 2018

Wyróżnienie  w kategorii
Poddasze

Remont Roku 2018

Wyróżnienie w kategorii
Przebudowa

Remont Roku 2018


       Wyróżnienie w kategorii
        Przebudowa

Remont Roku 2018

Wyróżnienie w kategorii
Wnętrza