VELUX wspiera akcję #MaskaDlaMedyka

W gnieźnieńskiej fabryce VELUX wyprodukowano 10 tys. adapterów do masek do snorkelingu marki Decathlon, które zakupiła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, aby rozesłać je do szpitali na terenie całej Polski. Produkcja odbyła się metodą wtryskową, co oznacza przełom w akcji społecznej #MaskaDlaMedyka, gdyż do tej pory adaptery były drukowane wyłącznie na drukarkach 3D.

Grupa VELUX podjęła się bezprecedensowej współpracy z organizatorami akcji #MaskaDlaMedyka oraz firmami 3D LAB, YASA Motors Poland, Andrychowska Fabryka Maszyn Defum s.a. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się w rekordowym tempie zaprojektować i uruchomić masową produkcję adapterów metodą wtryskową. Grupa Techniczno-Projektowa #MaskaDlaMedyka, złożona z praktyków i pracowników wiodących uczelni technicznych w Polsce, opracowała projekt i prototyp adaptera. Zespół 3D Lab odpowiadał za wyszukanie i dobór partnerów posiadających niezbędne zasoby technologiczne, zaś Yasa Motors Poland wzięło na siebie wykonanie projektu formy wtryskowej i wyprodukowanie jej newralgicznych części. Andrychowska Fabryka Maszyn Defum s.a. przygotowała pozostałe elementy potrzebne do złożenia kompletnej formy wtryskowej. 

Więcej o zaangażowaniu firmy VELUX w akcję #MaskaDlaMedyka można przeczytać na stronie https://prasa.velux.pl/velux-wspiera-akcje-spoeczna-maskadlamedyka/

Akcja #MaskaDlaMedyka
Akcja #MaskaDlaMedyka
Akcja #MaskaDlaMedyka