Aktualności VELUX

Otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom w Głogowie

Otwarcie Głogowskiego Centrum Pomocy Dzieciom

 18 września 2018

14 września 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom w Głogowie. Jest to już trzecie takie miejsce w Polsce, w którym dzieci, młodzież oraz ich rodziny mogą otrzymać kompleksowe wsparcie zarówno lekarskie, specjalistyczne, prawne, jak i pomoc w nauce. Inicjatorem i koordynatorem projektu jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Centrum zostało częściowo sfinansowane przez naszą fundację – The VELUX Foundations.


Piknik DOVISTA Razem w przyszłość

Uroczyste zakończenie wakacji w rodzinnym gronie

5 września 2018 

Ostatni weekend wakacji pełen był wielu atrakcji. Nie tylko dla uczniów, którzy starali się maksymalnie wykorzystać ostatnie wolne dni, ale także dla pracowników zakładów VELUX w Gnieźnie oraz naszej spółki siostrzanej DOVISTA. W dniach 1 i 2 września odbyły się dwie zupełnie niezależne od siebie imprezy pracownicze, które były świetną okazją aby jeszcze lepiej poznać się z kolegami z pracy i spędzić czas z rodziną. 
PolandBusinessRun2018

Pracownicy VELUX ponownie w biegu Poland Business Run 

4 września 2018

Łączymy przyjemne z pożytecznym – biegając, dobrze się bawimy i pomagamy potrzebującym! W niedzielę 1 września 30 osób z VELUX Polska wzięło udział w największym charytatywnym biegu biznesowym, Poland Business Run 2018. 
Bieg Namysłowian 2018

Bieg w Namysłowie

28 sierpnia 2018

25 sierpnia odbył się 15. już Bieg Namysłowian, a jednocześnie II Bieg Rodzinny organizowany przez stowarzyszenie Activrun. To drugi rok, kiedy fabryka VELUX w Namysłowie aktywnie uczestniczyła w imprezie. A w tym razem powód do świętowania był podwójny, ponieważ 15 edycji biegu towarzyszyło jednocześnie 15-lecie produkcji w naszej Namysłowskiej fabryce. 

Koronacja Królewska Gniezno 2018

Obchody Koronacji Królewskiej w Gnieźnie

 30 lipca 2018

28 oraz 29 lipca w Pierwszej Stolicy Polski odbyła się coroczna uroczystość w ramach Festiwalu Kultury Słowińskiej – Koronacja Królewska. VELUX od kilku lat bierze czynnie udział w tym wydarzeniu jako Mecenas Polskiej Kultury. 

Dzień dekarski Grupa VELUX

Dekarze w tropikach

 23 lipca 2018

21 lipca odbył się 19. Ogólnopolski Dzień Dekarski, który rok rocznie przyciąga wielu zainteresowanych zarówno wśród osób z branży, jak i okolicznych mieszkańców. Tym razem impreza odbyła się na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie. Setki dekarzy z rodzinami, atmosfera sprzyjająca nawiązywaniu nowych znajomości oraz integracji, niebanalne atrakcje – tak właśnie wyglądało wydarzenie, na którym nie mogło nas zabraknąć!

Doroczny Piknik Dekarski 2018

Piknik dekarski – czas spędzony wspólnie z architektami i dekarzami

 25 czerwca 2018

W niedzielę 24 czerwca wzięliśmy udział w III Dorocznym Pikniku Dekarskim w Olsztynie, który zgodnie z tradycją zorganizowany został przez warmińsko-mazurski oddział Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Była to świetna okazja, aby lepiej poznać się z regionalnymi dekarzami oraz architektami.

20lecie_produkcji

20-lecie produkcji VELUX w Polsce

21 czerwca 2018

20 lat temu firma VELUX rozpoczęła produkcję okuć do okien, a następnie okien do poddaszy. Miało to miejsce w Gnieźnie, przy ulicy Słonecznej. Z tego względu 21 czerwca zaprosiliśmy gości właśnie do zakładu na ul. Słonecznej, aby wspólnie świętować okrągłą rocznicę produkcji.
C4E_Forum

Forum C4E – europejscy eksperci o efektywności energetycznej

 18 czerwca 2018

Już po raz drugi, w dniach 13-16 czerwca, odbyło się forum C4E – spotkanie, w którym spotkali się eksperci od efektywności energetycznej z Europy Środkowej i Wschodniej.  Firma VELUX była sponsorem wydarzenia.


Odbior_nagrody_Ranking_Odpowiedzialnych_Firm

Ranking Odpowiedzialnych Firm 2018   

 18 czerwca 2018

15 czerwca br. już po raz 12. odbył się Ranking Odpowiedzialnych Firm, którego celem jest ocena największych spółek w Polsce pod kątem zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu. Grupa VELUX została uplasowana na 3. miejscu w rankingu, w kategorii „Produkcja Przemysłowa”. 

Nagroda_Employer_Branding_Excellence_Award

Firma VELUX nagrodzona w konkursie Employer Branding Excellence Award 2018

 8 czerwca 2018 

7 czerwca br. odbyła się uroczysta gala Employer Branding Summit 2018, podczas której zostały wręczone nagrody oraz wyróżnienia dla organizacji, które w szczególny sposób dbają o jakość swoich działań na rzecz budowania marki pracodawcy. 

Grant_dla_Gniezna_zwycieski_projekt

Znamy zwycięzcę konkursu na projekt społeczny „Lighthouse – latarnia morska” 

28 maja 2018 

26 maja na terenie fabryki okien dachowych VELUX w Gnieźnie odbył się piknik z okazji 20-lecia produkcji VELUX w Polsce. Podczas wydarzenia ogłoszono również laureata konkursu na projekt społeczny „Lighthouse”, który ufundowała Fundacja Pracownicza VKR. Zwycięzcą zostało Stowarzyszenie Ośla Ławka wraz z pomysłem na rewitalizację przestrzeni publicznej przy Jeziorze Jelonek. 
Z_dachow_na_rowery
„Z dachów na rowery” wspólnie z firmą VELUX

21 maja 2018

Kontynuując tradycję, 20 maja ponad 60 osób z branży dekarskiej już po raz trzeci wyruszyło na podbój szwedzkiej Karlskrony w ramach wydarzenia z „Z dachów na rowery”. Organizatorami imprezy było Polskie Stowarzyszenie Dekarzy oraz firma Dachy Patryk Bianga. Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy rowerową wyprawę wsparła firma VELUX.
Listek_CSR_Polityki

Firma VELUX nagrodzona Srebrnym Listkiem „Polityki”

21 maja 2018

21 maja po raz siódmy zostały rozdane Listki „Polityki”. Tygodnik Polityka, razem z Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmą Deloitte przeprowadził ankietę wśród największych firm w Polsce na temat społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zrównoważonego rozwoju. Najlepszym przedsiębiorstwom wręczono Złote, Srebrne lub Białe Listki CSR. Firma VELUX została laureatem Srebrnego Listka. 
Forum_termomodernizacja

Forum Termomodernizacja 2018

 18 kwietnia 2018

17 kwietnia w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Warszawie odbyło się już 18. Forum organizowane przez Zrzeszenie Audytorów Energetycznych. Firma VELUX została Złotym Sponsorem wydarzenia. W tym roku tematyka poświęcona była termomodernizacji w walce ze smogiem.
Targi_Zrownowazonego_Rozwoju

Firma VELUX Polska ponownie na targach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu

 13 kwietnia 2018

Targi CSR to największe wydarzenie w Polsce poświęcone tematyce zrównoważonego rozwoju. 12 kwietnia odbyła się już 7. Edycja na stadionie narodowym w Warszawie, na której po raz kolejny nie zabrakło firmy VELUX. 
Dajemy_Dzieciom_Sile

Otwarcie nowego Centrum Pomocy Dzieciom w Warszawie

 11 kwietnia 2018

9 kwietnia na warszawskich Bielanach miało miejsce uroczyste otwarcie nowego Centrum Pomocy Dzieciom Krzywdzonym prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Ośrodek powstał we współpracy z Fundacją VELUX, która była partnerem finansującym przedsięwzięcie.

Laur_Konsumenta_2018_VELUX

Firma VELUX nagrodzona Laurem Konsumenta 2018

 10 kwietnia 2018

Już po raz czwarty firma VELUX udowodniła, że cieszy się największą popularnością i zaufaniem klientów wśród producentów okien w Polsce. Zdobywając aż 54% głosów konsumentów, firma plasuje się na I miejscu w czternastej edycji ogólnokrajowego plebiscytu popularności „Laur Konsumenta 2018”. 
Bieg_europejski_Gniezno

XVI Bieg Europejski – biegacze VELUX podbijają Gniezno

 9 kwietnia 2018

7 kwietnia odbył się XVI Bieg Europejski. Firma VELUX stawia na sport i zdrowie, dlatego po raz kolejny byliśmy sponsorem biegu. W barwach firmowych wystartowało aż 125 biegaczy, w tym 38 dekarzy i dilerów. Łącznie w biegu wzięło udział ponad 1500 osób! 

20_lat_produkcji_VELUX_Gniezno

Grant VELUX dla Gniezna

  2 kwietnia 2018

W tym roku obchodzimy dwudziestą rocznicę produkcji VELUX w Polsce. Jest to świetna okazja, abyśmy my – jako firma, dali coś od siebie! Nasza Fundacja Pracownicza postanowiła wesprzeć gminę Gniezno i zafundować projekt społeczny, który będzie służył nie tylko mieszkańcom miasta, ale też okolicznym gminom. Wnioski o przyznanie grantu można składać przez Internet do 20 kwietnia. 
Nagroda_As_Ekologii

Fabryka VELUX w Namysłowie z Asem Ekologii 2017

31 marca 2018

W marcu br. zostały wręczone pierwsze Namysłowskie Asy Ekologii. Nagrody wręczyła Rada Powiatu mieszkańcom, a także przedsiębiorstwom i instytucjom aktywnym na terenie powiatu za działania proekologiczne. Jednym z laureatów pierwszej edycji plebiscytu jest namysłowska fabryka okien dachowych VELUX. Głównym celem plebiscytu jest zwrócenie uwagi na problem związany z degradacją środowiska naturalnego oraz promowanie działań zapobiegających, a także podnoszenie wrażliwości na problemy dotyczące ekologii i ochrony środowiska. 

Nagroda_Stena_Recycling

Firma VELUX Liderem Gospodarki Obiegu Zamkniętego

 26 marca 2018

22 marca 2018 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród pierwszej edycji konkursu Stena Circular Economy Award - Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Ma on na celu promocję najlepszych praktyk wspierających cyrkularny model gospodarki w Polsce. Partnerami merytorycznymi konkursu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Koalicja na Rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego „Reconomy”.

Konferencja_urzedu_patentowego_Adam_Ambrozik

Firma VELUX obecna na XI Konferencji Innowacyjność i Kreatywność w Gospodarce

 20 marca 2018

W dniach 15 – 16 marca na Giełdzie Papierów Wartościowych odbyła się XI Konferencja Innowacyjność i Kreatywność w Gospodarce organizowana przez urząd patentowy. Tegorocznym tematem przewodnim było „Zrównoważone projektowanie w innowacyjnym biznesie”.