Obchody Koronacji Królewskiej w Gnieźnie

28 oraz 29 lipca w Pierwszej Stolicy Polski odbyła się coroczna uroczystość w ramach Festiwalu Kultury Słowińskiej – Koronacja Królewska. VELUX od kilku lat bierze czynnie udział w tym wydarzeniu jako Mecenas Polskiej Kultury.

Wydarzenie Koronacji rok rocznie przyciąga bardzo duże grono zainteresowanych – zarówno Gnieźnian, jak i odwiedzających turystów. Wśród atrakcji, czekały na nich przede wszystkim „tradycyjne” aktywności,  takie jak walki wojów, pokazy woltyżerki konnej, stoiska z rękodziełem, a także warsztaty edukacyjne dla dzieci. W programie nie mogło oczywiście zabraknąć również samych koronacji. Kulminacyjnym punktem był spektakl Teatru Twórców „Asocjacja 2006”, pt. „Imperium – Dobrawa – Chrzest”.

Nasze stoisko odznaczało się nie tylko kolorem, ale też nowoczesnością. Wraz z ambasadorami z obu naszych gnieźnieńskich fabryk, stworzyliśmy kolorową i pełną atrakcji strefę VELUX. Mimo żaru z nieba i prawdziwego upału, nasza strefa była pełna rodzin z dziećmi. Każdy z gości mógł aktywnie spędzić czas, tworząc piękne wianki z żywych kwiatów, robiąc biżuterię, przypinki, pamiątkowe zdjęcie z foto budki, oraz pobudzając swoją kreatywność podczas warsztatów garncarskich. Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyły się nasze okna VELUX specjalnie wykonane przez naszych Pracowników. Podczas Koronacji Królewskiej mają one funkcję wręcz artystyczną – dzieci na szybach okien malowały i tworzyły piękne rysunki.  

Każdego roku uczestnictwo w wydarzeniu jakim jest Koronacja Królewska jest dla nas ogromną przyjemnością. Wpisujemy się w pamięć naszych turystów, zachowując konwencję historyczną i mimo, że jesteśmy wtedy jedną z najbarwniejszych stref, dokładamy pozytywną cegiełkę do całej imprezy. Do zobaczenia za rok!
Koronacja Królewska Gniezno 2018
Koronacja Królewska Gniezno 2018
Koronacja Królewska Gniezno
Koronacja Królewska Gniezno 2018
Koronacja Królewska Gniezno 2018
Koronacja Królewska Gniezno 2018