20-lecie produkcji VELUX w Polsce

 

20 lat temu firma VELUX rozpoczęła produkcję okuć do okien, a następnie okien do poddaszy. Miało to miejsce w Gnieźnie, przy ulicy Słonecznej. Z tego względu 21 czerwca zaprosiliśmy gości właśnie do zakładu na ul. Słonecznej, aby wspólnie świętować okrągłą rocznicę produkcji.

Obecnie fabryka w Gnieźnie to jeden z największych zakładów produkcyjnych w Polsce w sektorze stolarki budowlanej, a powstające w niej okna dachowe trafiają na wiele rynków europejskich. Wspólnie z trzema pozostałymi fabrykami Grupy VELUX – w Namysłowie, Wędkowych k. Tczewa oraz z jeszcze jednym zakładem w Gnieźnie – wypracowuje 25% wartości polskiego eksportu okien.

Wśród naszych gości byli przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, instytucji i organizacji lokalnych, a także posłowie oraz media. Po oficjalnym spotkaniu i krojeniu tortu, wspólnie zwiedziliśmy zakład produkcyjny, a następnie posadziliśmy pamiątkową aleję drzew. 20 drzew na 20-lecie.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym wyjątkowym dniu!

Natomiast wszystkich, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w wydarzeniu na żywo, zapraszamy do odwiedzenia naszego biura prasowego.

20 lecie produkcji VELUX
20 lecie fabryki VELUX
20 lecie fabryki VELUX w Polsce
20 lecie fabryk VELUX w Polsce
Tort na 20-lecie fabryki VELUx