Aktualności VELUX


Nagroda FOB

Wyróżnienie dla raportu społecznego VELUX „Tworzymy wspólną wartość”

15 października

Forum Odpowiedzialnego Biznesu na corocznej Gali Raportów Społecznych, która odbyła się 15 października br., nagrodziło raport społeczny Grupy VELUX za lata 2018-2019. Grupa VELUX jako jedna z nielicznych firm w branży stolarki do 2016 roku podsumowuje swoje działania społeczne w cyklicznych publikacjach. W tegorocznej edycji jury konkursu szczególnie doceniło naszą ambitną Strategię Zrównoważonego Rozwoju. 

Superbrands 2020

Marka VELUX wyróżniona prestiżowym tytułem Superbrands 2020

9 września 

Od 30 lat dbamy o komfort na polskich poddaszach. Nasza marka cieszy się dużym zaufaniem zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych, co potwierdzają badania konsumenckie. Tytuł Superbrands 2020 to kolejny dowód na to, że podążamy właściwą drogą komunikacji z naszymi klientami. Wyróżnienie Superbrands przyznawane jest markom, które mają najsilniejszy wizerunek na polskim rynku i najlepiej odpowiadają na oczekiwania konsumentów i są przez nich chętnie polecane.

EKG

Firma VELUX na XII Europejskim Kongresie Gospodarczym

4 września

W dniach 2–4 września uczestniczyliśmy w XII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG) w Katowicach. Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) stał się szerokim i otwartym forum wymiany doświadczeń, opinii i wiedzy o polskiej i europejskiej gospodarce, o ekonomicznych, społecznych i technologicznych uwarunkowaniach jej rozwoju.  

Konferencja prasowa SS2030

Ogłosiliśmy nową Strategię Zrównoważonego Rozwoju Grupy VELUX

2 września

 Jacek Siwiński, prezes VELUX Polska, podczas konferencji prasowej w Warszawie, ogłosił nową, niezwykle ambitną i ważną Strategię Zrównoważonego Rozwoju Grupy VELUX. Jej główny cel to osiągnięcie neutralności węglowej firmy do 2030 roku, a dzięki 21-letniej współpracy z WWF zneutralizowanie całkowitego historycznego śladu węglowego do 2041 roku przez ochronę, odnowę i sadzenie lasów.

CSR odpowiedzialność biznesu VELUX

Nowy raport społecznej odpowiedzialności biznesu VELUX

16 lipca 

Grupa VELUX w Polsce opublikowała najnowszy raport społecznej odpowiedzialności, który pokazuje jej wpływ na cztery kluczowe obszary oddziaływania – pracowników, społeczeństwo, środowisko i gospodarkę w latach 2018-2019. Publikacja „Tworzymy wspólną wartość” to już trzeci raport podsumowująca działania z zakresu wpływu społecznego i środowiskowego Grupy VELUX i spółek siostrzanych w Polsce.

Debata VELUX

Debata z udziałem Wicepremier i Minister Rozwoju

15 lipca 

Jacek Siwiński, Prezes VELUX Polska, wziął udział w debacie z udziałem Jadwigi Emilewicz, Wicepremier i Minister Rozwoju, na temat „Roli dużych firm w wyjściu z kryzysu. Jak pobudzić inwestycje i re-inwestycje międzynarodowych firm w Polsce? ”. To druga edycja cyklu Forum wGospodarce.pl, dotyczącego roli inwestorów zagranicznych w rozwoju gospodarczym kraju. 

Wsparcie dla pracowników koronawirus

Pracownicy VELUX z mocnym wsparciem w dobie koronawirusa


14 lipca 

Blisko 1,2 mln zł przekazała w tym roku Fundacja Pracownicza na pomoc pracownikom VELUX w trudnych sytuacjach życiowych oraz wsparcie społeczności lokalnych. Już na początku epidemii zarząd Fundacji Pracowniczej podjął decyzję o wygospodarowaniu specjalnych środków na wsparcie wynikające z pandemii COVID-19.

Akcja #BudujeNieRyzykuje

#BudujeNieRyzykuje z firmą VELUX

19 maja 

Firma VELUX jest partnerem kampanii #KlientBezpieczny, której inicjatorem jest Stowarzyszenie Dom Bezpieczny, a partnerem merytorycznym Związek Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa działający w ramach Związku Pracodawców Lewiatan. Na bazie aktualnych dokumentów prawnych i stron rządowych opracowano wytyczne i rekomendacje branżowych zasad bezpiecznych zakupów i montażu stolarki okiennej.


Program Open Eyes Economy Summit „Mówiąc otwarcie”

Prezes VELUX Polska w programie „Mówiąc otwarcie”. Czy eko się opłaca?

15 maja

Architektura i adaptacja zmian klimatu to jedna ze ścieżek tematycznych Open Eyes Economy Summit 2020. Prezes VELUX Polska, Jacek Siwiński był gościem programu „Mówić otwarcie”, który jest cyklem spotkań dra Bartłomieja Bigi z partnerami i ambasadorami Kongresu zapowiadających jego tegoroczną edycję.  

Akcja #MaskaDlaMedyka

VELUX wspiera akcję #MaskaDlaMedyka

6 maja

W gnieźnieńskiej fabryce VELUX wyprodukowano 10 tys. adapterów do masek do snorkelingu marki Decathlon, które zakupiła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, aby rozesłać je do szpitali na terenie całej Polski. Produkcja odbyła się metodą wtryskową, co oznacza przełom w akcji społecznej #MaskaDlaMedyka, gdyż do tej pory adaptery były drukowane wyłącznie na drukarkach 3D. 

Statuetka TopBuilder2020

Nagroda dla VELUX Daylight Design Center

11 marca

Zespół VELUX Daylight Design Center został nagrodzony w tegorocznej edycji konkursu TopBuilder. Kapituła konkursu doceniła naszą usługę polegającą na przygotowaniu specjalistycznych analiz natężenia światła i wizualizacji architektonicznych. Zdobyliśmy tytuł i statuetkę TopBuilder 2020.


kongres czystego powietrza

Jak walczyć ze smogiem? Firma VELUX na III Kongresie Czystego Powietrza

26 lutego

26 lutego 2020 roku w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik odbył się III Kongres Czystego Powietrza – największe w Polsce spotkanie specjalistów zaangażowanych w działania związane z ochroną powietrza. Firma VELUX, które od lat edukuje w zakresie zdrowego i energooszczędnego budownictwa, była srebrnym partnerem wydarzenia. 

Konwent SNB

VELUX na Konwencie Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki

21 stycznia

21 stycznia odbyła się V edycja Konwentu Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki. W tym roku tematem przewodnim debat była ochrona środowiska w wymiarze praktycznych aspektów użytkowania budynków. Zmiana perspektywy budownictwa – od spojrzenia inżynieryjnego do spojrzenia na budownictwo oczami użytkowników – stała się podstawą wielu interesujących wystąpień, a także ciekawych rozmów kuluarowych. Jak co roku, wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród ekspertów, inżynierów i architektów budownictwa. 

Nagroda 25 lat miesięcznika Architektura Murator

Nagroda „Architektury-murator” dla firmy VELUX

 

11 grudnia

„Architektura-murator" już od ćwierć wieku jest źródłem wiedzy i inspiracji dla projektantów i pasjonatów architektury. Z okazji swojego jubileuszu Redakcja uhonorowała firmy, które wspólnie z czasopismem realizowały przez ten czas jego architektoniczną misję. Wśród nagrodzonych znalazła się firma VELUX, która od lat współpracuje z architektami i podejmuje działania na rzecz zdrowego budownictwa. 

Konferencja 4Buildings

Firma VELUX na 4Buildings

2 grudnia 

W dniach 15-17 listopada byliśmy obecni na konferencji 4Buildings - wydarzeniu, podczas którego producenci i dystrybutorzy oraz eksperci zaprezentowali najnowsze rozwiązania w branży budowlanej i dyskutowali o tym, jak budować nowocześnie z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, a przede wszystkim z korzyścią dla społeczeństwa.


Konkurs Siła Przyciągania 2019

Firma VELUX nagrodzona w konkursie Siła Przyciągania 2019

26 listopada

Firma VELUX po raz kolejny została nagrodzona za działania skierowane do swoich pracowników. Tym razem  otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie Siła Przyciągania w kategorii: „Najlepsza inicjatywa budująca zaangażowanie i lojalność pracowników” za organizację wydarzenia dla pracowników i ich rodzin z okazji Dnia Dziecka. Kapituła Konkursu doceniła spójność inicjatywy z naszymi celami biznesowymi, zaangażowanie pracowników w jej przebieg, a przede wszystkim frekwencję i sposób przygotowania wspólnego świętowania Dnia Dziecka.


Konferencja prasowa Barometr zdrowych domów

Premiera V edycji raportu „Barometr zdrowych domów”

14 listopada

13 listopada odbyła się konferencja prasowa, na której po raz pierwszy zaprezentowano wnioski z najnowszego raportu „Barometr zdrowych domów”. Od 2015 r. firma VELUX, odwołując się do danych i analiz akredytowanych partnerów badawczych, przekonuje w raportach, jak ważne są warunki panujące w domach dla zdrowia i jakości naszego życia, a także jak znaczącym wyzwaniem jest zmniejszenie zużycia energii przez budynki odpowiedzialne obecnie za 40 proc. jej konsumpcji w Europie.


Otwarcie żłobka w Namysłowie

Otwarcie żłobka integracyjnego w Namysłowie

29 października 2019

25 października w Namysłowie odbyło się uroczyste otwarcie Żłobka Integracyjnego „Elementarz Przyjazny Rodzinie”. Placówka powstała we współpracy z fundacjami VELUX, które przekazały na ten cel ponad 5 mln zł. Dla dzieci przygotowano specjalne sale służące rozwojowi najmłodszych podopiecznych z różnymi potrzebami. 

 
Nagroda WellPower 2019

Firma VELUX nagrodzona za dbałość o zdrowie i samopoczucie pracowników

10 października 2019

Firma VELUX zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie WELLPOWER 2019 nagradzającym najlepsze praktyki w zakresie działań wdrażających idee wellbeingu wśród pracowników. Kapituła konkursu doceniła nasz program „Healthy Well-being” obejmujący cztery obszary: edukację w zakresie profilaktyki zdrowotnej, działania poprawiające warunki pracy, zdrowe odżywianie pracowników oraz ich aktywne zaangażowanie w inicjatywy sportowe.  


Wystawa Innowacji - partner główny - okno dachowe VELUX GPU

Zobacz najbardziej innowacyjne okna na Wystawie Innowacji

3 października 2019

W jednym miejscu można teraz zobaczyć najnowocześniejsze technologie i najbardziej nowatorskie rozwiązania z branży stolarki. W dniach 3-6 października, podczas Międzynarodowych Targów Warsaw Home/Build w Nadarzynie, odbywa się I Wystawa Innowacji. Firma VELUX prezentuje wzór panoramicznego i inteligentnego elektrycznego okna dachowego VELUX GPU.

Business-run-warsaw-velux-polska-300

Pracownicy VELUX Polska w biegu Poland Business Run 2019

9 września 2019

20 pracowników firmy VELUX Polska wzięło udział w największym charytatywnym biegu biznesowym, Poland Business Run 2019, który odbył się w niedzielę 8 września w Warszawie. 

Dzień dekarza 2019

Firma VELUX partnerem strategicznym podczas Dnia Dekarza 2019

27 sierpnia 2019

Ogólnopolski Dzień Dekarza organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Dekarskie jest jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych. Rok rocznie przyciąga tłumy profesjonalistów wraz z rodzinami. W tym roku już po raz 20 dekarze z całej Polski, a także producenci pokryć dachowych, narzędzi i chemii budowlanej spotkali się w Białymstoku. Wydarzenie miało miejsce 27 lipca, a firma VELUX była partnerem strategicznym imprezy.


Koronacja Królewska 2019

Powrót do przeszłości, czyli gnieźnieńska Koronacja Królewska

5 sierpnia 2019

Jak co roku, koniec lipca w Gnieźnie przypieczętowany jest Festiwalem Kultury Słowińskiej, podczas którego ma miejsce słynna i wyczekiwana Koronacja Królewska. Wydarzenie co roku przyciąga setki mieszkańców Gniezna oraz turystów. Firma VELUX od lat bierze czynny udział w tym wydarzeniu jako Mecenas Polskiej Kultury. 

Grupa VELUX przystąpiła do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności

Grupa VELUX przystąpiła do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności  

25 czerwca 2019

23 maja odbyły się VI Ogólnopolskie Dni Różnorodności, podczas których Grupa VELUX podpisała deklarację o przystąpieniu do Karty Różnorodności. Opiekunem inicjatywy w Polsce jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, organizacja pozarządowa działająca na rzecz zrównoważonego rozwoju. Tym samym Grupa potwierdziła swoje zaangażowanie w walkę przeciwko dyskryminacji w miejscu pracy i otwartość na różnorodność.


Firma VELUX wspiera Młodych Architektów i Inżynierów

Firma VELUX wspiera Młodych Architektów i Inżynierów

21 czerwca 2019

30 maja odbyła się uroczysta Gala Builder for the Future organizowana przez magazyn „Builder”. Była ona uwieńczeniem ogólnopolskiego programu edukacyjnego realizowanego przez „Builder” oraz Partnerów Strategicznych, w tym firmę VELUX. Podczas uroczystości zostali wyłonieni laureaci Konkursu dla Młodych Architektów, a także Konkursu dla Młodych Inżynierów Budownictwa.


XI Europejski Kongres Gospodarczy

Firma VELUX partnerem Europejskiego Kongresu Gospodarczego

 14 czerwca 2019

W dniach 13-15 maja w Katowicach odbył się trzydniowy kongres gospodarczy - jedna z największych imprez biznesowych w Europie Centralnej. W tym roku zgromadził liczne grono liderów biznesu, samorządów, organizacji, przedstawicieli rządu i administracji, łącznie ponad 12 tys. uczestników. Firma VELUX była oficjalnym partnerem tego wydarzenia. Jacek Siwiński, Prezes VELUX Polska, podczas uczestnictwa w panelach dyskusyjnych zwracał szczególną uwagę na wyzwania biznesowe – takie jak: cyfryzacja i robotyzacja, transformacja energetyczna, wyzwania na rynku pracy, a także zrównoważony rozwój w strategiach firm. 

Z Dachów na Rowery 2019

VELUX Polska po raz drugi partnerem wydarzenia sportowo dekarskiego Z Dachów na Rowery

4 czerwca 2019

26 maja dekarze wraz z rodzinami ponownie zeszli z dachów i wybrali się na wycieczkę rowerową, aby podbić szwedzką Karlskronę w ramach wydarzenia „Z dachów na rowery”. Organizatorem inicjatywy było Polskie Stowarzyszenie Dekarzy PSD oraz firma Dachy Patryk Bianga. Jednym z partnerów wydarzenia była firma VELUX.


Firma VELUX w raporcie "Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki"

Firma VELUX uwzględniona w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki”

13 maja 2019

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki” jest największym w Polsce przeglądem na rzecz odpowiedzialnego biznesu. Coraz więcej firm decyduje się wdrożyć działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, co potwierdza zarówno wzrastająca liczba zgłaszanych praktyk, jak i liczba przedsiębiorstw. Firma VELUX już czwarty rok z rzędu wzięła udział w zestawieniu.


Forum Termomodernizacja 2019

Firma VELUX obecna podczas XIX Forum Termomodernizacja 2019

3 maja 2019

3 kwietnia odbyło się XIX Forum Termomodernizacja organizowane przez Zrzeszenie Audytorów Energetycznych. Tematem tegorocznego spotkania były „Odnawialne źródła energii – droga do niskoemisyjnego budownictwa”. Podczas wydarzenia swoje wystąpienie miał Adam Ambrozik, Corporate Affairs Manager w firmie VELUX, który opowiedział o tym, jakie konsekwencje dla społeczeństwa ma niezadowalający stan budynków mieszkalnych.


Listki CSR Polityki

Listki Polityki rozdane już po raz VIII

24 kwietnia 2019

Już od ośmiu lat tygodnik Polityka wspólnie z Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firmą doradczą Deloitte przyznają Listki Polityki. Jest to wyróżnienie, na które mogą liczyć przedsiębiorstwa najbardziej odpowiedzialne i zaangażowane społecznie. Firma VELUX otrzymała Srebrny Listek CSR Polityki.
Konferencja 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ

Konferencja 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ / do Architektury i Planowania Przestrzennego Miast

17 kwietnia 2019

25 marca miała miejsce konferencja poświęcona tematyce zrównoważonego rozwoju w architekturze i urbanistyce miast. Organizatorami konferencji byli wspólnie Ambasada Królestwa Danii w Warszawie, miasto stołeczne Warszawa, Warszawski Oddział SARP oraz Okręgowa Izba Architektów RP. Firma VELUX była partnerem Konferencji, podczas której swoje przemówienie miał prezes firmy VELUX Jacek Siwiński oraz nasz architekt, Monika Kupska-Kupis. 
Bieg Europejski 2019

XVII Bieg Europejski za nami! Tym razem bawiliśmy się w stylu hiszpańskiej fiesty

16 kwietnia 2019

6 kwietnia odbyła się już XVII edycja Biegu Europejskiego w Gnieźnie. Od kilku edycji co roku motywem przewodnim wydarzenia jest inne państwo europejskie, w tym roku była to Hiszpania. Na dystansie 10 km rywalizowało między sobą ponad półtora tysiąca zawodników. Firma VELUX od początku istnienia biegu jest jego sponsorem strategicznym. 

Nagrody Top Builder 2019

VELUX Active oraz VELUX BDX z nagrodami

4 kwietnia 2019

Miło nam poinformować, że marzec 2019 roku był dla firmy VELUX bardzo owocny. Dwa nowatorskie produkty – innowacyjne rozwiązanie dla domu VELUX Active oraz system ciepłego montażu VELUX BDX zostały nagrodzone w konkursach Top Builder 2019 oraz Złota VILLA 2019. 
Konferencja Czyste powietrze

Jak walczyć ze smogiem? – Kongres Czystego Powietrza

28 marca 2019

27 lutego odbył się II Kongres Czystego Powietrza, który miał na celu kontynuację dyskusji na temat stanu powietrza w Polsce oraz nieustannie pojawiającego się problemu smogu. Firma VELUX, będąc silnie zaangażowana w poprawę stanu powietrza w naszym kraju, była Srebrnym Partnerem konferencji. W wydarzeniu wzięło udział ponad 500 uczestników.


Remont Roku 2019

Rozstrzygnięcie konkursu Remont Roku 2018

19 marca 2019

Remont Roku 2018 to już kolejna edycja konkursu organizowanego przez magazyn Murator, w którym czytelnicy mogą zaprezentować swoje pomysły na remont i modernizację mieszkania lub domu. 28 lutego miało miejsce oficjalne wręczenie nagród finalistom konkursu, w którym firma VELUX jest sponsorem strategicznym.


Mecz Na Tak

Drużyna VELUX w meczu „Na Tak”

15 marca 2019

2 marca 2019 roku w Czempiniu odbyła się II edycja charytatywnego meczu piłki halowej, w której zawodnicy walczyli między sobą o puchar Burmistrza miasta i gminy Czempiń. Wydarzenie zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie „Na Tak” we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy oraz gminą Czempiń. Wszystkie drużyny dawały z siebie wszystko, jednak to naszym zawodnikom z gnieźnieńskich fabryk VELUX udało się ostatecznie wygrać turniej! Łącznie z zawodnikami 10-ciu drużyn, podczas wydarzenia wzięło udział 250 osób!
Akademia VELUX 2019

Akademia VELUX

22 luty 2019

Na początku 2019 roku pełną parą ruszyła Akademia VELUX. Jest to cykl szkoleń, który umożliwia nam wspólną dyskusję z dekarzami i handlowcami na temat kierunków rozwoju branży, a także podnosi ich kwalifikacje zawodowe. Była to trzecia edycja wydarzenia i już po raz kolejny okazała się dużym sukcesem. Właśnie minęła połowa cyklu, a już udało nam się przeszkolić prawie 1600 osób. A niemal drugie tyle wciąż przed nami! 
Gala Builder Award 2018

Firma VELUX wyróżniona podczas Gali Builder Awards 2018

1 luty 2019

Rok 2019 owocnie rozpoczął się dla firmy VELUX, a także dla pozostałych laureatów nagrodzonych podczas Gali Builder Awards. 24 stycznia 2019 roku miesięcznik „Builder” już po raz szesnasty nagrodził firmy oraz osobistości związane z branżą budowlaną, które aktywnie działają i odnoszą sukcesy na rynku budowlanym. Laureaci, których osiągnięcia zostały dostrzeżone, mogli zostać nagrodzeni tytułem Polskiego Herkulesa, Budowlanej Firmy Roku, Osobowości Branży lub Laurem Buildera.  
IV Konwent Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki

VELUX na IV Konwencie Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki

16 stycznia 2018

15 stycznia odbył się coroczny, IV już Konwent Stowarzyszenia Nowoczesne Budynki. Tegoroczne spotkanie branżowe dotyczyło między innymi automatyki budynkowej, zabezpieczeń na dachach czy redukcji zużycia wody przeznaczonej do spożycia. Dominika Majchrzak, Product Manager w firmie VELUX oraz Monika Kupska-Kupis, architekt zaprezentowały nasz najnowszy system VELUX Active, który automatycznie kontroluje klimat w domu. 
Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24)

VELUX Polska nagrodzone podczas szczytu COP24

13 grudnia 2018

COP24 jest to szczyt klimatyczny Narodów Zjednoczonych, składający się z serii globalnych konferencji, podczas których omawiane są działania na rzecz polityki klimatycznej. Podczas wydarzenia, firma VELUX została wyróżniona za działania na rzecz realizacji celów zrównoważonego rozwoju United Nations Global Compact.


Konferencja Barometr Zdrowych Domów 2018

Nowy raport „Barometr zdrowych domów 2018”

29 listopada 2018

27 listopada miała miejsce konferencja prezentująca najnowszy raport firmy VELUX „Barometr zdrowych domów 2018”. Jest to już trzecia polska publikacja firmy VELUX, która uzupełnia wiedzę przedstawioną w poprzednich badaniach. W tegorocznej edycji skupiliśmy się na pokazaniu problemu, jakim są przestarzałe budynki, a także jak warunki w nich panujące i światło dzienne wpływają na ich mieszkańców. Partnerami konferencji byli Bonnier Business Polska i producent betonu komórkowego i silikatów H+H Polska.
Open Eyes Economy Summit 2018

VELUX na Open Eyes Economy Summit 2018

26 listopada 2018

Kongres Open Eyes Economy jest to wydarzenie skupiające się wokół zagadnień dotyczących współczesnych problemów gospodarczych i społecznych. Podczas tegorocznego kongresu odbyło się wiele wystąpień i debat dotyczących polityki, biznesu, kultury i sztuki oraz tego, jak one współpracują w obecnej rzeczywistości. Grupa VELUX również była widoczna podczas wydarzenia. Prezes firmy, David Briggs, dał inspirujące wystąpienie, w którym podzielił się wiedzą, czego możemy nauczyć się ze skandynawskiego modelu biznesowego. Z kolei prezes VELUX Polska, Jacek Siwiński, wziął udział w jednej z części pogłębiających w formie debaty.
Dzień Młodego Architekta

Dzień Młodego Architekta, czyli dlaczego diabeł tkwi w szczegółach

30 października 2018

23 października odbył Dzień Młodego Architekta – wydarzenie skierowane do studentów architektury, zorganizowane przez magazyn Builder. Tegorocznym motywem przewodnim był detal w architekturze i budownictwie – który nie tylko zdobi bryłę, ale także decyduje o jakości projektowanego budynku czy budowli. Podczas wydarzenia studenci mieli okazję wysłuchać prelekcji wykładowców z warszawskich uczelni oraz architekta, a także spotkać się z przedstawicielami obecnych w tym dniu firm budowlanych. Jako firma VELUX szeroko angażujemy się w inicjatywy wspierające młodych architektów, dlatego nie mogło zabraknąć nas podczas tego szczególnego dnia.


27. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy

27. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy IFD 

29 października 2018

We wtorek 13 listopada 2018 roku rozpoczną się 27. Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy IFD. W tym roku młodzi profesjonaliści zmierzą się ze sobą w stolicy Łotwy, Rydze. Kolejna edycja Mistrzostw to 3 dni zmagań drużyn z 9 krajów z całego świata, w tym także z Polski. Organizatorem wydarzenia jest Międzynarodowa Federacja Dekarzy (IFD), a jednym z partnerów wspierających - firma VELUX.

Otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom w Białymstoku

Otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia Klanza

 16 października 2018

W piątek, 12.10.2018, miało miejsce uroczyste otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom w Białymstoku. Jest to już czwarta tego rodzaju placówka w Polsce zainicjowana i koordynowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz współfinansowana ze środków The VELUX Foundations.
Forum Kobiet pod hasłem Mój Zdrowy Dom

Firma VELUX na pierwszej konferencji Mój Zdrowy Dom

2 października 2018

26 września odbyło się Forum Kobiet, organizowane pod hasłem Mój Zdrowy Dom.  Motywem przewodnim spotkania były zagadnienia związane z budową, remontem, a także wykończeniem domu. Podczas prawdziwie kobiecego spotkania, Monika Kupska-Kupis, architekt firmy VELUX, podzieliła się z widownią oraz innymi uczestnikami wiedzą na temat naszych warunków mieszkaniowych i ich wpływu na zdrowie. 
VIII Edycja Europejskiego Forum Nowych Idei

Firma VELUX obecna na VIII Europejskim Forum Nowych Idei

1 października 2018

W dniach 26 – 28 września uczestniczyliśmy w VIII Europejskim Forum Nowych Idei w Sopocie. EFNI to jedna z największych, w tej części kontynentu konferencji, poświęconych globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy. Co roku wydarzenie to gromadzi ponad 1000 osób, przedstawicieli biznesu, liderów opinii publicznej, przedstawicieli administracji oraz autorytetów ze świata kultury i nauki. Podczas kilkudziesięciu paneli, spotkań otwartych, kontrapunktów czy nocnych rozmów uczestniczy debatują o najważniejszych wyzwaniach dla biznesu, globalnych trendach w gospodarce i przemyśle, a także sprawach społecznych.
Otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom w Głogowie

Otwarcie Głogowskiego Centrum Pomocy Dzieciom

 18 września 2018

14 września 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom w Głogowie. Jest to już trzecie takie miejsce w Polsce, w którym dzieci, młodzież oraz ich rodziny mogą otrzymać kompleksowe wsparcie zarówno lekarskie, specjalistyczne, prawne, jak i pomoc w nauce. Inicjatorem i koordynatorem projektu jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Centrum zostało częściowo sfinansowane przez naszą fundację – The VELUX Foundations.


Piknik DOVISTA Razem w przyszłość

Uroczyste zakończenie wakacji w rodzinnym gronie

5 września 2018 

Ostatni weekend wakacji pełen był wielu atrakcji. Nie tylko dla uczniów, którzy starali się maksymalnie wykorzystać ostatnie wolne dni, ale także dla pracowników zakładów VELUX w Gnieźnie oraz naszej spółki siostrzanej DOVISTA. W dniach 1 i 2 września odbyły się dwie zupełnie niezależne od siebie imprezy pracownicze, które były świetną okazją aby jeszcze lepiej poznać się z kolegami z pracy i spędzić czas z rodziną. 
PolandBusinessRun2018

Pracownicy VELUX ponownie w biegu Poland Business Run 

4 września 2018

Łączymy przyjemne z pożytecznym – biegając, dobrze się bawimy i pomagamy potrzebującym! W niedzielę 1 września 30 osób z VELUX Polska wzięło udział w największym charytatywnym biegu biznesowym, Poland Business Run 2018. 
Bieg Namysłowian 2018

Bieg w Namysłowie

28 sierpnia 2018

25 sierpnia odbył się 15. już Bieg Namysłowian, a jednocześnie II Bieg Rodzinny organizowany przez stowarzyszenie Activrun. To drugi rok, kiedy fabryka VELUX w Namysłowie aktywnie uczestniczyła w imprezie. A w tym razem powód do świętowania był podwójny, ponieważ 15 edycji biegu towarzyszyło jednocześnie 15-lecie produkcji w naszej Namysłowskiej fabryce. 

Koronacja Królewska Gniezno 2018

Obchody Koronacji Królewskiej w Gnieźnie

 30 lipca 2018

28 oraz 29 lipca w Pierwszej Stolicy Polski odbyła się coroczna uroczystość w ramach Festiwalu Kultury Słowińskiej – Koronacja Królewska. VELUX od kilku lat bierze czynnie udział w tym wydarzeniu jako Mecenas Polskiej Kultury. 

Dzień dekarski Grupa VELUX

Dekarze w tropikach

 23 lipca 2018

21 lipca odbył się 19. Ogólnopolski Dzień Dekarski, który rok rocznie przyciąga wielu zainteresowanych zarówno wśród osób z branży, jak i okolicznych mieszkańców. Tym razem impreza odbyła się na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie. Setki dekarzy z rodzinami, atmosfera sprzyjająca nawiązywaniu nowych znajomości oraz integracji, niebanalne atrakcje – tak właśnie wyglądało wydarzenie, na którym nie mogło nas zabraknąć!

Doroczny Piknik Dekarski 2018

Piknik dekarski – czas spędzony wspólnie z architektami i dekarzami

 25 czerwca 2018

W niedzielę 24 czerwca wzięliśmy udział w III Dorocznym Pikniku Dekarskim w Olsztynie, który zgodnie z tradycją zorganizowany został przez warmińsko-mazurski oddział Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Była to świetna okazja, aby lepiej poznać się z regionalnymi dekarzami oraz architektami.

20 lecie produkcji VELUX

20-lecie produkcji VELUX w Polsce

21 czerwca 2018

20 lat temu firma VELUX rozpoczęła produkcję okuć do okien, a następnie okien do poddaszy. Miało to miejsce w Gnieźnie, przy ulicy Słonecznej. Z tego względu 21 czerwca zaprosiliśmy gości właśnie do zakładu na ul. Słonecznej, aby wspólnie świętować okrągłą rocznicę produkcji.
C4E forum spotkanie

Forum C4E – europejscy eksperci o efektywności energetycznej

 18 czerwca 2018

Już po raz drugi, w dniach 13-16 czerwca, odbyło się forum C4E – spotkanie, w którym spotkali się eksperci od efektywności energetycznej z Europy Środkowej i Wschodniej.  Firma VELUX była sponsorem wydarzenia.


Odbior_nagrody_Ranking_Odpowiedzialnych_Firm

Ranking Odpowiedzialnych Firm 2018   

 18 czerwca 2018

15 czerwca br. już po raz 12. odbył się Ranking Odpowiedzialnych Firm, którego celem jest ocena największych spółek w Polsce pod kątem zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu. Grupa VELUX została uplasowana na 3. miejscu w rankingu, w kategorii „Produkcja Przemysłowa”. 

Nagroda_Employer_Branding_Excellence_Award

Firma VELUX nagrodzona w konkursie Employer Branding Excellence Award 2018

 8 czerwca 2018 

7 czerwca br. odbyła się uroczysta gala Employer Branding Summit 2018, podczas której zostały wręczone nagrody oraz wyróżnienia dla organizacji, które w szczególny sposób dbają o jakość swoich działań na rzecz budowania marki pracodawcy. 

Grant_dla_Gniezna_zwycieski_projekt

Znamy zwycięzcę konkursu na projekt społeczny „Lighthouse – latarnia morska” 

28 maja 2018 

26 maja na terenie fabryki okien dachowych VELUX w Gnieźnie odbył się piknik z okazji 20-lecia produkcji VELUX w Polsce. Podczas wydarzenia ogłoszono również laureata konkursu na projekt społeczny „Lighthouse”, który ufundowała Fundacja Pracownicza VKR. Zwycięzcą zostało Stowarzyszenie Ośla Ławka wraz z pomysłem na rewitalizację przestrzeni publicznej przy Jeziorze Jelonek. 
Z_dachow_na_rowery
„Z dachów na rowery” wspólnie z firmą VELUX

21 maja 2018

Kontynuując tradycję, 20 maja ponad 60 osób z branży dekarskiej już po raz trzeci wyruszyło na podbój szwedzkiej Karlskrony w ramach wydarzenia z „Z dachów na rowery”. Organizatorami imprezy było Polskie Stowarzyszenie Dekarzy oraz firma Dachy Patryk Bianga. Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy rowerową wyprawę wsparła firma VELUX.
Listek_CSR_Polityki

Firma VELUX nagrodzona Srebrnym Listkiem „Polityki”

21 maja 2018

21 maja po raz siódmy zostały rozdane Listki „Polityki”. Tygodnik Polityka, razem z Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmą Deloitte przeprowadził ankietę wśród największych firm w Polsce na temat społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zrównoważonego rozwoju. Najlepszym przedsiębiorstwom wręczono Złote, Srebrne lub Białe Listki CSR. Firma VELUX została laureatem Srebrnego Listka. 
Forum_termomodernizacja

Forum Termomodernizacja 2018

 18 kwietnia 2018

17 kwietnia w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Warszawie odbyło się już 18. Forum organizowane przez Zrzeszenie Audytorów Energetycznych. Firma VELUX została Złotym Sponsorem wydarzenia. W tym roku tematyka poświęcona była termomodernizacji w walce ze smogiem.
Targi_Zrownowazonego_Rozwoju

Firma VELUX Polska ponownie na targach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu

 13 kwietnia 2018

Targi CSR to największe wydarzenie w Polsce poświęcone tematyce zrównoważonego rozwoju. 12 kwietnia odbyła się już 7. Edycja na stadionie narodowym w Warszawie, na której po raz kolejny nie zabrakło firmy VELUX. 
Dajemy_Dzieciom_Sile

Otwarcie nowego Centrum Pomocy Dzieciom w Warszawie

 11 kwietnia 2018

9 kwietnia na warszawskich Bielanach miało miejsce uroczyste otwarcie nowego Centrum Pomocy Dzieciom Krzywdzonym prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Ośrodek powstał we współpracy z Fundacją VELUX, która była partnerem finansującym przedsięwzięcie.

Laur_Konsumenta_2018_VELUX

Firma VELUX nagrodzona Laurem Konsumenta 2018

 10 kwietnia 2018

Już po raz czwarty firma VELUX udowodniła, że cieszy się największą popularnością i zaufaniem klientów wśród producentów okien w Polsce. Zdobywając aż 54% głosów konsumentów, firma plasuje się na I miejscu w czternastej edycji ogólnokrajowego plebiscytu popularności „Laur Konsumenta 2018”. 
Bieg_europejski_Gniezno

XVI Bieg Europejski – biegacze VELUX podbijają Gniezno

 9 kwietnia 2018

7 kwietnia odbył się XVI Bieg Europejski. Firma VELUX stawia na sport i zdrowie, dlatego po raz kolejny byliśmy sponsorem biegu. W barwach firmowych wystartowało aż 125 biegaczy, w tym 38 dekarzy i dilerów. Łącznie w biegu wzięło udział ponad 1500 osób! 

20_lat_produkcji_VELUX_Gniezno

Grant VELUX dla Gniezna

  2 kwietnia 2018

W tym roku obchodzimy dwudziestą rocznicę produkcji VELUX w Polsce. Jest to świetna okazja, abyśmy my – jako firma, dali coś od siebie! Nasza Fundacja Pracownicza postanowiła wesprzeć gminę Gniezno i zafundować projekt społeczny, który będzie służył nie tylko mieszkańcom miasta, ale też okolicznym gminom. Wnioski o przyznanie grantu można składać przez Internet do 20 kwietnia. 
Nagroda As Ekologii VELUX

Fabryka VELUX w Namysłowie z Asem Ekologii 2017

31 marca 2018

W marcu br. zostały wręczone pierwsze Namysłowskie Asy Ekologii. Nagrody wręczyła Rada Powiatu mieszkańcom, a także przedsiębiorstwom i instytucjom aktywnym na terenie powiatu za działania proekologiczne. Jednym z laureatów pierwszej edycji plebiscytu jest namysłowska fabryka okien dachowych VELUX. Głównym celem plebiscytu jest zwrócenie uwagi na problem związany z degradacją środowiska naturalnego oraz promowanie działań zapobiegających, a także podnoszenie wrażliwości na problemy dotyczące ekologii i ochrony środowiska. 

Nagroda_Stena_Recycling

Firma VELUX Liderem Gospodarki Obiegu Zamkniętego

 26 marca 2018

22 marca 2018 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród pierwszej edycji konkursu Stena Circular Economy Award - Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Ma on na celu promocję najlepszych praktyk wspierających cyrkularny model gospodarki w Polsce. Partnerami merytorycznymi konkursu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Koalicja na Rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego „Reconomy”.

Konferencja_urzedu_patentowego_Adam_Ambrozik

Firma VELUX obecna na XI Konferencji Innowacyjność i Kreatywność w Gospodarce

 20 marca 2018

W dniach 15 – 16 marca na Giełdzie Papierów Wartościowych odbyła się XI Konferencja Innowacyjność i Kreatywność w Gospodarce organizowana przez urząd patentowy. Tegorocznym tematem przewodnim było „Zrównoważone projektowanie w innowacyjnym biznesie”.