Nagroda dla VELUX Daylight Design Center

Zespół VELUX Daylight Design Center został nagrodzony w tegorocznej edycji konkursu TopBuilder. Kapituła konkursu doceniła naszą usługę polegającą na przygotowaniu specjalistycznych analiz natężenia światła i wizualizacji architektonicznych. Zdobyliśmy tytuł i statuetkę TopBuilder 2020.

Usługa VELUX Daylight Design Center odpowiada na potrzeby inwestorów i klientów w kwestii komfortu użytkowania wnętrz oraz dostosowania ich do najnowszych norm obowiązujących w Europie dotyczących światła dziennego w budynkach. Bazuje na zaawansowanych metodach oceny oświetlenia budynków światłem dziennym z użyciem tzw. współczynnika światła dziennego. Wpisuje się w koncepcję zrównoważonego budownictwa zakładającą redukcję zużycia energii i tworzenie zdrowych warunków dla mieszkańców oraz użytkowników obiektów.

Nagrodzona usługa VELUX Daylight Design Center skierowana jest do deweloperów i architektów. Wizualizacje wnętrz oraz symulacje rozkładu światła dziennego w czasie „wędrówki słońca” pokazują, jak przestrzeń wyglądałaby po ukończeniu prac budowlanych i aranżacyjnych, dzięki czemu inwestor oraz klient mogą zobaczyć różnice w pomieszczeniach z rozwiązaniami VELUX i bez oraz to, w jaki sposób zwiększenie ilości światła dziennego w pomieszczeniach wpłynie na jakość i funkcjonalność wnętrz, a także wartość budynku. Analizy pozwalają deweloperom także na określenie pomieszczeń niedoświetlonych i nieatrakcyjnych z punktu widzenia nabywców, a wizualizacje umożliwiają pokazanie klientom na wczesnym etapie projektowania przewag konkurencyjnych danej inwestycji.

TopBuilder to jedna z najbardziej prestiżowych nagród na polskim rynku budowlanym organizowana przez miesięcznik „Builder”. Przyznawana jest za najwyższej jakości produkty, nowości i innowacje, w tym rozwiązania materiałowe, technologiczne oraz konstrukcyjne, za usługi i przedsięwzięcia dedykowane branży oraz inwestycje budowlane wyróżniające się wysoką jakością projektowanej architektury i w których zastosowano nowoczesne rozwiązania. Tegoroczna edycja to już XII odsłona tej inicjatywy.


Statuetka TopBuilder2020