Fabryka VELUX w Namysłowie z Asem Ekologii 2017

W marcu br. zostały wręczone pierwsze Namysłowskie Asy Ekologii. Nagrody wręczyła Rada Powiatu mieszkańcom, a także przedsiębiorstwom i instytucjom aktywnym na terenie powiatu za działania proekologiczne. Głównym celem plebiscytu jest zwrócenie uwagi na problem związany z degradacją środowiska naturalnego oraz promowanie działań zapobiegających, a także podnoszenie wrażliwości na problemy dotyczące ekologii i ochrony środowiska. Powiat Namysłowski znany jest jako „zielone płuca Opolszczyzny”, a więc inicjatywa Asów Ekologii nie jest przypadkowa.

Jednym z laureatów pierwszej edycji plebiscytu jest namysłowska fabryka okien dachowych VELUX. Zostaliśmy nagrodzeni za nową ekologiczną instalację ciepłowniczą, która stanowi przykład wdrożenia założeń gospodarki obiegu zamkniętego, a także wpisuje się w globalną strategię firmy VELUX mającą na celu  redukcję własnej emisji CO2. Statuetkę oraz dyplom w imieniu zakładu odebrała Agata Gandecka-Krupska, kierownik ds. ochrony środowiska.  
Pozostałe nagrodzone działania to między innymi edukacja leśno-ekologiczna, promowanie wędkarstwa ekologicznego czy stworzenie centrum szkoleniowo-rekreacyjnego, gdzie natura łączy się z nowoczesnością.

Więcej o nowej instalacji ciepłowniczej


Nagroda_As_Ekologii