Ogłosiliśmy nową Strategię Zrównoważonego Rozwoju Grupy VELUX

2 września podczas konferencji prasowej w Warszawie ogłosiliśmy niezwykle ambitną i ważną Strategię Zrównoważonego Rozwoju Grupy VELUX.

Jej główny cel to osiągnięcie neutralności węglowej firmy do 2030 roku, a dzięki 21-letniej współpracy z WWF zneutralizowanie całkowitego historycznego śladu węglowego do 2041 roku przez ochronę, odnowę i sadzenie lasów. Dołączyliśmy też do globalnej inicjatywy Science Based Targets prowadzonej m.in. przez UN Global Compact i WWF. Tym samym znaleźliśmy się w elitarnym gronie firm, które stawiają sobie ambitne cele środowiskowe w ramach inicjatywy 1.5 Business Leadership. 

Założenia Strategii przedstawił gościom prezes VELUX Polska, Jacek Siwiński. Konferencji towarzyszył panel ekspercki z udziałem: Tobiasza Adamczewskiego, Członka Zarządu WWF Polska, dr Joanny Remiszewskiej-Michalak, fizyk atmosfery oraz Kamila Wyszkowskiego, Przedstawiciela i Prezes Rady UN Global Compact Network Poland. Dziękujemy ekspertom i gościom za udział w wydarzeniu. Więcej o Strategii Zrównoważonego Rozwoju VELUX 2030 można przeczytać na stronie www.

Konferencja prasowa SS2030
Konferencja prasowa SS2030
Konferencja prasowa SS2030
Konferencja prasowa 2030
Konferencja SS2030