Dzień Młodego Architekta, czyli dlaczego diabeł tkwi w szczegółach

23 października odbył Dzień Młodego Architekta – wydarzenie skierowane do studentów architektury, zorganizowane przez magazyn Builder. Tegorocznym motywem przewodnim był detal w architekturze i budownictwie – który nie tylko zdobi bryłę, ale także decyduje o jakości projektowanego budynku czy budowli. Podczas wydarzenia studenci mieli okazję wysłuchać prelekcji wykładowców z warszawskich uczelni oraz architekta, a także spotkać się z przedstawicielami obecnych w tym dniu firm budowlanych. Jako firma VELUX szeroko angażujemy się w inicjatywy wspierające młodych architektów, dlatego nie mogło zabraknąć nas podczas tego szczególnego dnia.

W architekturze ważna jest nie tylko bryła, ale także detal. Nie tylko uatrakcyjnia on bryłę, ale co najważniejsze – może znacząco wpłynąć na jakość projektowanego budynku. Poza tym, to właśnie szczegóły mówią o wymaganiach, jakie muszą spełniać obiekty architektoniczne – od ich trwałości, bezpieczeństwa, po izolację termiczną czy ochronę przed wilgocią i hałasem.

Prelekcji na takie tematy mogli wysłuchać studenci, którzy wzięli udział w tegorocznym Dniu Młodego Architekta. Jak się okazuje, młode osoby mają największy problem właśnie z uwzględnieniem i odpowiednim dostosowaniem detalu podczas przygotowywania projektów architektonicznych. Była to więc dla nich świetna okazja, aby przyjrzeć się problemowi bliżej i zaczerpnąć wiedzy od doświadczonych wykładowców - Prof. dr hab. inż. arch. Elżbiety Dagny Ryńskiej z Politechniki Warszawskiej oraz Dariusza Śmiechowskiego z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, a także od Marcina Kościucha, architekta i właściciela odnoszącego sukcesy biura architektonicznego Ultra Architects. 

Podczas wydarzenia, młodzi architekci mieli również możliwość zainspirować się oraz porozmawiać z obecnymi tego dnia firmami działającymi w branży budowlanej.  My, jako firma VELUX, chętnie udzielaliśmy studentom informacji zarówno na temat naszych produktów czy firmy, ale też służyliśmy jako źródło inspiracji do ich przyszłych projektów.

Dzień Młodego Architekta 2018
Dzień Młodego Architekta
Dzień Młodego Architekta 2018