VELUX na IV Konwencie Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki

15 stycznia odbył się coroczny, IV już Konwent Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki. Tegoroczne spotkanie branżowe dotyczyło między innymi automatyki budynkowej, zabezpieczeń na dachach czy redukcji zużycia wody przeznaczonej do spożycia. Dominika Majchrzak, Product Manager w firmie VELUX oraz Monika Kupska-Kupis, architekt zaprezentowały nasz najnowszy system VELUX Active, który automatycznie kontroluje klimat w domu.

Konwent SNB można już chyba uznać za stały element spotkań branży budowlanej. W tym roku jak zawsze był on pełen inspirujących wystąpień i referatów. Gościem honorowym miał być Minister Artur Soboń, który ostatecznie nie mógł dotrzeć na wydarzenie i list w jego imieniu odczytał Kamil Goral – Wicedyrektor Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji. Minister w swoim liście wskazał budownictwo jako kluczowy aspekt w napędzaniu polskiej gospodarki.

Nasza firma wzięła udział w panelu poświęconym automatyce budynkowej, gdzie opowiedzieliśmy o możliwościach jakie stwarzają inteligentne okna dachowe. Jednocześnie przedstawiliśmy innowacyjny system VELUX Active. Nie tylko ułatwia on domownikom codzienne użytkowanie domu, ale też automatycznie dba o to, aby mieli oni zapewniony możliwie najlepszy i zdrowy klimat. Przykładowo VELUX Active samodzielnie mierzy stężenie CO2 w pomieszczeniu oraz sprawdza aktualną prognozę pogody i na tej podstawie otwiera lub zamyka okna dachowe. Jest to o tyle ważne, że dom powinien być wietrzony 2 – 4 razy w ciągu dnia, jednak jak wynika z badań często zapominamy o regularnym wietrzeniu.


IV Konwent Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki
IV Konwent Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki