Wentylacja na poddaszu – jak o nią zadbać?

Świeże powietrze poprawia nasze samopoczucie. Sprawia, że czujemy się wypoczęci i łatwiej nam zebrać myśli. Dlatego tak istotna jest wentylacja na poddaszu – jak bowiem podaje raport „Barometr zdrowych domów” z 2018 roku, ponad 90% naszego czasu spędzamy wewnątrz budynków. Przeczytaj, jaką funkcję pełni wentylacja poddasza i co zrobić, by zapewnić sobie stały dopływ świeżego powietrza.

Stan domu, w którym mieszkamy, ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. To, jak się czujemy, w dużej mierze zależy od doświetlenia, wilgotności oraz temperatury, jaka panuje wewnątrz budynku. Jednak równie ważny jest stały dopływ świeżego powietrza – dzięki temu klimat na poddaszu nam sprzyja. Jak zadbać o prawidłową wentylację poddasza?

wentylacja VELUX

Wentylacja na poddaszu – dlaczego jest ważna?

Najprostszym sposobem na świeże powietrze na poddaszu jest wietrzenie pomieszczeń poprzez otwarcie okien dachowych. Jednak nie zawsze jest to możliwe, np. podczas opadów deszczu czy śniegu. Dlatego już na etapie budowy poddasza warto wybrać okna z wentylacją, które zapewnią Ci dopływ świeżego powietrza bez względu na pogodę i porę roku. Na czym polega taka wentylacja na poddaszu użytkowym?

Wszystkie okna na poddasze VELUX zostały wyposażone w oryginalną klapę wentylacyjną, która zapewnia stały dopływ powietrza z zewnątrz. Takie rozwiązanie nie powoduje wychładzania wnętrz, za to umożliwia prawidłowe działanie wentylacji grawitacyjnej na poddaszu (która wykorzystuje naturalny ciąg powietrza).

Nowoczesna wentylacja poddasza – jak zadbać o świeże powietrze w domu?

Okna z wentylacją to za mało? Wypróbuj inteligentny system VELUX ACTIVE, który samodzielne steruje klimatem na poddaszu. To nowoczesne i wygodne rozwiązanie, gdy posiadasz okna VELUX z górnym otwieraniem, sterowane elektrycznie lub solarnie. Jeśli natomiast planujesz montaż takiego systemu w przyszłości, warto wcześniej rozważyć doprowadzenie elektryki do okien dachowych.

Działanie systemu opiera się na specjalnym czujniku, który monitoruje w powietrzu:

  • temperaturę,
  • wilgotność,
  • poziom dwutlenku węgla.
VELUX ACTIVE a wentylacja
Sterowanie VELUX ACTIVE na poddaszu

VELUX ACTIVE pobiera także informacje z lokalnych stacji pogodowych NETATMO. Na ich podstawie oraz danych z wewnętrznego czujnika klimatu system samodzielnie decyduje o uchyleniu, otwarciu lub zamknięciu okien dachowych. Dzięki temu przez cały rok możesz cieszyć się prawidłową wentylacją pomieszczeń na poddaszu – dopasowaną do aktualnej pogody oraz warunków wewnątrz domu. Używanie systemu jest bardzo proste. Aby móc

Używanie systemu jest bardzo proste. Aby móc z niego korzystać, w domu powinieneś mieć dostęp do Wi-Fi. Należy także pobrać aplikację VELUX ACTIVE, która krok po kroku przeprowadzi Cię przez instalację systemu oraz umożliwi sterowanie nim z każdego miejsca na świecie, w którym masz dostęp do internetu. Poznaj więcej zalet tego systemu i dowiedz się, jak stworzyć idealny klimat na poddaszu dzięki VELUX ACTIVE!

Z nowoczesnymi rozwiązaniami VELUX wentylacja poddasza użytkowego to nie problem. Dzięki nim będziesz cieszyć się świeżym powietrzem na poddaszu o każdej porze roku, a Twoje samopoczucie z dnia na dzień będzie coraz lepsze!