Otwarcie Głogowskiego Centrum Pomocy Dzieciom

 

14 września 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom w Głogowie. Jest to już trzecie takie miejsce w Polsce, w którym dzieci, młodzież oraz ich rodziny mogą otrzymać kompleksowe wsparcie zarówno lekarskie, specjalistyczne, prawne, jak i pomoc w nauce. Inicjatorem i koordynatorem projektu jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Centrum zostało częściowo sfinansowane przez naszą fundację – The VELUX Foundations.

Głogowskie Centrum Pomocy Dzieciom działa przy Stowarzyszeniu dla Dzieci i Młodzieży Szansa. W centrum zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie otrzymają bardzo szeroki zakres pomocy – od wsparcia psychologa i terapeuty, opieki pod okiem lekarza psychiatry czy pediatry, po pomoc prawną i w nauce. Do dyspozycji jest również pokój przesłuchań, w którym dzieci będą mogły uczestniczyć w procedurach prawnych w przyjaznej atmosferze.

W ceremonii otwarcia uczestniczyli między innymi Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka; Jens-Jorgen Pedersen, dyrektor programu zagranicznych projektów społecznych w The VELUX Foundations; Rafael Rokaszewicz, Prezydent miasta Głogów; Monika Sajkowska oraz Maria Keller-Hamela, prezes i wiceprezes Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, a także przedstawiciele instytucji oraz przedsiębiorstw z całej Polski.

Podczas uroczystości zostały wręczone wyróżnienia z rąk Rzecznika Praw Dziecka za dotychczasowe działania na rzecz dzieci. Medale otrzymali Prezydent miasta, Rafael Rokaszewicz oraz Pani Prezes Fundacji Szansa, Monika Sajkowska.

Do końca 2019 roku w Polsce będą działały łącznie 4 takie placówki, które powstają we współpracy z Fundacjami VELUX. Do tej pory zostały otwarte placówki w Starogardzie Gdańskim, Warszawie oraz teraz – w Głogowie. 
Otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom w Głogowie
Otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom w Głogowie
Otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom w Głogowie
Otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom w Głogowie
Otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom w Głogowie