27. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy IFD

Podczas Mistrzostw zawodnicy zmierzą się między sobą w czterech kategoriach: dach stromy, dach metalowy, dach płaski oraz fasady. W każdej z nich zobaczymy polskie drużyny, które z dumą wspiera firma VELUX – Złoty Sponsor Reprezentacji Polski. Żeby jak najlepiej przygotować naszych reprezentantów, firma dostarczyła im produkty do ćwiczeń przed zawodami – okna do dachu stromego i płaskiego. Tuż przed wyjazdem do Rygi Reprezentacja Polski będzie trenować w ośrodku szkoleniowym Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy pod okiem ekspertów z PSD i firmy VELUX.

W tegorocznych zawodach wezmą udział zespoły z 9 państw z całego świata. Każda z drużyn składa się z dwóch zawodników oraz Mentora, który podczas rywalizacji pełni rolę trenera i konsultanta. Nasz kraj reprezentowany jest przez Mistrzów Polski, którzy startują  Młodzi dekarze biorący udział w Mistrzostwach nie mogą mieć więcej niż 28 lat. Do zrealizowania mają w sumie trzy zadania, z czego 2 są oparte na ściśle określonych wytycznych. Ostatnie wyzwanie to „styl dowolny”, w którym zawodnicy mogą wykazać się swoim kunsztem, kreatywnością, a także fantazją i poczuciem estetyki.

Osoba decydująca się na podjęcie zawodu dekarza, musi być wszechstronna. Powinna być nie tylko dobrym i dokładnym fachowcem w swojej branży, ale też nauczyć się odpowiedzialności. Taka praca wymaga od dekarza ciągłego dokształcania się, ponieważ branża budowlana nieustannie się rozwija – pojawiają się nowe technologie i rozwiązania”, mówi Jacek Siwiński, Prezes VELUX Polska. „Firma VELUX od lat wspiera dekarzy, dlatego tym bardziej cieszymy się, że ponownie możemy wziąć udział w Mistrzostwach i kibicować Polskiej Reprezentacji. Takie spotkania są dla nas źródłem nieocenionej wiedzy. Cenimy doświadczenie dekarzy i staramy się przygotowywać ofertę dostosowaną do ich potrzeb.”

Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy to inicjatywa podjęta w ramach profesjonalnego kształcenia wykwalifikowanych pracowników, która łączy pasję do dekarstwa oraz edukację młodych dekarzy. Jej główną ideą jest promowanie zawodów w branży pokryć dachowych. Celem wydarzenia jest również ujednolicenie szkoleń zawodowych wśród wchodzących na rynek profesjonalistów z całego świata oraz uświadomienie opinii publicznej jak duże znaczenie ma regularne doszkalanie się dekarzy.

Uczestnicy zawodów kształcą się przez cały rok w celu wykonania dachów zgodnie ze sztuką dekarską. Zawody są wyjątkową okazją, aby przedstawić umiejętności i osiągnięcia przedstawicieli konkretnych państw. Ich prace oceni międzynarodowe Jury, a zwycięzców poznamy 16 listopada.


27. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy
27. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy
27. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy
27. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy