Powrót do przeszłości, czyli gnieźnieńska Koronacja Królewska

Jak co roku, koniec lipca w Gnieźnie przypieczętowany jest Festiwalem Kultury Słowińskiej, podczas którego ma miejsce słynna i wyczekiwana Koronacja Królewska. Wydarzenie co roku przyciąga setki mieszkańców Gniezna oraz turystów. Firma VELUX od lat bierze czynny udział w tym wydarzeniu jako Mecenas Polskiej Kultury.

Koronacja Królewska rok rocznie inaugurowana jest barwnym, historycznym korowodem, w którym uczestniczą między innymi woje, rzemieślnicy czy łucznicy. Przechodzą oni ulicami starego miasta, dzięki czemu goście mogą poczuć się prawie jak część średniowiecznej Polski. Tegorocznym motywem przewodnim były zaślubiny sprzed tysiąca lat. Odwiedzający mieli więc okazję doświadczyć obrzędów podwładnych za czasów Mieszka I oraz Bolesława Chrobrego. A było co oglądać: tańce, bitwy o wybrankę, zabawy i konkursy, a także ceremonię połączenia małżonków nierozerwalnym węzłem. Ponad to, goście mogli przeżyć niemal realne inscenizacje i bitwy oraz doświadczyć atrakcji, które przybliżyły im życie w średniowiecznej osadzie. Mieli oni bowiem okazję wziąć udział w warsztatach filcowania, zabawach plebejskich, treningach młodego wojownika czy wybrać się do strefy kata.

Aby powrócić myślami do XXI wieku, goście mieli do dyspozycji stanowisko firmy VELUX otoczone prawdziwymi oknami dachowymi. Wraz z ambasadorami z naszych gnieźnieńskich fabryk, stworzyliśmy kolorową i pełną atrakcji strefę VELUX, w której zarówno dorośli, jak i najmłodsi goście mogli spędzić ciekawie czas. Zainteresowani mieli okazję stworzyć swój własny łapacz snów, wykonać spersonalizowany koszyczek, zrobić śliczny wianek lub po prostu odpocząć w strefie relaksu.

Cieszymy się, że po raz kolejny mieliśmy okazję świętować Koronację Królewską ze wspaniałymi gośćmi i już nie możemy doczekać się następnej edycji festiwalu! 
Koronacja Królewska 2019
Koronacja Królewska 2019
Koronacja Królewska 2019
Koronacja Królewska 2019
Koronacja Królewska 2019
Koronacja Królewska 2019