Prezes VELUX Polska w programie „Mówiąc otwarcie”. Czy eko się opłaca?

Architektura i adaptacja zmian klimatu to jedna ze ścieżek tematycznych Open Eyes Economy Summit 2020. Prezes VELUX Polska, Jacek Siwiński był gościem programu „Mówić otwarcie”, który jest cyklem spotkań dra Bartłomieja Bigi z partnerami i ambasadorami Kongresu zapowiadających jego tegoroczną edycję.  

Jak produkcja w międzynarodowych przedsiębiorstwach, takich jak firma VELUX, adaptuje się do zmian klimatycznych? O jakich technologiach można myśleć w kontekście oszczędnego podejścia do energii? Jakie warunki musimy spełnić, aby zmniejszyć jej zużycie? W jaki sposób doprowadzić do zrównoważenia rozwoju i zmniejszenia konsumpcji energetycznej przez obiekty urbanistyczne? Na te i inne tematy dr Bartłomiej Biga rozmawiał z Jackiem Siwińskim, prezesem VELUX Polska.

Jacek Siwiński zwrócił uwagę, że ważne jest zdefiniowane tego, czym jest opłacalność i w jakiej perspektywie czasu ją zmierzymy. Opłacalność nie zawsze musi być rozpatrywana wyłącznie w aspekcie finansowym i krótkoterminowego zysku. Podczas spotkania rozmawiano także o potencjale budynków w zakresie zmniejszenia zużycia energii, a także o tym, jak może zmienić się świat, jeśli koszt pozyskiwania i magazynowania energii byłby niemal zerowy? Podsumowaniem rozmowy była krótka refleksja na temat ekonomii wartości i tego, co jest ważne w biznesie. Program miał swoją premierę 15 maja 2020 roku na Facebooku. Jego nagranie dostępne jest na stronie:  https://www.facebook.com/OpenEyesEconomy/videos/725087288235146/


Program Open Eyes Economy Summit „Mówiąc otwarcie”