XVII Bieg Europejski za nami! Tym razem bawiliśmy się w stylu hiszpańskiej fiesty

6 kwietnia odbyła się już XVII edycja Biegu Europejskiego w Gnieźnie. Od kilku edycji co roku motywem przewodnim wydarzenia jest inne państwo europejskie, w tym roku była to Hiszpania. Na dystansie 10 km rywalizowało między sobą ponad półtora tysiąca zawodników. Firma VELUX od początku istnienia biegu jest jego sponsorem strategicznym.

Jak co roku Bieg Europejski cieszył się dużym zainteresowaniem i panowała na nim wspaniała, pozytywna atmosfera. Tym razem uczestnicy przenieśli się do ciepłej i słonecznej Hiszpanii, nic więc dziwnego, że niektórzy biegacze przebrali się w tradycyjne hiszpańskie stroje. 10. kilometrowa trasa biegła zabytkowymi ulicami Gniezna. Wśród ponad półtora tysiąca osób, w tegorocznym wydarzeniu wzięło udział 116 zawodników w barwach VELUX. Poprzez takie aktywności firma VELUX zachęca swoich pracowników i klientów do aktywności sportowych i prowadzenia zdrowego trybu życia. Zwycięzca Adam Nowicki zakończył bieg z czasem 29:25.

W ceremonii dekorowania zwycięzców XVII Biegu Europejskiego z ramienia firmy wzięli udział Agnieszka Kamińska, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i CSR w firmie VELUX oraz Sławomir Goździński, dyrektor produkcji w naszej gnieźnieńskiej fabryce.

Nasza firma była sponsorem strategicznym, dlatego dzieci, zawodnicy i kibice mogli odwiedzić nasze stoisko, które zajęło niemal pół gnieźnieńskiego rynku. Wśród atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych dostępna była foto-budka, w której chętne osoby mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dodatkowo uczestnicy mogli przygotować przypinki z własnym zdjęciem, rysunki i kolorowanki, a także wykazać się kreatywnością i malować szyby okien dachowych. Dla bardziej aktywny przygotowaliśmy również– zabawy zręcznościowe: łowienie rybek oraz rzuty do celu. Za wykonanie kilku aktywności można było otrzymać cenne nagrody: piórniki, plecaki, torby, worki i inne.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i do zobaczenia za rok!
Bieg Europejski 2019
Bieg Europejski 2019
Bieg Europejski 2019
Bieg Europejski 2019
Bieg Europejski 2019