Aktualności VELUX

Dzień Młodego Architekta

Dzień Młodego Architekta, czyli dlaczego diabeł tkwi w szczegółach

30 października 2018

23 października odbył Dzień Młodego Architekta – wydarzenie skierowane do studentów architektury, zorganizowane przez magazyn Builder. Tegorocznym motywem przewodnim był detal w architekturze i budownictwie – który nie tylko zdobi bryłę, ale także decyduje o jakości projektowanego budynku czy budowli. Podczas wydarzenia studenci mieli okazję wysłuchać prelekcji wykładowców z warszawskich uczelni oraz architekta, a także spotkać się z przedstawicielami obecnych w tym dniu firm budowlanych. Jako firma VELUX szeroko angażujemy się w inicjatywy wspierające młodych architektów, dlatego nie mogło zabraknąć nas podczas tego szczególnego dnia.


27. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy

27. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy IFD 

29 października 2018

We wtorek 13 listopada 2018 roku rozpoczną się 27. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy IFD. W tym roku młodzi profesjonaliści zmierzą się ze sobą w stolicy Łotwy, Rydze. Kolejna edycja Mistrzostw to 3 dni zmagań drużyn z 9 krajów z całego świata, w tym także z Polski. Organizatorem wydarzenia jest Międzynarodowa Federacja Dekarzy (IFD), a jednym z partnerów wspierających - firma VELUX.

Otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom w Białymstoku

Otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia Klanza

 16 października 2018

W piątek, 12.10.2018, miało miejsce uroczyste otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom w Białymstoku. Jest to już czwarta tego rodzaju placówka w Polsce zainicjowana i koordynowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz współfinansowana ze środków The VELUX Foundations.
Forum Kobiet pod hasłem Mój Zdrowy Dom

Firma VELUX na pierwszej konferencji Mój Zdrowy Dom

2 października 2018

26 września odbyło się Forum Kobiet, organizowane pod hasłem Mój Zdrowy Dom.  Motywem przewodnim spotkania były zagadnienia związane z budową, remontem, a także wykończeniem domu. Podczas prawdziwie kobiecego spotkania, Monika Kupska-Kupis, architekt firmy VELUX, podzieliła się z widownią oraz innymi uczestnikami wiedzą na temat naszych warunków mieszkaniowych i ich wpływu na zdrowie. 
VIII Edycja Europejskiego Forum Nowych Idei

Firma VELUX obecna na VIII Europejskim Forum Nowych Idei

1 października 2018

W dniach 26 – 28 września uczestniczyliśmy w VIII Europejskim Forum Nowych Idei w Sopocie. EFNI to jedna z największych, w tej części kontynentu konferencji, poświęconych globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy. Co roku wydarzenie to gromadzi ponad 1000 osób, przedstawicieli biznesu, liderów opinii publicznej, przedstawicieli administracji oraz autorytetów ze świata kultury i nauki. Podczas kilkudziesięciu paneli, spotkań otwartych, kontrapunktów czy nocnych rozmów uczestniczy debatują o najważniejszych wyzwaniach dla biznesu, globalnych trendach w gospodarce i przemyśle, a także sprawach społecznych.
Otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom w Głogowie

Otwarcie Głogowskiego Centrum Pomocy Dzieciom

 18 września 2018

14 września 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom w Głogowie. Jest to już trzecie takie miejsce w Polsce, w którym dzieci, młodzież oraz ich rodziny mogą otrzymać kompleksowe wsparcie zarówno lekarskie, specjalistyczne, prawne, jak i pomoc w nauce. Inicjatorem i koordynatorem projektu jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Centrum zostało częściowo sfinansowane przez naszą fundację – The VELUX Foundations.


Piknik DOVISTA Razem w przyszłość

Uroczyste zakończenie wakacji w rodzinnym gronie

5 września 2018 

Ostatni weekend wakacji pełen był wielu atrakcji. Nie tylko dla uczniów, którzy starali się maksymalnie wykorzystać ostatnie wolne dni, ale także dla pracowników zakładów VELUX w Gnieźnie oraz naszej spółki siostrzanej DOVISTA. W dniach 1 i 2 września odbyły się dwie zupełnie niezależne od siebie imprezy pracownicze, które były świetną okazją aby jeszcze lepiej poznać się z kolegami z pracy i spędzić czas z rodziną. 
PolandBusinessRun2018

Pracownicy VELUX ponownie w biegu Poland Business Run 

4 września 2018

Łączymy przyjemne z pożytecznym – biegając, dobrze się bawimy i pomagamy potrzebującym! W niedzielę 1 września 30 osób z VELUX Polska wzięło udział w największym charytatywnym biegu biznesowym, Poland Business Run 2018. 
Bieg Namysłowian 2018

Bieg w Namysłowie

28 sierpnia 2018

25 sierpnia odbył się 15. już Bieg Namysłowian, a jednocześnie II Bieg Rodzinny organizowany przez stowarzyszenie Activrun. To drugi rok, kiedy fabryka VELUX w Namysłowie aktywnie uczestniczyła w imprezie. A w tym razem powód do świętowania był podwójny, ponieważ 15 edycji biegu towarzyszyło jednocześnie 15-lecie produkcji w naszej Namysłowskiej fabryce. 

Koronacja Królewska Gniezno 2018

Obchody Koronacji Królewskiej w Gnieźnie

 30 lipca 2018

28 oraz 29 lipca w Pierwszej Stolicy Polski odbyła się coroczna uroczystość w ramach Festiwalu Kultury Słowińskiej – Koronacja Królewska. VELUX od kilku lat bierze czynnie udział w tym wydarzeniu jako Mecenas Polskiej Kultury. 

Dzień dekarski Grupa VELUX

Dekarze w tropikach

 23 lipca 2018

21 lipca odbył się 19. Ogólnopolski Dzień Dekarski, który rok rocznie przyciąga wielu zainteresowanych zarówno wśród osób z branży, jak i okolicznych mieszkańców. Tym razem impreza odbyła się na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie. Setki dekarzy z rodzinami, atmosfera sprzyjająca nawiązywaniu nowych znajomości oraz integracji, niebanalne atrakcje – tak właśnie wyglądało wydarzenie, na którym nie mogło nas zabraknąć!

Doroczny Piknik Dekarski 2018

Piknik dekarski – czas spędzony wspólnie z architektami i dekarzami

 25 czerwca 2018

W niedzielę 24 czerwca wzięliśmy udział w III Dorocznym Pikniku Dekarskim w Olsztynie, który zgodnie z tradycją zorganizowany został przez warmińsko-mazurski oddział Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Była to świetna okazja, aby lepiej poznać się z regionalnymi dekarzami oraz architektami.

20lecie_produkcji

20-lecie produkcji VELUX w Polsce

21 czerwca 2018

20 lat temu firma VELUX rozpoczęła produkcję okuć do okien, a następnie okien do poddaszy. Miało to miejsce w Gnieźnie, przy ulicy Słonecznej. Z tego względu 21 czerwca zaprosiliśmy gości właśnie do zakładu na ul. Słonecznej, aby wspólnie świętować okrągłą rocznicę produkcji.
C4E_Forum

Forum C4E – europejscy eksperci o efektywności energetycznej

 18 czerwca 2018

Już po raz drugi, w dniach 13-16 czerwca, odbyło się forum C4E – spotkanie, w którym spotkali się eksperci od efektywności energetycznej z Europy Środkowej i Wschodniej.  Firma VELUX była sponsorem wydarzenia.


Odbior_nagrody_Ranking_Odpowiedzialnych_Firm

Ranking Odpowiedzialnych Firm 2018   

 18 czerwca 2018

15 czerwca br. już po raz 12. odbył się Ranking Odpowiedzialnych Firm, którego celem jest ocena największych spółek w Polsce pod kątem zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu. Grupa VELUX została uplasowana na 3. miejscu w rankingu, w kategorii „Produkcja Przemysłowa”. 

Nagroda_Employer_Branding_Excellence_Award

Firma VELUX nagrodzona w konkursie Employer Branding Excellence Award 2018

 8 czerwca 2018 

7 czerwca br. odbyła się uroczysta gala Employer Branding Summit 2018, podczas której zostały wręczone nagrody oraz wyróżnienia dla organizacji, które w szczególny sposób dbają o jakość swoich działań na rzecz budowania marki pracodawcy. 

Grant_dla_Gniezna_zwycieski_projekt

Znamy zwycięzcę konkursu na projekt społeczny „Lighthouse – latarnia morska” 

28 maja 2018 

26 maja na terenie fabryki okien dachowych VELUX w Gnieźnie odbył się piknik z okazji 20-lecia produkcji VELUX w Polsce. Podczas wydarzenia ogłoszono również laureata konkursu na projekt społeczny „Lighthouse”, który ufundowała Fundacja Pracownicza VKR. Zwycięzcą zostało Stowarzyszenie Ośla Ławka wraz z pomysłem na rewitalizację przestrzeni publicznej przy Jeziorze Jelonek. 
Z_dachow_na_rowery
„Z dachów na rowery” wspólnie z firmą VELUX

21 maja 2018

Kontynuując tradycję, 20 maja ponad 60 osób z branży dekarskiej już po raz trzeci wyruszyło na podbój szwedzkiej Karlskrony w ramach wydarzenia z „Z dachów na rowery”. Organizatorami imprezy było Polskie Stowarzyszenie Dekarzy oraz firma Dachy Patryk Bianga. Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy rowerową wyprawę wsparła firma VELUX.
Listek_CSR_Polityki

Firma VELUX nagrodzona Srebrnym Listkiem „Polityki”

21 maja 2018

21 maja po raz siódmy zostały rozdane Listki „Polityki”. Tygodnik Polityka, razem z Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmą Deloitte przeprowadził ankietę wśród największych firm w Polsce na temat społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zrównoważonego rozwoju. Najlepszym przedsiębiorstwom wręczono Złote, Srebrne lub Białe Listki CSR. Firma VELUX została laureatem Srebrnego Listka. 
Forum_termomodernizacja

Forum Termomodernizacja 2018

 18 kwietnia 2018

17 kwietnia w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Warszawie odbyło się już 18. Forum organizowane przez Zrzeszenie Audytorów Energetycznych. Firma VELUX została Złotym Sponsorem wydarzenia. W tym roku tematyka poświęcona była termomodernizacji w walce ze smogiem.
Targi_Zrownowazonego_Rozwoju

Firma VELUX Polska ponownie na targach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu

 13 kwietnia 2018

Targi CSR to największe wydarzenie w Polsce poświęcone tematyce zrównoważonego rozwoju. 12 kwietnia odbyła się już 7. Edycja na stadionie narodowym w Warszawie, na której po raz kolejny nie zabrakło firmy VELUX. 
Dajemy_Dzieciom_Sile

Otwarcie nowego Centrum Pomocy Dzieciom w Warszawie

 11 kwietnia 2018

9 kwietnia na warszawskich Bielanach miało miejsce uroczyste otwarcie nowego Centrum Pomocy Dzieciom Krzywdzonym prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Ośrodek powstał we współpracy z Fundacją VELUX, która była partnerem finansującym przedsięwzięcie.

Laur_Konsumenta_2018_VELUX

Firma VELUX nagrodzona Laurem Konsumenta 2018

 10 kwietnia 2018

Już po raz czwarty firma VELUX udowodniła, że cieszy się największą popularnością i zaufaniem klientów wśród producentów okien w Polsce. Zdobywając aż 54% głosów konsumentów, firma plasuje się na I miejscu w czternastej edycji ogólnokrajowego plebiscytu popularności „Laur Konsumenta 2018”. 
Bieg_europejski_Gniezno

XVI Bieg Europejski – biegacze VELUX podbijają Gniezno

 9 kwietnia 2018

7 kwietnia odbył się XVI Bieg Europejski. Firma VELUX stawia na sport i zdrowie, dlatego po raz kolejny byliśmy sponsorem biegu. W barwach firmowych wystartowało aż 125 biegaczy, w tym 38 dekarzy i dilerów. Łącznie w biegu wzięło udział ponad 1500 osób! 

20_lat_produkcji_VELUX_Gniezno

Grant VELUX dla Gniezna

  2 kwietnia 2018

W tym roku obchodzimy dwudziestą rocznicę produkcji VELUX w Polsce. Jest to świetna okazja, abyśmy my – jako firma, dali coś od siebie! Nasza Fundacja Pracownicza postanowiła wesprzeć gminę Gniezno i zafundować projekt społeczny, który będzie służył nie tylko mieszkańcom miasta, ale też okolicznym gminom. Wnioski o przyznanie grantu można składać przez Internet do 20 kwietnia. 
Nagroda_As_Ekologii

Fabryka VELUX w Namysłowie z Asem Ekologii 2017

31 marca 2018

W marcu br. zostały wręczone pierwsze Namysłowskie Asy Ekologii. Nagrody wręczyła Rada Powiatu mieszkańcom, a także przedsiębiorstwom i instytucjom aktywnym na terenie powiatu za działania proekologiczne. Jednym z laureatów pierwszej edycji plebiscytu jest namysłowska fabryka okien dachowych VELUX. Głównym celem plebiscytu jest zwrócenie uwagi na problem związany z degradacją środowiska naturalnego oraz promowanie działań zapobiegających, a także podnoszenie wrażliwości na problemy dotyczące ekologii i ochrony środowiska. 

Nagroda_Stena_Recycling

Firma VELUX Liderem Gospodarki Obiegu Zamkniętego

 26 marca 2018

22 marca 2018 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród pierwszej edycji konkursu Stena Circular Economy Award - Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Ma on na celu promocję najlepszych praktyk wspierających cyrkularny model gospodarki w Polsce. Partnerami merytorycznymi konkursu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Koalicja na Rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego „Reconomy”.

Konferencja_urzedu_patentowego_Adam_Ambrozik

Firma VELUX obecna na XI Konferencji Innowacyjność i Kreatywność w Gospodarce

 20 marca 2018

W dniach 15 – 16 marca na Giełdzie Papierów Wartościowych odbyła się XI Konferencja Innowacyjność i Kreatywność w Gospodarce organizowana przez urząd patentowy. Tegorocznym tematem przewodnim było „Zrównoważone projektowanie w innowacyjnym biznesie”.