Firma VELUX na III Kongresie Czystego Powietrza

26 lutego 2020 roku w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik odbył się III Kongres Czystego Powietrza – największe w Polsce spotkanie specjalistów zaangażowanych w działania związane z ochroną powietrza. Firma VELUX, które od lat edukuje w zakresie zdrowego i energooszczędnego budownictwa, była srebrnym partnerem wydarzenia. 

Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. działania w obszarze poprawy jakości powietrza, analiza stanu jakości powietrza, działania na rzecz organizacji stref czystego transportu, a także efektywna współpraca między samorządami.

Kongres otworzyli prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. przedstawiciele rządu i samorządów, Komisji Europejskiej, Polskiego Alarmu, a także naukowcy i lekarze.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele firmy VELUX - Adam Ambrozik, manager ds. korporacyjnych oraz Agnieszka Kamińska, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej i CSR. Adam Ambrozik przedstawił  wyniki najnowszej V edycji raportu „Barometr Zdrowych Domów”, który koncentruje się na roli budownictwa mieszkaniowego w walce o czyste powietrze. Z kolei Agnieszka Kamińska wzięła udział w debacie dotyczącej inwentaryzacji źródeł niskiej emisji i docierania z informacją do mieszkańców. Podkreślali, że dla  zdrowia przyszłych pokoleń konieczna jest poprawa stanu budynków i pełna dekarbonizacja zasobów budowlanych. 

 Kongres skierowany był przede wszystkim do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, środowisk naukowych oraz biznesu z województwa mazowieckiego.Organizatorem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Zespołem Doradców Gospodarczych TOR sp. z o.o. oraz Mazowiecką Agencją Energetyczną.

 
kongres czystego powietrza velux
kongres czystego powietrza velux
kongres czystego powietrza velux
kongres czystego powietrza velux